Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Magasak az elvárásaim a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magasak az elvárásaim a barátnőmmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Párom egyetemre jár, online tanul és vizsgázik, de most jelenleg szünet van.

Így mikor én dolgozok ő otthon van, hazafelé megyek bevásárolni, néha elmegyek érte és együtt.

Azon vitázunk, hogy szerintem ameddig otthon van addig ő tudna takarítani, porszívózni, felmosni, szerinte viszont ezeket én is megtudom csinálni mikor haza érek. Főzni kb. felváltva szoktunk, ő többet mosogat.


Még fiatalok vagyunk, nem igazán alakult ki rendszer ilyen témában nálunk.


Szerintetek elvárható, hogy ameddig én dolgozok ő otthon (ameddig szünet van és semmi dolga lényegében) a háztartással foglalkozzon?


2021. jan. 16. 15:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Igazából nem lehet, hogy eltérő véleményetek van a rendről? Hogy más az igényetek? Gondolom nrm arról van szó, hogy egy hetes mosatlan áll hegyekben mindenfele. Lehet, hogy neki ráérne 2 naponta rendetrakni vagy ilyesmi.
2021. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem abszolút elvárható, hogy ha neki tényleg semmi dolga nincs, akkor megcsinálja a házimunkát. Én a helyedben biztos nem tűrtem volna szó nélkül, hogy ő meg tőled várja, hogy miután munkából fáradtan hazaesel még állj neki porszívózni. És akkor még tegyük hozzá, hogy semmit nem ad a kasszába. Ez alapján eléggé elkényeztetettnek tűnik a barátnőd.

"Még fiatalok vagyunk, nem igazán alakult ki rendszer ilyen témában nálunk." Erre a korotok nem mentség, mindenképpen le kéne ülni megbeszélni a rendszert. Persze van olyan, hogy két (vagy több) ember megbeszélés nélkül is megoldja ezt, de ehhez az kell, hogy minden fél empatikus és felelősségteljes legyen - nálatok nyilvánvalóan nem ez a helyzet.

2021. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%
Hát nekem a képemről, ha a páromnak kéne felmosni meg egyebek ha én otthon vagyok egész nap 🤷‍♀️ persze nyilván tanul stb az is fárasztó, de tudna rá szakítani időt ha akarna, de nyilván nem szeretne ezzel foglalkozni.
2021. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Leírhatnád, hogy konkrétan mire gondolsz, mert így nem értem. Ha valaki pl. otthagyja a mosatlan edényeket rohadni a konyhapulton, halmokban áll a mosatlan vagy retkes a padló, akkor az nekem is probléma és takarítani kell. Viszont én pl. nem porszívózok, mosok fel, törölgetek minden nap, mert nem érzem szükségét. A rendrakás is ilyen, nálunk sosincs akkora rendetlenség, hogy utána a rendrakás egy külön elvégezendő feladat legyen.
2021. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a barátnőd helyzetében vagyok!:)

Én teljes mértékben anyagliag független vagyok a páromtól, így az hogy én itthon vagyok, nem befolyásolja ki mennyi dolgot csinál.

Ugyanúgy fizetek mindent, nem azért vagyok itthon, hogy helyette dolgozzak, 50-50%.

Persze nem fekete-fehér, mióta itthon vagyok nagyjából 85-15 %ban csinálom a dolgokat, mert így esik jól, ráérek.

De ha gondolok egyet, akkor nem várhatja ezt el, mert nem fair.

2021. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 omba ***** válasza:
30%

Tulajdonképpen elvárható, mert több az ideje.

De valahogy azt érzem, te a kereseted okán szeretnél kibújni ezen dolgok alól. Ha egyedül élnél, képes volnál felnőtt ember módjára ellátni magad, vagy mindenképpen kell egy pótanyu a főzéshez, vasaláshoz?

2021. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem csinál semmit?
2021. jan. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!