Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogosan szol bele hogy mire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan szol bele hogy mire költöm a pénzt ha közös kasszán vagyunk?

Figyelt kérdés

A bevételünk 2/3 at én keresem, a többit a feleségem. Ezen kivül nekem néha van plusz bevételem is de nem rendszeres.

Ha szeretnék venni valami drágább dolgot azon mindig a vita megy.

Feleségem inkább apróságokra költ mint pl ruha, én meg idö ként szeretnék venni nagyobb dolgokat pl uj szamitogep, uj furogep, stb.

Korabban is volt vitank mikor az oreg auto elromlott es nem erte meg megjavitani, helyette vettem egy olcso autot ami mukodik es 1 havi fizetesembe kerult. Azota belatta hogy kellett az az auto mert anelkul nem tudnek munkaba jarni, az oreg auto meg gyarkan az ut szelen hagyott.

A szuleitol latta hogy csak gyujtogetnek de nem vesznek semmi draga dolgot, az autoikat is 20 evig hasznaljak.

En viszont a sporolas mellett elvezni is szeretnem a megkeresett pénzt.

Van sporolt pénzünk, nem nélkülözünk.


2020. szept. 10. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Nők nem értik meg, hogy miért kell fúrógép, csavarhúzókészlet, dremmel, svédfogó, csavarbehajtó, stb. Persze ha valami elromlik, akkor javítsd meg :)

Egyébként persze, beleszólhat, mert közös kassza.

2020. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha közös a kassza, ekkora kiadást illene vele előtte megbeszélni. Lehetnek neki is tervei, de ha te elköltöd a pénzt, ő még tervezni sem tud. Ha belementél a közös kasszába az eltérő fizetések ellenére, akkor tekintsd egyenlő partnernek.
2020. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1es! Tudod az a baj, hogy panelban élők is vesznek gereblyét, hátha kell😂.

Sztm meg kell normálissan beszélni, mielőtt veszel valami, ami drágább kiadás. Legalábbis nálam ez a nyerő, mert ha csak úgy haza hozzá, akkor kiakadok, hogy nem beszélte meg velem.

N28

2020. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen jogosan szól bele, most magyarázzam el neked mit jelent a KÖZÖS KASSZA? Az a pénz nem a tiéd, hanem a TIÉTEK!

Ha akarsz sajátot, akkor tessék külön kasszán lenni, vagy megegyeztek, hogy a rezsi közös meg bedobtok valamennyit kajára, egyebekre, és akkor mondjuk a fizetésetek feléről meg magatok döntötök. Én ezért is ellenzem a közös kasszát amúgy.

2020. szept. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

1: Nem értek egyet. A férjemnek rengeteg szerszáma van, imád barkácsolni, sosem teszem szóvá ha vesz valamit. Plusz szeret veterán motorokat felújítani, azokra is sokat költ. Nem szólok bele. Örülök, hogy van hobbija.

Én könyvekre, ruhákra és a gyerekre költök többet. Ő sem szól bele.

Közös kasszán vagyunk 10 éve. Változó, hogy mikor ki tesz bele többet. Most ő, mert én Gyed-en vagyok.

Mindenki veszi, ami neki fontos, nem szoktuk egymást elszámoltatni.

Persze, ha valami drágábbat veszek (pl. most vettem egy komódot 40ezerért), akkor szólok neki, hogy tudjon róla.

Egyetértek veled, hogy a spórolás mellett azért élvezzük is az életet.

2020. szept. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A közös kassza lényege hogy a kiadásokról is közösen döntetek. Így igen, jogosan szól bele. Ugyanakkor a kompromisszum fontos, attól hogy neki nincs igénye nagyobb dolgokra, még nem kellene korlátoznia ennyire, feltéve hogy megengedhetitek magatoknak az új fúrót stb.

Ha napról napra éltek, akkor az volna a legjobb megoldás, ha a kötelező kiadásokon túl fele fele arányban zsebpénzt adnátok magatoknak, te gyüjtögetsz ő meg elkölti ruhára, de legyen az elosztás fele fele. Közös a kassza, ő nő, ezer más formában is hozzájárul a bevételhez (pl a munkaórával amit a takarításba stb fektet) fontos h fele fele arányban osztozzatok

2020. szept. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszánál igen jogosan. Le kell ülni megbeszélni.
2020. szept. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy az normális, ha beleszól, vagy azt is mondhatnánk, hogy persze meg kell beszélni, de az nem normális, ha minden nagyobb kiadásra zsigerből nemet mond, mert akkor nincs kompromisszum, nincs szava annak, aki ráadásul többet tesz a kasszába.

Szóval egy ponton túl nálam elmaradna a fene nagy "demokrácia"... Ha nem tetszik, lehet reklamálni, de eldönteném magam és meg is valósítanam. Nyilván közösen jobb, ha megy/ menne!

2020. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, beleszólhat. (Szerintem amúgy jobb a külön kassza, a kötelező költségeket felesben fizetve.) Megbeszélhetitek, lehet észrevétele, de az, hogy olyan dolgokon veszekszik amit muszáj megvenni (mint a kocsi), nekem kicsit sántít. Szóval nem azzal van a baj hogy beleszól, hanem hogy fölösleges dolgok miatt csinálja a feszkót. Persze, csapjon a kezedre ha főttojás pucolót akarsz venni, de könyörgöm, egy élhető háztartásban alap például egy jobb számítógép, főleg ha a munkád is megköveteli.

Átbeszélném ezt vele higgadt körülmények között, véletlenül sem a vita hevében, hanem mondjuk egy cukrászdázás, kávézás, strandon heverés közben, mert ez az a szint ami szerintem már nem a pénzről szól (főleg hogy a soraidból azt veszem ki hogy nem vagytok szegények). Ha szépen tapogatózva, egyre nagyobb mélységeket elérve kérdezel rá hogy mégis miért baj hogy alapvető dolgokat megveszel, és miért idegesen, veszekedve, dühvel reagál rá, és nem kapsz semmi értelmes, logikus választ, akkor szépen finoman egy szakemberhez egyengetném az útját, ugyanis a pénzhez való rossz viszony pszichológiai eset.

2020. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%
A közös kassza felet te mint férfi kell rendelkezz. Ha beleakar szólni, ki kell dobni aztán költözhet haza anyához.
2020. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!