Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nektek* ez elfogadható lenne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek* ez elfogadható lenne?

Figyelt kérdés

6 hónapja vagyunk együtt a párommal.

Nem vagyok egy féltekény típus, poenkodni is szoktunk ezzel, de mindkettőnknek vannak régebbről ellenkező nemű barátai, ismerősei, ezzel úgy gondolom, hogy nincs is gond.

Viszont tegnap a barátnőm bejelentette, hogy egy Facebook csoportban megismerkedett egy sraccal kb. három hónapja, és megbeszélték, hogy találkoznak.

Nekem azért ez egy picit kibaszta a biztosítékot főleg, hogy amikor peddzegetni kezdtem, hogy ki ez a srác, akkor igazából kiderült, hogy nem említette, hogy együtt vagyunk, illetve nem tudja, hogy a srácnak van-e valakie, mert nem erről szóltak a beszelgeteseik, “ezért nem említett ő sem engem”.

(Fontos info: egyikünk facebookjan sem megállapítható, hogy együtt vagyunk, maximum néha sztorikból)

Nekem az a véleményem, hogy ha már olyan necces helyzetbe keverem magam, mint az, hogy egy idegen ellenkezőnemű idegennel haverkodok, akkor legalább közlöm a félreértések elkerülése végett, hogy mi a helyzet.

Amikor ezt említettem, akkor hajtogatta, hogy “ez nem volt téma, nem ilyen jellegű volt a beszélgetésük” és felajánlotta, hogy olvassak bele, ezzel a lehetőséggel természetesen nem éltem.

Nektek mi a véleményetek? Jogtalan volt a felhaborodasom?



2020. szept. 10. 07:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában az, hogy megismerkedett valakivel, aki szimpatikus még nem a világ vége, nekünk is lettek új ellenkező nemű haverjaink a kapcsolatunk alatt, igaz nem neten, hanem munkahelyen, tág haveri körben, ilyen-olyan szituációban. Szerintem ha valaki barátságos jellem és sokat van emberek között, akkor ez természetes.

Viszont az, hogy meg sem említett, az már mindenképp gyanús és tényleg elfogadhatatlan. Érdekes módon nekem minden új ismerősömmel hamar szóba jött a téma, max 2 beszélgetés után tudták, hogy van párom, mert sose akartam tőlük semmi többet és sose terveztem titkolni.

2020. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Nemrég itt valaki azt sérelmezte, hogy a nőkkel nem lehet hátsó gondolatok nélkül beszélgetni, mert minden nő már a megszólításkor közli, hogy párkapcsolatban van. Tehát neki meg pont az volt a baja, hogy mi a hóhérnak kell ezt közölni, miért nem lehet ilyenek nélkül csak normálisan beszélgetni, mint emberek. Miért kell minden emberi kapcsolatba behozni ezt a feltételezést.

Én simán el tudom képzelni, hogy ezerféle témában elbeszélgessek úgy emberekkel, hogy nem kerül szóba a párkapcsolatom, úgyhogy nem akadnék ki ezen annyira a másik irányból sem. Az, hogy nem utólag, hanem előre jelezte, hogy találkozik valakivel, még mindig azt jelenti számomra, hogy nincsenek hátsó szándékai. Talán érzi utólag, hogy valahogy érdemes lett volna figyelmeztetni a pasast, de ismerős a téma, hogy amikor nagy ritkán úgy érzem, hogy egy beszélgetésben a másik többet akar, sokszor nehéz úgy terelni a(z egyébként tökmás témájú) beszélgetést, hogy "spontán" szóba kerüljön a magánéletem. De ha nincs ilyen irányú közeledés, a fenti panaszhoz hasonlóan én is úgy gondolom, kár megmérgezni egy ilyen burkolt (Engem akarsz?!) feltételezéssel egy addig tiszta emberi kapcsolatot.

Az is a nyíltságát és a melletted való elköteleződését mutatja, hogy elolvashatnád a beszélgetésüket. Persze számíthatna is rá, hogy ezt visszautasítod, de azért eléggé nagy a kockázata, hogy nem.

Egyébként nincs minden veszve, mert ha ez neked megnyugvás, megírhatja netes cimborájának, hogy "a párom kicsit csodálkozott, hogy találkozót beszéltünk meg, de mondtam neki hogy tisztán csak xy témáról van szó és tudja, hogy ez engem nagyon érdekel". Ebben rögtön ott van, hogy foglalt a nő, ráadásul megbeszéli ezeket a párjával (nem sumákol), aki támogatja is abban, hogy a hobbijával foglalkozzon, ami erősebb kötelékre utalhat köztük.

Szerintem tehát ne vedd ezt így a szívedre, a leírásodból látszik, hogy jó szándékú a lány, csak nem tudott a te elvárásaid szerint kezelni egy egyébként valószínűleg ártatlan helyzetet. Valószínűleg ő sem érzi komfortosan magát emiatt, de ez van, korlátozottak a tapasztalataink, mulasztunk el lehetőségeket, nézhetnéd ebből az irányból is, hiszen látszik, hogy fontos vagy neki. Mindkettőtöknek vannak ellentétes nemű barátaitok; nem posztoljátok a facebook-on magánéletetek minden percét; a lány szólt, hogy találkozni fog valakivel (akár titokban is megoldhatta volna); meg akarta mutatni a levelezést, hogy lásd, nem tudta megoldani az információközlést; te nem akartál a magánlevelezésébe beleolvasni - mindez eleve feltételez egy olyan szintű érzelmi intelligenciát, amivel ki tudjátok hozni ebből a helyzetből is a legjobbat.

2020. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
31%
12-es: én se titkoltam el soha, mindig előre szóltam, ha a másik sráccal találkoztam, mert hát már régóta "barátok" voltunk. A beszélgetésünket is simán elolvashatta a párom mindig, mert a malac, kétértelmű meg az egyértelmű szövegeket már előre kitöröltem. A többit meg direkt benne hagytam, hogy lássa, hogy milyen ártatlan beszélgetés is ez. Amiket leírtál, az mind nem jelent semmit. Én nem venném ezt ilyen lazán.
2020. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem volt jogtalan hogy felháborodtál.


Mi történt azóta?

2020. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkoznék azon, hogy milyen minőségű a párkapcsolat köztetek.

Ha jólműködő és mindent meg kaptok egymástól akkor nem állna fent a veszély, hogy más után lankadna a figyelme.

Hogy aggodalmad legyen e féltékenységre ezt csak te tudod eldönteni, hogy meg bízol e benne, elhiszed e azt amit mond és nem utolsó sorban az amit mond mennyire igaz a tényekkel illetve a valósággal.


Ha itt úgy érzed valami nem okés, még ha a felszínen annak is tűnik, jobb olna mihamarabb eldöntened, hogy te neked ez a bizonytalanság mennyire jön be és még számold hozzá azt is, hogy valószinű ez lessz a továbbiakban is.


Személyszerint kamunak tartom az egészet, ahogy próbálja adni a szépet és az ártatlant, hogy pedig ez igazából semmiség, ugyan is így neki a mostani kapcsolatotok is valószínűleg csak egy kis semmiség.


Szóval eggyáltalán nem jogtalan a felháborodásod.

2020. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nemrég itt valaki azt sérelmezte, hogy a nőkkel nem lehet hátsó gondolatok nélkül beszélgetni, mert minden nő már a megszólításkor közli, hogy párkapcsolatban van"

Ezt mondjuk én sem értem, ha valaki már megszólításkor közli, de szerintem ha együtt élsz valakivel akkor kb. az első hétköznapi sztorinál elő fog jönni, hogy van valakid. Nem azért, mert azt feltételezed, hogy a másik akar tőled valamit, hanem mert a párod annyira szerves része a mindennapjaidnak, hogy tuti szóba kerül.

2020. szept. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16-sal egyet értek.
2020. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!