Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párotok mennyire szokott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párotok mennyire szokott segíteni otthon a házimunkában?

Figyelt kérdés

Főzés, mosás, vasalás, mosogatás, takarítás stb.


Kort én nemet is írjatok. :)



2021. ápr. 25. 16:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Mindenben segít, sőt, nálunk inkább ő az aki többet is csinál. Főzni közösen szoktunk, de nagyon sokszor kelt reggelivel várva ❤️
2021. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén szólva nekem ez a "segít" már önmagában defektes megközelítés. Miért? A nő feladata lenne kizárólag a főzés, a mosás, a takarítás, a vasalás? Ne már.

Nem, nem segít, ketten koszoljuk az edényeket, ketten hordunk ruhákat, ketten lakunk a lakásban ami porosodik... stb. Nem gondolnám hogy az én feladatom lenne a takarítás vagy a mosás, tehát ha megcsinálja akkor nem nekem segít.


Egyébként nálunk úgy néz ki a dolog, hogy az csinálja aki éppen jobban ráér. Szerencsére nem várja el a párom hogy főzzek, mossak, takarítsak rá ha este haza esek munka után. Ha én érek előbb haza én készítek vacsit, ha neki akkor ő, vagy közösen.

Úgyhogy nálunk nincs olyan hogy az én vagy az ő feladata, mindenki csinál mindent. Ha szükség van rá ki tudja magának vasalni az ingét, de nyilván nagyon szívesen megcsinálom ha otthon vagyok, ne úgy képzeld el hogy "helyettem" is mindent megcsinál. Egyszerűen csak nem úgy áll hozzá hogy az én feladatom és legyen hálás mert segített benne.

Ennek ellenére én pl szeretek főzni, így gyakrabban csinálom, ő inkább berakja a mosást és átpakol a szárítógépbe...stb. Ha edényt koszolunk mindenki berakja maga után a mosogató gépbe, ha végez az pakol ki aki épp a konyha felé megy, vagy akár közösen.

Nincs kimondottan személyhez kötve egyik házimunka sem.


Sosem volt vita belőle, mert egyiken sem éltünk vissza azzal hogy a másik csinálta az adott dolgot. 34/N

2021. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem segít, hanem kiveszi a részét. Ha segítene az azt jelentené, hogy ez az én feladatom, pedig nyilván nem, ez a közös feladatunk, hogy rendben és tisztán tartsuk az otthonunkat. Vannak dolgok amiket csak én csinálok és vannak dolgok amiket csak ő csinál, de vannak vegyes dolgok is (főzni például mindketten szoktunk).

24/N, 25/F

2021. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem "segíteni" kell, hanem kivenni a részét. Nem szállodában él.
2021. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én nem segitek, néha főzök ha van kedvem, tehát heti 2-3* csinálok enni meg talán pár reggeli. Ahogy kijön, mert a munkám miatt én kelek a legkorábban és fekszem a legkésőbb.


Már a porszívókat se indítom be mivel már a telefonon rájött hogy lehet a start gombot megnyomni, így én csak kipucolom.


Különben egyedüli kereső vagyok a családban.

2021. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Én még összeköltözés előtt tisztáztam, hogy nem vagyok az anyja, sem a cselédje. Nem is volt ebből gond. Eleinte csináltunk táblázatot, de idővel szépen kialakult egy megszokott rendszer. 4 éve élünk együtt.

27/N 29/F

2021. ápr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Mindig ő főz, nekem ez pont elég mert már meguntam a főzést ő meg szeret. Takaritani én szoktam de csinálná ha engedném:-D de takaritani szeretek! Bevásárolni cipekedni együtt szoktunk és mindenben számithatok rá.
2021. ápr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Semennyire. Mindent én csinálok.

Kor és nem független az ilyen dolog.

2021. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8%

Nő, nem ért hozzá.


40F

2021. ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én itthon vagyok a kisebbik gyerekünkkel, úgyhogy ezeknek a feladatoknak a nagy részét én csinálom. De nem baj, szeretek főzni és valamennyire takarítani is.

A reggelit néha a férjem készíti, párszor főzünk együtt is. Egyedül nem szokott nekiállni semmi komolyabbnak, de nem is bánom mert nem egy konyhatündér :D.

A mosást általában én intézem, teregetni viszont sokszor szokott.

Vasalni szerintem még sosem láttam, de ez is egy olyan dolog, amit jobban szeretek én csinálni.

Takarításban besegít, de csak ha kérem, magától nem nagyon.

Igazából nálunk ez a klasszikus munkamegosztás működik. Én csinálom a benti dolgokat, ő pedig a kintieket. Gereblyézik, havat lapátol, sepreget, füvet nyír, bármi ilyesmit.

És ami nekem a leghasznosabb, hogy a gyerekekkel foglalkozik ameddig én csinálom a házimunkát.

32/N

2021. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!