Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szemét dolog a párodtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szemét dolog a párodtól munkahely váltást kérni?

Figyelt kérdés

Párom még egyetemre jár, a jelenlegi munkahelye ehhez jól alkalmazkodik, mert délután-éjszaka dolgozik éjjel 1-2 között végez. A kisebb probléma, hogy mindig én megyek érte és mivel én 6-kor kelek hétköznap ezért nem a legideálisabb alvás szempontjából. (próbálok délután is aludni, hogy kipihentebb legyek, de nem mindig jön össze) A nagyobb baj, hogy amikor dolgozik nem találkozunk, csak az éjszakai hazaúton. Mi pont azok vagyunk akiket a pandémiás 1 hónapos folyamatos összezártság közelebb hozott egymáshoz és ez a kevés találkozás pedig szépen lassan eltávolít minket egymástól.

Szerintetek jogos a kérésem a munkahely váltást illetően? Nem volna baj az sem ha másik munkahelyen kevesebbet tudna dolgozni, nem halnánk éhen, de talán együtt maradnánk.



2021. szept. 1. 08:37
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Páromnak jogosítványa nincs, kollégák többnyire fiatalok autó-jogsi nélkül és a közelben laknak -> gyalog haza tudnak menni. Mi messzebb lakunk bicaj gyaloglás nem megoldható.

Busz ritka ilyenkor, egyszerűen sokat kell várni. Lehet másnak oké, én nem szeretem ha éjjel egyedül mászkál és vár fél órákat buszmegállóban.


Igazából beszéltünk már erről és meg is beszéltük, hogy ott hagyja illetve keres mást, de valahogy nem látom részéről a törekvést. Ezért is vetődött fel bennem ez a kérdés, hogy lehet én kértem ezzel sokat.

2021. szept. 1. 11:49
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
Nőként nekem soha eszembe sem jutott az, hogy a férjem kárára legyen a munkám. Ez nem sok, ez normális. Szép lett volna, ha úgy helyezkedek el, hogy ő az alvásidőt megszakítva jöjjön értem... Ilyet egy normális társ nem csinál.
2021. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%

a pofam leszakadna nokent, ha ejszaka a pasimmal kene furikaztatnom magam heti szinten tobbszor is. ugy meg plane, hogy o 6kor kel. felnott ember, oldja meg valahogy a hazajutast, ne masoktol varja, hogy taxizzanak neki.

ha tomegkozlekedes nincs, akkor taxi, bicikli, akarmi.

es ha beteg vagy, vagy epp valami programod van, eluztal stb es nem tudsz erte menni? akkor megall a vilag?!


en a helyedben kozolnem vele, hogy nem tudok erte menni tobbet.

szerintem nem artana egy kozelebbi munkahelyet keresnie, mar csak maga miatt is.

2021. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkèpp üljetek le ezt átbeszèlni. Ez hosszú távon nem működik, hogy ilyen hányattatott az èjszakai pihenèsed, ès rá van szorulva a folyamatos fuvarra. Èn biztos nem csinálnám ezt.

A diákoknak van azèrt sok diákmunka lehetősèg.

2021. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából beszéltünk már erről és meg is beszéltük, hogy ott hagyja illetve keres mást, de valahogy nem látom részéről a törekvést. Ezért is vetődött fel bennem ez a kérdés, hogy lehet én kértem ezzel sokat."


Dehogy kèrtèl sokat, sőt, ő vár el túl sokat tőled azzal, hogy furikáztatja magát az èjszaka kellős közepèn. Eleve elvállalnia sem kellett volna, ha csak így tud haza jutni. Ès elèggè önzősègre vall, hogy beszèltetek is róla, de tojik rá, mert neki úgy kènyelmes.

Szerintem ideje erèlyesebben felvetni a tèmát. Ès ha nem èrti, akkor majd nem mèsz èrte. Majd ha egy órát áll a buszmegállóban minden èjjel, akkor rájön.

2021. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%
Fél óra a buszra várás nem a világ vége. Bicajjal miért nem megoldható? Ez egy átmeneti helyzet, én sem adnám fel a a munkám, ha fontos, de nem is várnám el,hogy furikázzanak.
2021. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Èn olyat azèrt nem neveznek átmeneti helyzetnek, ami több hónapja fennáll, ès mèg közel egy èvig biztos fenn fog.
2021. szept. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
94%

"Páromnak jogosítványa nincs"


És ezen nem lehet változtatni? :-)))

Fiatal, előtte az élet. Ezer és egy élethelyzet lesz még, amikor jól jönne, ha tudna autót vezetni. És pont ez a helyzet tökéletesen mutatja az ő számára is, hogy miért lenne fontos megtanulnia. Szerintem, ha rászánja magát, hogy megtanul, akkor azt a pár hónapot még várd ki, addig vállald ezt a kellemetlenséget, és ha meglesz a jogosítványa, akkor onnantól megoldódott a problémád.

Alternatívaként is fölvetheted neki, hogy döntse el: másik állást keres, vagy megtanul autót vezetni - vagy egyéb módon megoldja a hazajutását.


Még arra kíváncsi lennék, hogyan vállalta el ezt az állást? Ti együtt voltatok már akkor?

Nem mindegy, hogy megkérdezte tőled, hogy haza tudod-e hozni mindig, és te kapásból igent mondtál; vagy pedig bátran elfogadta az állást, otthon meg téged kész tények elé állított, hogy ezentúl neked KELL őt mindig hazafuvaroznod. Vagy úgy kezdte a munkát, hogy tömegközlekedik, csak te lebeszélted róla? Netán volt valami kellemetlensége hazafelé jövet, és akkor szokott le az éjszakai buszozásról?

2021. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
29%
Az egyetemi évek átmeneti helyzet, csak pár év. Nagyon helyes, ha az az első. Semmi nem lehet olyan fontos, minthogy olyan állásod, szakmád legyen amiből egyedül is megtudsz élni, nem szorulsz senkire. Főleg nőként. Pár évet ki lehet bírni kőkeményen, tele lemondásokkal azért, hogy később jobb legyen.
2021. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

19-es az egyetemmel semmi gond, támogatom benne. A probléma a munkaidővel van.


[Két hét átmeneti időszak, két év szerintem nem az.]


Köszönöm a válaszokat beszélni fogok vele mindenképp.

Egyébként nem az alvás a fő problémám, hanem hogy egyszerűen tönkreteszi a kapcsolatot az, hogy tökéletesen ellentétesen dolgozunk és vagyunk otthon.

2021. szept. 1. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!