Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem segít a házimunkáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem segít a házimunkában, teendő ?

Figyelt kérdés

A barátom és én majdnem 3 éve vagyunk együtt, ő 25, én 21 éves vagyok, még nem élünk együtt de tervben van...

A helyzet a következő: ha eljön hozzánk (szüleimmel élek), és a szüleim nincsenek itthon délelőttönként, akkor rám marad a házimunka (mosogatás, mosás, beágyazás, szemét, főzés stb stb.). Olykor olykor ez beletelik pár órába, nagyjából a fél délelőtt eltelik vele. Újfent ha a barátom épp nálunk van, ő szépen csendbe a telefonját nyomkodva végigüli azt a néhány órát amíg én mindezt megcsinalom és nekem ez nagyon nem tetszik, hogy meg sem kérdezi miben tudna esetleg segíteni, de azért még képes unott fejjel várni és engem kérdőre vonni, hogy mikor végzek már, meg hogy mennyit várjon még stb... Számomra ez felháborító,amit közöltem is ma vele, hogy legközelebb igazán segíthetne és akkor feleannyi idő alatt végzek és több idő jut egymásra. Erre az első reakciója az volt, hogy kiakadt és neki állt feljebb, hogy nem azért jön el hozzánk hogy ő mosogasson meg takarítson és hogy inkább akkor vár akár 3 órát is amíg a telefonját nyomkodja, de ő ha takarítani akarna akkor otthon kezdené, nem nálunk (otthon sem szokott, sőt még ha én megyek hozzájuk akkor is én ágyazok be, én rakok rendet a szobájába mert akkora kupi van stb, ráadásul máskor én segítettem neki felmosni meg takarítani otthon amikor a szülei elutaztak,ja de az bezzeg nem probléma, csak ha neki kéne segitenie nekem...)


Igazság szerint már jó ideje látom, illetve sejtettem, hogy ha összeköltözünk egy nap, akkor rám maradna minden és én ezt nagyon nem szeretném, én nem ilyennek kepzelem a jövőmet.

Már sokszor elmondtam neki, hogy tőlem ne várja a kiszolgálást, én nem leszek a cselédje soha, nem az anyja vagyok, hanem a barátnője stb.


Ha náluk vagyok akkor "kiszolgál", ami a kaját stb illeti, de ő legalább ugyanezt megkapja nálunk, hiszen "vendég", de az hogy a házimunkában nem szamithatok ra mar most sem, akkor félek mi lenne később, nem hiszem hogy akkor kezdené el... Arra mar rávettem hogy a ruháit elpakolja meg összehajtogassa mert azt szándékosan nem csináltam helyette sosem, de úgy látszik többet hiaba is várok el tőle,a mai rá a bizonyíték hogy ha megkérem valamire még neki áll feljebb és azzal érvel hogy ő nem ezért jön el hozzánk meg hogy ő se várja el tőlem h mosogassak náluk (megjegyzem, hogy az ő szülei többnyire otthon vannak és a barátomnak alapjaraton szinte sosem kell házimunkákat csinalnia, ellenben nálunk ezeket en csinalom meg, mivel a szüleim dolgoznak, így én örülnék már annak is ha a barátom felajánlaná h segítsen-e, de semmi ilyesmi, és roppant csalódott es dühös vagyok hogy kérés ellenére sem hajlandó segíteni...


Ugyanez igaz a háziállatokra, gyerekre is a későbbiekben: biztos vagyok benne hogy abban sem segítene semmit, csak amennyire most is... Úgy érzem nem szamithatok rá ebben se most se később, de kíváncsi lennék mások tapasztalataira is, illetve arra, hogy ez szakító ok-e?!


Nem akarok cseledkent elni es ugy erzem még nem keso tovabblepnem, annak ellenere, hogy vele tervez(t)em a jövőm és mindent...



2020. okt. 21. 14:02
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es: a szívem mélyén ugyanígy látom a helyzetet, volt már egy másik komoly kapcsolatom előtte, na ő mindenben segített, ilyen téren tökéletes volt, de vele más miatt nem passzoltunk, a mostanival meg úgy látszik minden tökély, de ez számomra elég nagy probléma a későbbiek miatt.... Köszi a válaszod neked is!
2020. okt. 21. 14:26
 12/41 anonim ***** válasza:
77%

Esetleg még annyit megtehetsz, hogy feltételeket szabsz az összeköltözéshez. Megmondod neki, hogy amit jelenleg művel az kritikán aluli, és ha nem bizonyítja, hogy képes ilyen téren változni, akkor nem vagy hajlandó vele összeköltözni, és ez egyben a kapcsolat végét is jelentheti.

Alapvetően nem vagyok híve az effajta "zsarolásnak". De ha szép szóval nem lehet nála elérni eredményt, talán az elvesztésed lehetősége elég motivációt ad. Ha pedig az se, akkor legalább azelőtt kiderült, hogy összebútoroztatok volna.

Ezzel mondjuk annyi lehet még hiba, hogy csak az összeköltözésig segít, mert ha az megvan, akkor elérte a célt. Utána már nehezebb lesz ezt a fajta motivátort alkalmazni.

2020. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
hát nem is tudom, az a gond, hogy tényleg tudhatja rólam, hogy százszor elmondtam hogy nem vagyok a cselédje, tudja mit gondolok erről, de képes olyan kis semmiségeket felhozni érvnek, mint az, hogy a jó múltkor segített nekem eltörölgetni...azta, de az nem zavarja, hogy 5 pohárról beszélünk, ő ezt egylapon emlegeti azzal, amikor én segítettem neki felmosni a fél házat, meg hasonlók. Nem érti meg szerintem, hogy ő tényleg semmit nem segít, ellenben velem, szerintem nem is veszi észre magát és abban a tudatban él hogy ő is megtesz nekem ezt azt, de nem látja hogy én minimum annyit megteszek neki,sőt annál jóval többet. Azt is mondtam már neki, hogy majd ha keres annyit, hogy abból mindketten jól éljünk, akkor esetleg lehet róla szó, hogy tényleg rendet tartok egyedül otthon, vagy annyi erővel már bejárónőt is alkalmazhat. Azt leshetem, hogy annyit keressen, de ebből legalább lejön a lényeg, hogy már pedig 50-50 arányban kellene ezt, elvégre én ugyanúgy fogok dolgozni mint ő, akkor mégis mi szól amellett hogy kizárólag a nő dolga a házimunka. Régen talán így volt, de azóta a nők nagy része éppúgy dolgozik mint a férfi.
2020. okt. 21. 14:43
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell kenni a fejét?
2020. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
56%

Soha fel se merült bennem, hogy mikor még nem éltünk együtt befogjam a páromat házimunkázni. Én se porszívózni mentem hozzá. Amúgy meg valami palotában laksz, hogy több óra a mosogatás meg a beágyazás?

Idáig nincs igazad szerintem. Az viszont már más kérdés, hogy kerek perec kijelentette, hogy a közös lakásotokban nem lesz hajlandó kivenni a részét. Illetve otthon sem takarít. Szakítanék ilyen emberrel.

Viszont azért te is kicsit el vagy szállva. Ha farmot akarsz legyen farmod, de nem várhatod el a párodtól, hogy 8-10 óra munka után még nekiálljon ganajozni meg szántani. Ha te mezőgazdaságban gondolkozol akkor csináld, de az a te munkád. Gondolom néznél nagyokat, ha teszem azt a könyvelő párod mondaná, hogy menj már neki segíteni bérszámfejteni.

2020. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
91%

Barátodnak nincs rá igénye, hogy rend legyen, felesleges idopazarlásnak érzi, ráadásul van aki megcsinálja helyette, akit jobban zavar a kupi, így semmit nem kell tennie.


Hiába mondod nem vagy a cselédje, eddig is mindent megcsináltál helyette. Ha összeköltöztök ugyanez lesz, jó hogy korán kiderült, így tudsz mérlegelni és csak ennek tudatában költözöl vele össze vagy sem. Ha nem akarsz cselédje lenni minél hamarabb szakítotok annál hamarabb találsz számodra megfelelő párt.

2020. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
87%
Az hogy vendégségben az ember nem érzi magától értetődőnek még érthető - nem érzi sajátjának. Ez egy dolog... a fő gond nem ez. Hanem a leírásod alapján megkérted és durván elutasította. Át sem gondolta, érezte neked jól esne, örülnél neki - nem foglalkozott azzal te mit érzel, gondolsz. Önzésre, érzelmi deficitre utal. Nektek nagyon nem kellene összeköltözni - s nem a házimunka meg nem osztása miatt.
2020. okt. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt megértem, hogy anyóséknál nem akar segíteni. Otthon meg úgy nevelték gondolom, hogy nem kell házimunkát végeznie. Az én férjem végez házimunkát, de amikor még nem éltünk együtt, eszembe nem jutott, hogy pl a szüleimnél befogjam mosogatni. A te esetedben viszont lehet ez egyi ntő jel a későbbiekre nézve. Átgondolnám az összeköltözést.
2020. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

17-nek: pontosan erről vam szó, hogy azt gondoltam szimplán nem látta eddig hogy jól jönne a segítség, arról nem is beszélve, hogy ha együtt töltünk több napot es neksm nincs választásom, minthogy megcsináljam a házimunkákat, akkor hogy nem jut eszébe segíteni... Én sem jó kedvemből csinálom, később ugyanez lesz...


Annak a válaszolónak meg, aki szerint palotában élünk hogy órákig tart rendben tartani wgy házat, mégsúgom, hogy a főzésnek mégis mennyi időt kellene igényelnie? És amellett a mindennapos teendők is... Nyilván nem fél óra, de felétek biztosan, jó neked :)


És szerintem annyira mindegy hogy kinek a háza, ha a barátoméknál lennénk és ő megkérne, hogy hu most nekem ezt meg azt kell megcsinálni mert rám bízták, akkor nem a szobában telefont nyomva várnám unott fejjel órákig hogy jöjjön már, hanem segítenék, több kéz hamar kész. És itt erről van szó, totál mindegy kinek a lakása meg kinél vagyunk. De akik ezt írják, gondolom kb olyanok mint a párom.

Ha ennyit nem várhatok el a páromtól, az nem tudom mások szerint miért okés amúgy, ha nem rá akkor mégis kire szamithatok?

2020. okt. 21. 15:12
 20/41 A kérdező kommentje:

Nem be akarom őt fogni, talán félreérthető voltam eddig..?!


Szimplan a hajlandóságot sem látom benne hogy segítsen, de ha csak felajánlaná, munka mennyiségétől függően, azt mondanám neki 90%-ra biztosan, hogy köszönöm, megoldom egyedül.


De jól esne ha segítene, vagy legalább akarna, de le se sz@rja,és amikor megkérem rá, még háborodva, hogy ez nem az ő dolga, nem ezért jön el. Ja, mert nekem ez a hobbim, hogy míg dolgoznak a szüleim én csináljam meg ezeket. De nyilván megteszem mert ez alap, a barátomnak meg nem alap hogy segítsen, de morogni azt tud, hogy mikor végzek mar vele mert unatkozik egyedül. Nem azt vártam tőle, hogy akkor pucolja ki az ólat amíg én mosogatok!:)

2020. okt. 21. 15:16
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!