Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem segít a házimunkáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem segít a házimunkában, teendő ?

Figyelt kérdés

A barátom és én majdnem 3 éve vagyunk együtt, ő 25, én 21 éves vagyok, még nem élünk együtt de tervben van...

A helyzet a következő: ha eljön hozzánk (szüleimmel élek), és a szüleim nincsenek itthon délelőttönként, akkor rám marad a házimunka (mosogatás, mosás, beágyazás, szemét, főzés stb stb.). Olykor olykor ez beletelik pár órába, nagyjából a fél délelőtt eltelik vele. Újfent ha a barátom épp nálunk van, ő szépen csendbe a telefonját nyomkodva végigüli azt a néhány órát amíg én mindezt megcsinalom és nekem ez nagyon nem tetszik, hogy meg sem kérdezi miben tudna esetleg segíteni, de azért még képes unott fejjel várni és engem kérdőre vonni, hogy mikor végzek már, meg hogy mennyit várjon még stb... Számomra ez felháborító,amit közöltem is ma vele, hogy legközelebb igazán segíthetne és akkor feleannyi idő alatt végzek és több idő jut egymásra. Erre az első reakciója az volt, hogy kiakadt és neki állt feljebb, hogy nem azért jön el hozzánk hogy ő mosogasson meg takarítson és hogy inkább akkor vár akár 3 órát is amíg a telefonját nyomkodja, de ő ha takarítani akarna akkor otthon kezdené, nem nálunk (otthon sem szokott, sőt még ha én megyek hozzájuk akkor is én ágyazok be, én rakok rendet a szobájába mert akkora kupi van stb, ráadásul máskor én segítettem neki felmosni meg takarítani otthon amikor a szülei elutaztak,ja de az bezzeg nem probléma, csak ha neki kéne segitenie nekem...)


Igazság szerint már jó ideje látom, illetve sejtettem, hogy ha összeköltözünk egy nap, akkor rám maradna minden és én ezt nagyon nem szeretném, én nem ilyennek kepzelem a jövőmet.

Már sokszor elmondtam neki, hogy tőlem ne várja a kiszolgálást, én nem leszek a cselédje soha, nem az anyja vagyok, hanem a barátnője stb.


Ha náluk vagyok akkor "kiszolgál", ami a kaját stb illeti, de ő legalább ugyanezt megkapja nálunk, hiszen "vendég", de az hogy a házimunkában nem szamithatok ra mar most sem, akkor félek mi lenne később, nem hiszem hogy akkor kezdené el... Arra mar rávettem hogy a ruháit elpakolja meg összehajtogassa mert azt szándékosan nem csináltam helyette sosem, de úgy látszik többet hiaba is várok el tőle,a mai rá a bizonyíték hogy ha megkérem valamire még neki áll feljebb és azzal érvel hogy ő nem ezért jön el hozzánk meg hogy ő se várja el tőlem h mosogassak náluk (megjegyzem, hogy az ő szülei többnyire otthon vannak és a barátomnak alapjaraton szinte sosem kell házimunkákat csinalnia, ellenben nálunk ezeket en csinalom meg, mivel a szüleim dolgoznak, így én örülnék már annak is ha a barátom felajánlaná h segítsen-e, de semmi ilyesmi, és roppant csalódott es dühös vagyok hogy kérés ellenére sem hajlandó segíteni...


Ugyanez igaz a háziállatokra, gyerekre is a későbbiekben: biztos vagyok benne hogy abban sem segítene semmit, csak amennyire most is... Úgy érzem nem szamithatok rá ebben se most se később, de kíváncsi lennék mások tapasztalataira is, illetve arra, hogy ez szakító ok-e?!


Nem akarok cseledkent elni es ugy erzem még nem keso tovabblepnem, annak ellenere, hogy vele tervez(t)em a jövőm és mindent...



2020. okt. 21. 14:02
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, ha 2-3 napig ott van egyhuzamban, akkor nemcsak magad után takarítasz meg házimunkázol már, hanem ő utána is. Gondolom, ő is eszik, iszik, belép a poros cipőjével, megfog dolgokat, stb. Szóval, ha nemcsak a nap végén megy át hozzád és este/másnap reggel elmegy, akkor igenis illik besegíteni, ha nem is a felét, de egy kis ez meg az belefér. Sőt, lehet ezt úgy is csinálni, hogy közben jól szórakoztok. Egyikőtök mosogat, másik törölget. Meg ha a legtöbb hasznos időt szeretnétek együtt tölteni, akkor igenis illik beszállni, mindenkinek az a legjobb. És mondom, ez igaz akkor, ha több napot is ott van.

DE! Mégis mi a jó isten vársz tőle, amikor kerekperec kijelentette neked, hogy NEM FOG SEGÍTENI. Vagy háztartásban max 20%-ot?! De most komolyan. Itt nem szimplán arról van szó, hogy a párod anyuci kicsi fia, aki még azt hiszi, hogy a szennyes magától sétál a mosógépbe, de ha rászakad a háztartás, akkor hajlandó lesz változni. NEM, ő megmondta, hogy NEM fog házimunkát végezni, NEM fog segíteni a farmon, ha azt akarsz. Kijelentette. Innentől kezdve mégis mi a kérdés?

2020. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj, amiket ide felvázoltál, azt azzal lehet megcsinálni, aki hagyja, engedi. A kedves párod egy lusta dög. Nyakam rá, hogy nem fog változni. Max ha egy kapitányos menyecske elkapja, de úgy rendesen. Szóval vagy lesz minden úgy, mint eddig és elviseled, megszokott az egészet, vagy szépen kiteszed és olyan férfit keresel (21 évesen könnyű dolgod lesz), aki megbecsül és nem üli hólyagosra a $e__ét napi renden.
2020. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Az a teendő, hogy olyat keresel, akivel a hosszú távú terveitek egyeznek. Ha te saját kis farmot akarsz, akkor olyat kell keresned, aki ugyanígy gondolkozik. Hidd el, vagyunk azért páran. :) Nekem is nagy álmom egy saját önfenntartó birtok, halastóval. :))


A mostani pároddal ezt nem fogod tudni megvalósítani...

2020. okt. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
68%
Ez hogy ő otthon maguknál nem takarít, semmit nem jelent. Nekem is olyan édesanyám van, hogy soha semmit nem enged takarítanom, ha otthon vagyok. Elkezdem elmosni a tányért, amiből ettem és rám szól érte. A szülők is különbözőek. Ennek ellenére amikor elköltöztem otthonról, akkor megtanultam hamar főzni és takarítani.
2020. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
72%

Próbálom összerakni...a barátod VENDÉGSÉGBEN van a SZÜLEID házában, nyilván nem fog nekiállni pakolgatni meg szekrényt tologatni a porszívózáshoz. Nem mellesleg hogy a viharban tudsz egy fél napot elcseszni a takarítással, amikor vendég van nálad? Ez is elég nagy taplóság, péntek este is ki lehet vinni a szemetet.


Meg nem értem, komolyan. Mi a franc történik, ha 3 napig nem takarítasz?egy háromfogásos vacsora után is maximum 20 perc elmosogatni. Mi kétszintes házban lakunk 2 macskával, meg egy néha bejárós kutyával, de én nem tudok egész nap takarítanivalót találni benne, mert csak szinten kell tartani.

Ha disznóól lenne mindig, nyilván elvinné a napomat/napunkat, komolyan nem értem az egészet.

2020. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom másoknál hogy van, de nem is akarom... Ki mondta hogy minden nap TAKARÍTOK??!


Az komolyan takarítás hogy elmosogatok, kiviszem a szemetet, megágyazok, eltorolgetek, FŐZÖK és néha mosok?!


És itt néhány ember min értetlenkedik hogy ez elvisz fél délelőttöt? :D de halál komolyan kérdezem!!


Vagy ne főzzek ha itt van a barátom? Végül is biztos elnézi nekem hogy nincs mit enni, de legalább vele foglalkoztam!


Szerintem akik ezeket írják azok rendelik a kaját és disznóólban élnek, de itt szó nem volt arról hogy én minden egyes nap konkretan kipucolom a házat. És mivel jobb ha este viszem ki a szemetet, a barátom ugyanúgy itt van akkor is..inkább meg sem akarom érteni mi jár ilyenkor annak a fejében aki ilyeneket összehord... Megáll az élet ha itt van a barátom? Gondolom akkor x év múlva ha együtt élünk akkor se csináljak házimunkát mert hazajött a párom! Ész megáll, még én szégyelljem el magam hogy hogy merészelek tenni venni úgy hogy nálunk van egy """vendég""".

2020. okt. 21. 16:11
 27/41 anonim ***** válasza:
67%

Dehogynem leszel te a cselédje. Ha olyan hülye vagy hogy 3 éve ezt csinálod később is ezt fogod.

Igen, gyerekekkel is te fogsz foglalkozni. De egyáltalán minek jön fel a gyerek téma?

Ilyen alfa hímnek akarsz fialni?

Ha annyira zavarna a dolog szakítanál.

Nem fog változni, ez egyértelmű.

2020. okt. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Úgyhogy a "kedves" utolsó marhára el van tájolva úgy érzem. Egy szóval nem írtam, hogy minden nap takarítok, sőt, 1x nem álltam neki kiganézni a házat úgy hogy vendégem volt, anyám.
2020. okt. 21. 16:13
 29/41 anonim ***** válasza:
69%

26.

B+ kérdező azért mondjuk ezeket, mert a legtöbb házban nem a gyerek takarít és főz állandóan, hanem a szülők!


"elmosogatok, kiviszem a szemetet, eltorolgetek, FŐZÖK és néha mosok"


Ezeket a háztartások 90%-ában legtöbbször a szülők csinálják, nem a velük élő gyerekek.

2020. okt. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
62%
#29 tüncő, 21 és 25 éves felnőtt emberekről beszélünk...
2020. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!