Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy tudnám ezt megbeszélni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám ezt megbeszélni a párommal?

Figyelt kérdés

Próbálom csak a lényeget leírni, nemrég született babánk, én most GYEDen vagyok itthon a gyerekkel, ő úgyanúgy dolgozik. Régen mindig különkasszán voltunk, és ez tökéletesen működött is, mióta gyerekünk van egy kicsit ez így kivitelezhetetlen, és nem tudom meddig bírom ezt így.

Az én gyedem kb 60%a az ő keresetének. Régen úgy csináltuk, hogy ő befizette a számlákat, én bevásároltam mindig, ez úgy nagyjából fedte is egymást. A gond, hogy ez a szolás megmaradt, de én még mindent megveszek a gyerekünknek is (pelenka, stb) plusz ugye hármunkra a kaja. Hónap közepén marad pár ezer forintom, és vagyok csak mint egy darab sz. Nem tudok a gyerekkel együtt annyit találkozni a családommal, mint szeretnék, mert nincs pénzem tankolni. Nem tudok egy kávét meginni a barátnőimmel..nagyon zavar, kicsit úgy érzem, hogy ő élvezi is ezt a helyzetet, hogy be vagyok zárva, de ezt lehet már csak dühömben magyarázom be magamnak.

Szerintetek hogy üljek le vele ezt megbeszélni? Szégyen érzetem van, mintha azt kérném “pénzeljen már”. Soha nem szorultam másra, ezért ilyen kényes téma ez most nekem.



2020. nov. 23. 14:58
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
88%
Olyan, mintha nem is házastársak lennétek, hanem lakótársak. Ez egy rideg és kompromisszummentes viszony, amit én semmiképp sem tartanék fenn. A kérdés is ezért vetődött fel, mert nem működik ez a felállás.
2020. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok, ezért neveztem végig páromnak.
2020. nov. 23. 17:06
 33/54 anonim ***** válasza:
93%
Tökmindegy, a lényeg ugyanaz.
2020. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, miért lett lepontozva a 23-as, mert rengeteg igazság van abban, amit mond. A legtöbb házasságban közös kassza van tradícionális módon és mégis gyakran megy a veszekedés a pénzen. Elszámoltatás, ki mire, mikor költ, hol eszik, mennyit eszik, ki kit támogat, valaki bőkezűbb, valaki spórolósabb stb. Vagy hogyan vesznek ajádnékot egymásnak ezek az emberek, hisz bármit veszek, ott van szinte azonnal a nyoma, ha készpénzt veszek fel, annak is ott a nyoma az összeggel, hogy lepitek így meg a másikat?


23 jól írja, a közös kiadások legyenek közösek, de ha mindenkinek megvan a saját pénze, akkor mindenkinek marad egy kis privát szféra. 10 éve vagyunk együtt, van gyerek is, mégis külön kasszán vagyunk. Nőként mondom, nekem az emberi méltóságom része, hogy van saját pénzem, amivel én gazdálkodom, amiről nem kell senkinek elszámolnom. Ha venni akarok magamnak egy huszadik táskát, akkor fogom és megveszem, és senkivel nem kell megbeszélnem. És mint írtam, ez nem megy a közös dolgok rovására, mert a saját részemből megy. Vagy pl. férjem vett magának egy motort két éve, saját pénzből. Nem kellett megbeszélnie, ő gyűjtött rá.

Én vállalkozást szeretnék indítani, ami lehet bedől, de legalább nem a közös pénzt tettem bele.

Szerintem ez így korrekt és intelligens emberek között nagyon is műküdik.

2020. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
93%

Az a gáz, hogy ott egy nagy közös kiadás, nevezetten a baba, akinek a költségei a kérdezőt terhelik pluszban, miközben a bevétele erősen lecsökkent. Pont azért, mert egyedül ő van itthon a babával, megint csak őt terhelik a plusz terhek.


Kérdező, én azt tenném, hogy megmondom a kedves apukának, hogy erősen megnőttek a rád eső anyagi terhek, 10 ezer egy csomag pelenka, csak a mihez tartás végett. Plusz bevétel kell a részedről. Szóval januártól mész vissza dolgozni, és most kedves párod marad a gyerekkel, ugyanannyi ideig. Ugye, nem gond?


Ugyanis azt apukák két mellvergetés közt kurvára el tudják felejteni, hogy ő _csak azért_ tud ugyanúgy dolgozni, mint eddig, mert _egyedül te_ vagy a gyerekkel. Felezzétek meg a terheket is, ne csak a kiadásokat!


Egyébként abban igazad van, hogy elköltöznél, jobban jönnél ki anyagilag. A te terheid dinamikusan fognak nőni, köszönő viszonyban sem lesz a rezsiköltséggel. Külön élve a pasid kénytelen lenne gyerektartást fizetni, tehát beszáll a saját gyerekének az eltartásába. Nem úgy, mint most.

2020. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
70%
34: normális családokban a közös kasszából mehet a huszadik táska és a tizedik horgászbot is, mert a házastársak képesek kommunikálni egymással és megvan az alapvető tisztelet. Mondjuk ehhez belátási képesség is kell, hogy mikor férnek bele az ilyen pénzköltések. A legtöbb párnál valóban nincs meg ez, de ez nem a közös kassza hibája.
2020. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
88%

36, én egyetértek veled, viszont én nem kívánom megbeszélni a férjemmel, hogy táskát akarok venni. Oké, másoknál ez a standard, hogy bármit venni akarsz, előbb megbeszéled a másikkal, mi fogjuk és megvesszük magunknak.


A kérdező esetén sem a külön kassza a probléma, hanem hogy egy bunkóval van együtt, és a jellemén a közös kassza sem fog változtatni.

2020. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk van erre egy szabály, minden, ami 20 ezer ft alatt van, az megvehető havi 60 ezerig, sztem ez egy ésszerű kompromisszum és sose éreztem emiatt elnyomva magam, sőt, sztem ez egy korrekt eljárás. Annál ridegebb dolog viszont kevés van, amikor dugiszamlakon tartogatják a felek a pénzüket, meg minden pluszpénzt, amit kapnak, nem osztják meg a családdal.. nekem az a tapasztalatom, hogy ahol ez megy, ott azért vannak bizalmi problémák keményen.
2020. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon kellett nekem ez a megerősítés, hogy nem nekem kell mindig mindent megoldani, ezt valahogy ki kell ölnöm magamból, hogy nem szégyen pénzt kérni, mert valójàban azt nem kérem, hanem az lenne a normàlis..én nem egy “új cipőért kunyizok”, hanem alapvető dolgokról van szó.
2020. nov. 23. 19:48
 40/54 anonim ***** válasza:
88%

#39:

Éreztesd vele, hagy tapasztalja a saját bőrén.

Már hó elején is csak rizs és tészta legyen, rántott leves pirított kenyérrel, krumpli főzelék, és hasonló nagyon spórolós menza kaják, és kis mennyiségben. Két napot nem adok, és elkezd a pasid hisztizni. Na akkor kell higgadtan, hűvösen elmagyarázni, hogy te most a közös gyerekkel vagy otthon, kevesebb pénzed van, több kiadásod. A babának mégse mondhatod, hogy kakiljon kevesebbet, vagy nőjön lassabban. Így most erre a kajára telik neked. Ha nem tetszik, tálaljátok ki, mi a megoldás. Mondjuk ő marad otthon, mert a rezsire a gyed-e bőven elég, és ő mást nem fizet. Te pedig tudsz pénzt keresni, hogy a megnövekedett rád eső részt kifizesd.

Biztos nem fog mosolyogni a végére, de ideje elkezdenie gondolkodni.

2020. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!