Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem segít a házimunkáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem segít a házimunkában, teendő ?

Figyelt kérdés

A barátom és én majdnem 3 éve vagyunk együtt, ő 25, én 21 éves vagyok, még nem élünk együtt de tervben van...

A helyzet a következő: ha eljön hozzánk (szüleimmel élek), és a szüleim nincsenek itthon délelőttönként, akkor rám marad a házimunka (mosogatás, mosás, beágyazás, szemét, főzés stb stb.). Olykor olykor ez beletelik pár órába, nagyjából a fél délelőtt eltelik vele. Újfent ha a barátom épp nálunk van, ő szépen csendbe a telefonját nyomkodva végigüli azt a néhány órát amíg én mindezt megcsinalom és nekem ez nagyon nem tetszik, hogy meg sem kérdezi miben tudna esetleg segíteni, de azért még képes unott fejjel várni és engem kérdőre vonni, hogy mikor végzek már, meg hogy mennyit várjon még stb... Számomra ez felháborító,amit közöltem is ma vele, hogy legközelebb igazán segíthetne és akkor feleannyi idő alatt végzek és több idő jut egymásra. Erre az első reakciója az volt, hogy kiakadt és neki állt feljebb, hogy nem azért jön el hozzánk hogy ő mosogasson meg takarítson és hogy inkább akkor vár akár 3 órát is amíg a telefonját nyomkodja, de ő ha takarítani akarna akkor otthon kezdené, nem nálunk (otthon sem szokott, sőt még ha én megyek hozzájuk akkor is én ágyazok be, én rakok rendet a szobájába mert akkora kupi van stb, ráadásul máskor én segítettem neki felmosni meg takarítani otthon amikor a szülei elutaztak,ja de az bezzeg nem probléma, csak ha neki kéne segitenie nekem...)


Igazság szerint már jó ideje látom, illetve sejtettem, hogy ha összeköltözünk egy nap, akkor rám maradna minden és én ezt nagyon nem szeretném, én nem ilyennek kepzelem a jövőmet.

Már sokszor elmondtam neki, hogy tőlem ne várja a kiszolgálást, én nem leszek a cselédje soha, nem az anyja vagyok, hanem a barátnője stb.


Ha náluk vagyok akkor "kiszolgál", ami a kaját stb illeti, de ő legalább ugyanezt megkapja nálunk, hiszen "vendég", de az hogy a házimunkában nem szamithatok ra mar most sem, akkor félek mi lenne később, nem hiszem hogy akkor kezdené el... Arra mar rávettem hogy a ruháit elpakolja meg összehajtogassa mert azt szándékosan nem csináltam helyette sosem, de úgy látszik többet hiaba is várok el tőle,a mai rá a bizonyíték hogy ha megkérem valamire még neki áll feljebb és azzal érvel hogy ő nem ezért jön el hozzánk meg hogy ő se várja el tőlem h mosogassak náluk (megjegyzem, hogy az ő szülei többnyire otthon vannak és a barátomnak alapjaraton szinte sosem kell házimunkákat csinalnia, ellenben nálunk ezeket en csinalom meg, mivel a szüleim dolgoznak, így én örülnék már annak is ha a barátom felajánlaná h segítsen-e, de semmi ilyesmi, és roppant csalódott es dühös vagyok hogy kérés ellenére sem hajlandó segíteni...


Ugyanez igaz a háziállatokra, gyerekre is a későbbiekben: biztos vagyok benne hogy abban sem segítene semmit, csak amennyire most is... Úgy érzem nem szamithatok rá ebben se most se később, de kíváncsi lennék mások tapasztalataira is, illetve arra, hogy ez szakító ok-e?!


Nem akarok cseledkent elni es ugy erzem még nem keso tovabblepnem, annak ellenere, hogy vele tervez(t)em a jövőm és mindent...



2020. okt. 21. 14:02
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyerek, és leírtam és elég nyilvánvaló is, hogy a szülők dolgoznak és mivel rajtuk kívül én élek itthon és mert jelenleg nem dolgozok és nem tanulok, ezért ezek rám maradnak. Nem mintha ez lényeges volna a kérdés szempontjából!
2020. okt. 21. 16:38
 32/41 anonim ***** válasza:
77%

30. Beszélj már normálisan.


És? Én is írtam, hogy amikor hazalátogatok, akkor hiába vennék részt a házimunkában, az én édesanyám pl azt mondja ne, majd ő megcsinálja. A kor ilyen szempontból nem jelent semmit. És az én anyukám is 8 órában dolgozik.


Tehát ez megint olyan dolog, hogy melyik családban mi a megszokás. Nem mindenhol mennek egyformán a dolgok. Kérdező képzeld el, ha nálatok is neked kb semmit nem kellene csinálnod, mert a szüleid megcsinálnának majdnem minden házimunkát.

2020. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező!

A barátod megszokta, hogy ne kelljen semmit csinàlnia, garantàlom, hogy ilyen is marad.

Még puffoghatsz miatta eleget, ha vele maradsz.

2020. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit csinálni, a barátod ilyen és nem is akar változtatni, így vagy elfogadod ezt és te fogod csinálni a házimunka 95%-át ő meg néha besegít kicsit (amiért még el is várná, hogy hálás legyél) vagy folyton veszekedés lesz belőle vagy szakítasz.

Persze ha ő dolgozik és eltart, akkor teljesen jogos elvárás, hogy te végezd a ház körüli teendőket, de ha mindketten dolgozni fogtok, akkor nem besegíteni kéne, hanem kivenni a részét. Ez sokaknak teljesen normális manapság, de ő nem így gondolja. Feltételezem otthon is ezt a mintát látta és mivel neki ez kényelmes, eszében sincs bármit is változni. Ezt ő is elmondta. Innentől meg csak rajtad múlik, hogy mit reagálsz rá.

2020. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk ha jelenleg nem csinálsz semmit, csak otthon vagy, ne halj bele, hogy ezeket elvègzed egyedül. Az meg nem elvarható, hogy idegen házban vègezze a házimunkát. Te se dolgozol ha náluk vagy, akkor te is ki vagy szolgálva.

Majd ha összeköltöztök, rá lehet tèrni a tèmára

2020. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
13%

Értem, tehát nem takarítasz minden nap, csak pont azon a napon amikor ott van a pasid. Miért nem olyan napon takarítasz amikor nincs ott? Akkor nem lehet rinyálni miatta, hogy nem segít?


"Végül is biztos elnézi nekem hogy nincs mit enni, de legalább vele foglalkoztam!"

Ez meg a vicc kategória. Mi az hogy elnézni? Ha nem rakod elé a zabát akkor elver a saját házadban, vagy mi? De legalább nem vagy cseléd, ááá dehogy.

2020. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
23%
Végezzétek együtt pl.: a takarítást úgy, hogy közben mindig 1-1 ruha lekerül... Máris érdekelni fogja.
2020. okt. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
12%
Én egy nagyon rend és tisztaságszerető pasinak tartom magam. Volt, amikor egyedül éltem, es vendégek jöttek nem hitték el, hogy itt nincs nő. A lakás szinte olyan volt, mint ha nem is laknám, pedig minden nap főzök stb.. amikor van párom és együtt lakunk akkor is segítek, pl leviszem a szemetet, felporszivozok, én főzök. Viszont ennyi, mert en ugy gondolom, hogy a takarítád egy kapcsolatban nem 50-50 szazalek. A takarítás inkább a nők dolga. A pasiké meg inkàbb a kerti nehezebb fizikai munkák, autón kereket cserélni, autót mosni, takaritani, polcot felszerelni stb.. de ez az en velemenyem, termeszetesen tisztelben tartom másét is.
2020. okt. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
86%
Az ugye megvan kedves utolsó, hogy a mai háztartások sokkal nagyobb hányada él lakásban és nem házban. ott mégis milyen rendszeres "férfimunka" akad? nem kell napi szinten fúrni faragni egy társasházban, de kereket sem kell sűrűn cserélni, hozzáteszem a saját kocsimon nő létemre is én cserélem ha kell és lemosni sem okoz gondot, pláne mosóban (autómatát, de kézit használok). Mosogatni, takarítani, mosni, főzni, vasalni stb... viszont rendszeresen kell, ergo a te elképzelésed szerint minden nap csinálja csak ezt az asszony (mert valami minden napra jut, sőt általában egy napra több is), amig te egy évben kétszer kereket cserélsz és havonta lemosod nagy kegyesen a kocsit, esetleg méltóztatsz levinni a szemetet meccs előtt. Ez így a munkamegosztást tekintve arányaiban 95-5 %-os megoszlás, a nő javára. Biztos találsz majd ilyet is, én, amíg ugyanúgy 8 órában dolgozom, majdnem ugyanannyi fizetésért (de ha kevesebbet keresnék sem változtatna a dolgon, amíg ugyanannyit melózom), addig az itthoni dolgok is felesben mennek, úgy osztottuk fel, hogy mindneki azt csinálja amit jobban szeret (én például főzök, mert kikapcsol, de 10 éve nem volt vasaló a kezemben és nem is teregetek, vagy mosok ablakot-képes vagyok rá, de ezt meg a kedvesem csinálja szívesen, én porszívózok, ő felmos)és mindez nem azért, mert én ezt várom el tőle, hanem azért, mert neki is így természetes. Nem "besegít", hanem együtt csináljuk, lévén ő is itt lakik, ez az ő háztartása is, nem csak az enyém, a gyerekeink is közösek, -ahogy a velük kapcsolatos teendők is, legyen az betegápolás, tanulás, szülői, bármi-, a szennyes, a "koszos" lakás és a mosatlan sem csak az enyém.
2020. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
51%
Kedves utolso. Köszönöm a nagy kioktatast. Elsiklottál a pirszívózás és főzés mellett. Minden nap én főzök. Hétvégén ebédet és vacsirát is. Mellette csinálom, amiket írtam. En végzem a bevásárlást is. A főzés végeztével a mosogatás, rendrakást is en csinalom általában. Ezek után nem értem, hogy miert is kene más takarítással kapcsolatos teendőt nekem vagy másik hasonló teendőket megcsináló ferfitársaimnak végeznie. Szerencsére az én párom elégedett és nem amar egy papucs takarítónőt csinálni belőlem.
2020. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!