Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy tudnám ezt megbeszélni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám ezt megbeszélni a párommal?

Figyelt kérdés

Próbálom csak a lényeget leírni, nemrég született babánk, én most GYEDen vagyok itthon a gyerekkel, ő úgyanúgy dolgozik. Régen mindig különkasszán voltunk, és ez tökéletesen működött is, mióta gyerekünk van egy kicsit ez így kivitelezhetetlen, és nem tudom meddig bírom ezt így.

Az én gyedem kb 60%a az ő keresetének. Régen úgy csináltuk, hogy ő befizette a számlákat, én bevásároltam mindig, ez úgy nagyjából fedte is egymást. A gond, hogy ez a szolás megmaradt, de én még mindent megveszek a gyerekünknek is (pelenka, stb) plusz ugye hármunkra a kaja. Hónap közepén marad pár ezer forintom, és vagyok csak mint egy darab sz. Nem tudok a gyerekkel együtt annyit találkozni a családommal, mint szeretnék, mert nincs pénzem tankolni. Nem tudok egy kávét meginni a barátnőimmel..nagyon zavar, kicsit úgy érzem, hogy ő élvezi is ezt a helyzetet, hogy be vagyok zárva, de ezt lehet már csak dühömben magyarázom be magamnak.

Szerintetek hogy üljek le vele ezt megbeszélni? Szégyen érzetem van, mintha azt kérném “pénzeljen már”. Soha nem szorultam másra, ezért ilyen kényes téma ez most nekem.



2020. nov. 23. 14:58
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim válasza:
51%
Szerintem ne aggódj, biztos megérti, hogy egy babával nehezebb kijönni a pénzzel. Azt is mondhatod neki, hogy egy kicsit akarsz mással is törődni éshogy osszátok be ki mikor vigyázz épp a gyerekre. Ha normális gond nélkül segíteni fog
2020. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
99%

Ez azért nem arról szól, hogy "pénzeljen már". Együtt vállaltátok a babát, tehát én azt gondolom, hogy egyértelműnek kellene lennie, hogy nem egyedül állod a gyermeketek kisebb-nagyobb dolgait.

Szólj neki, hogy beszélnetek kell és úgy, ahogy ide nekünk leírtad, mondd el neki! Én ezt tenném.

Megértem, hogy kínos téma ez neked, én sem lennék máshogy ezzel. Nem csodálom, hogy be vagy sokallva.

Majd írd meg, hogy mi a helyzet!

2020. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
99%
Közös gyerek költségei közös kiadásnak kéne számítsanak, ezt az apja nem így gondolja? Lehet úgy, hogy a számlák alapján egyenlítitek ki hogy végén vagy felváltva veszitek a pelenkát, bébi ételt, ruhát, ami kell. De ne egyedül viseld ezeket a terheket. Nem csak gügyögnie kell az apjának a babához, eltartani is illene.
2020. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
81%
Szüntessétek meg a külön kasszát!Egy családban a közös kassza a megfelelő.
2020. nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
97%
Ööö én ezt nem is értem. Nem világos neki, hogy a gyerek több kiadással jár, vagy mi ez az egész? Ha mindenképpen külön kasszán vagytok, az a minimum, hogy a gyerek dolgainak felét fizeti... pláne, hogy te vagy vele otthon, azért nem tudsz dolgozni járni. Neked meg hóvégére nem maradt pénzed tankolni... fel se fogom ezt.
2020. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
99%

1, mi az, hogy "segít"? Nem segítenie kell, hanem kivenni a részét a dolgokból, a gyerek ugyanúgy az övé is.


Ez a különkasszás bohóckodás akkor lenne korrekt, ha annyival többet vállalna be, amennyivel kevesebbet kapsz a gyed miatt, plusz a gyerek kiadásainak felét. Akkor lennétek arányaiban ugyanott, mint eddig.

2020. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
83%

Mi a gyerek előtt voltunk külön kasszán. Pontosabban úgy, hogy minden hónap elején mindketten beadtunk a rezsibe x összeget. Arányosan persze, mert a férjem kétszer annyit keres, mint én. Pl.a kajába ő többet adott be, ha elmentünk êtterembe ő fizette stb..

Most a babánk születése óta lett közös bankkártyánk, így könnyebb.

2020. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
96%
Ajjaj! Ez már ott rossz, hogy KÜLÖN meg kell beszélnetek és nem természetes a "párodnak" a megváltozott helyzetben megváltozott teherviselés. " Hónap közepén marad pár ezer forintom ..." Mielött igy kiköltekezel babára, hármotok kajájára szolj neki, hogy holnaptol max száraz kenyér lesz a kaja, vagy megy és bevásárol a listád alapján.
2020. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

8. Pont emiatt elfordult már, hogy mondtam neki, ha akar a munkába vinni kaját, vegye meg mert én már nem tudom. Olyan mintha megsértődne érte.

Egyébként a külön kassza nálunk keresettől független volt, felesben fizettünk/számoltunk mindent.

2020. nov. 23. 15:25
 10/54 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem igazságos így! Ha már külön kassza,legyen arányosan! Nonszensz, hogy ő kiskirályként él, te meg egy kávét nem tudsz venni. Állj a sarkadra! Ha nem érti, neki ne vegyél enni v.csak kis adagot főzz, mert ennyire futotta..hátha ebből felfogja.
2020. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!