Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön kassza vagy közös kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza vagy közös kassza?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei/hátrányai? Ki hogyan oldja meg a kiadásokat, ha az egyik fél jóval többet keres? Hogyan lehet kiküszöbölni a nézeteltéréseket, ha az egyik fél jóval anyagiasabb? Illetve hogyan lehet megoldani, hogy mindkét félnek legyen szabad költekezési/spórolási lehetősége (pl ha fele-fele arányban van fizetve minden, és a kevesebbet kereső személy anyagilag kimerül, de van valami amit nagyon szeretne megvenni, a másik fél pedig ebből kettőt is meg tudna és még pénze is maradna - ilyen esetben a kevesebbet kereső személy törődjön bele a sorsába, vagy keresni kell másféle anyagi beosztást, pl külön kassza?)

2021. máj. 31. 07:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%

#8

A lényeget nem érted.

A gyerekedről is gondoskodsz, nem szenved melletted hiányt semmiben, de nem adod oda neki a fél fizetésed csak azért mert veled lakik.

Ezt a szemléletet kell alkalmazni két felnőtt, általában dolgozó, kereső emberre. Kölcsönösen, oda vissza, és nincsenek pénzügyi viták.

Ha az egyik valamiért nem tud pénzt keresni, akkor sem hal éhen, sőt lehet nyaralni is eljut, pont mint a gyereked.

Nem arról szól, hogy gyereknek nézed a másikat, hanem a gondoskodásról.

2021. máj. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Közös kassza, 11 év együtt,ő keres többet, én meg elköltöm. 😅 Mindig is utáltam az "ez az enyém, az a tiéd dolgot".Sajnos sok ilyen van a környezetemben.
2021. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

Én értem, mit akar a #11 mondani és egyet is értek vele.


A másik része, hogy friss összeköltözésnel én sem akarnék teljesen közös kasszát. Gyerek, házasság esetén még úgysem lehet máshogy

2021. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
Külön kasszán vagyunk. Mivel a férjem sokkal többet keres nálam, nem tartottam fairnek hogy részesüljek olyan pénzből, amiért nem dolgoztam meg. A ház rezsije és törlesztője megy közös pénzből, erre van egy külön gyűjtőszámlánk. A bevásárlást mikor, ki intézi, a költségeket vezetjük de nem számoljuk el fillérre, adott hónapban ki járt többször bevásárolni, szóval ezeket nem felezgetjük. Ha nagyobb kiadás van, igyekszünk azt is a közös számláról intézni, ha nem megy mert mondjuk tényleg extra nagy és nem várt kiadás, akkor azt a férjem fizeti. Megtakarítása mindkettőnknek van, nyilván ez fizetés arányos, szóval a férjemé nagyobb. Fennmaradó összeggel mindketten azt teszünk, amit akarunk, nem kell egymásnak beszámolnunk, ki mit vett stb. Nincs gyerekünk egyelőre. Ha lesz, akkor sem csinálunk teljesen közös kasszát, hanem a gyerek dolgaira szánt összeg is arra a gyűjtőre megy majd,amiből most a ház dolgait fizetjük.
2021. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%
#14: és ha gyerek lesz, akkor szerinted az fair, hogy te kevesebbet keresel s gyerek miatt évekig? Másrészt jogilag közös Kasszatok van.
2021. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Azt is meg kell nézni hogy ki mennyire akar gyereket a pontos elosztasahoz a költségeknek.


Én ha sportautót akarok O meg gyereket akkor én a sportautót fizetem O meg a gyereket.

2021. jún. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!