Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 250 ezer forintból meg lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

250 ezer forintból meg lehet két embernek élni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 18. 10:54
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/114 A kérdező kommentje:
Önkormányzati lakasban elunk ketten a parommal. Azt bereljuk havi 50-60ezerert amiben már benne van a rezsi is, meg minden egyéb. Tehat ez meg azert eleg jó is.
2021. szept. 18. 13:40
 52/114 anonim ***** válasza:
4%

#50

A kérdező eleinte azt írta, hogy a két egyetem mellett nem tud dolgozni, de a feleslegeset nem hagyja abba, mert akkor vissza kell fizetnie a képzést. Erre írták, hogy nem kell, nyugodtan hagyja abba, mindjárt lesz ideje. Ekkor jött az, hogy oda igazából csak vizsgázni jár, szóval a grafika a gond, amellett aztán nem lehet amúgy sem.

Namost olyan egyetemet még nem láttam, ahol hétfőtől péntekig reggeltől estig bent kell lenni. Pedig sok egyetemet láttam már. Konkrétan orvosi mellett is dolgoznak a barátaim, ne vicceljünk már. Itt gyakorin elvileg persze mindenki aki nem akar dolgozni az hétfőn reggel nyolcra bemegy, és péntek este nyolcig el sem szabadul az órákról.

Én amúgy voltam úgy, hogy hétfő-péntek voltak óráim. Na nem reggeltől estig, de ja, bevallom, nem akartam még közvetlen egyetem után menni melózni. Akkor elmentem hétvégén. Mindjárt lett több pénzem. Wow.

Aztán azt is írta, hogy amúgy nincs is diákmeló. Hát persze...

Kérdezték, hogy hol a tanulmányi ösztöndíja, mert nem nagy pénz, de két egyetemé ha összeadódik, az már azért valami. Erre nem válaszolt.

Bármit írnak, mindig jön valami kifogás. De mint te is írtad, a kérdésre a válasz egyszerű, városban ennyiből max nyomorogni lehet nem megélni.

2021. szept. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/114 anonim ***** válasza:
72%

#52 Én csak a gimiből indulok ki: a rajzosok reggeltől estig bent voltak minden délután rajz volt. A gyakorlati órákat nem lehet skippelni. Ilyennek gondolnám a grafikát is.

Én sima angol szakos voltam de anno nekünk is hétfőtől csütörtökig reggel nyolctól délután 2-3 ig órák voltak. És sok tárgynál csak az órák bizonyos százalékát hiányozhattad. Hogy mész el dolgozni ha minden nap van akár csak egy vagy két olyan tárgy amin kötelező ott lenni? Gyakorlati tárgyaknál ez gyakori. Nem tudom, milyen az orvosi, aki ismerek az nem dolgozott mellette. De hogy egy gyakorlati tárgyon, mint egy grafika több jelenlét szükséges, az hót ziher.

2021. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/114 anonim ***** válasza:
74%
#52. A kérdező leírta, hogy azert nem hagyja ott a feleslegeset mert a szulei elvárják, hogy végigcsinálja. Azt is leírta, hogy benne van a pakliban, hogy ezért azt a minimális támogatást is megvonják amit kap otthonról. Már az elejen leírta, hogy politológián kedvezményes tanrenden tanul, ez jelenti azt, hogy csak vizsgázni kell bejárni. Ezt sem tudom hogy nem lehet megérteni. Az egy dolog, hogy te nem lattal olyan egyetemet, ahol reggeltől estig kell benn lenni, de az osztatlan képzések márpedig általában ilyenek. A művészeti terepen rengeteg a gyakorlati oktatás illetve a tombositett órák, teljesen reális, hogy benn van reggeltől estig. Azt sem értem, hogy hogy nem lehet megérteni, hogy abban a varosban ahol el nincs diák meló. Képzeld, tényleg létezik ilyen. Keleten és Délen nagyon gyakran előfordul az ilyen. Leírta, higy nyáron járt dolgozni, de azért is átjárt a szomszédos varosba, mert helyben nem volt rá lehetősége. Ezt sem értem miért nem lehet megérteni. Egyetemen tudomásom szerint első évben/félévben nem jár tanulmányi ösztöndíj. A másik karon nem tudom kap-e. Biztos. Bölcsészkaron nem lehet olyan magas a KKI határ. Majd kiderül.
2021. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/114 anonim ***** válasza:
16%

#53

Oké, akkor még mindig ott a hétvége. Szar mikor nincs sok pihenőideje az embernek, de kitartottak lenni is szar, meg nyomorogni is.

Eleve katyvasz az egész, a kérdező csak azt hajtja ő mit akar, álomszak, oké. De mielőtt jelentkezett nem gondolt bele az álmodozás közben, hogy miből is fog élni? Hogy a két egyetem és az ingázás mellett mégis honnan lesz pénze, ha a pasija is csak 200-at keres, meg a szülei is alig támogatják? Ha a pasija holnap megunná a nyomorgást és dobná egy olyanért akivel lehet programokat is tervezni, akkor mi lenne vele?

2021. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/114 anonim ***** válasza:
100%
#55. Van ráció abban amit mondasz. Ez egy sz*r helyzet. Mondjuk én nem vallom azt, hogy menjen el hetvegen dolgozni, hogy aztan huszonévesen ki égjen, de igen, van, hogy már csak ez a megoldás. Én valamilyen szinten a szülőket is tudom hibáztatni egyébként… elvárják, hogy tanuljon, de mikor már támogatni kell, meghatralnak… gondolom elvárják a palitol, hogy majd o fogja a kerdezot eltartani. Az ilyen szülőket sosem ertettem. Persze a kérdező is hibás azert valamennyire ebben. Valoban elegge át kell gondolni a döntéseket, mikor valaki ennyi évre el kötelezi magat a tanulas mellett. Ha meg eldobna a kerdezot a pali? Hat igen… kellemetlen helyzetből meg kellemetlenebbe lépne. Sajnalom nagyon ezt a helyzetet. De itt kicsit mindenki hibás valamilyen szinten.
2021. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/114 moozygoo ***** válasza:
71%
Én kitudnám hozni, viszont félretenni nem igen tudnék.
2021. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/114 anonim ***** válasza:
29%

51: Ja, értem. És akkor neki van kiutalva a lakás, de te bejelentkeztél hivatalosan? Mert elég szigorú feltételekkel adnak önkormányzati lakást. Csak kiváncsiság, mert számíthat, hogy rendezett-e ez a dolog.

És a 250-ből ennyi lemegy akkor rezsire.

Én azt nem értem, a szüleid mért nem tartanak el, ha egyetemista vagy, mért a párod tart el?

Törvény szerint kötelesek eltartani.

Ha otthon járnál egyetemre, otthon is fizetni kéne rád rezsit, ennivalót, ruhát, tankönyveket... Azt mért nem állják? Meghaladja a lehetőségeiket?

És nem tudsz kérni az egyetemtől szoctámot, lakhatási támogatást, valamint ösztöndíjat? Vagy kollégiumot?

2021. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/114 A kérdező kommentje:
#akik kérdeztek. Igen, van lehetőségem tanulmányi ösztöndíjra, 4,6 lett a KKI-m politologian elozo felevben, ha minden igaz most jarni fog(bár neptunon nem lattam meg, hogy ki lenne irva). #58 Ez egy szolgalati lakas, a parom rendőrként dolgozik, és így kapjuk az önkormányzaton keresztul. A rendőrségtől jött a lehetoseg tulajdonképp lakásra, de ugye a vagyonkezelotol jön minden hónapban a számla a lakberrol. Én ide be vagyok bejelentkezve, a szerződés is úgy lett megkötve, hogy bele lettem én is irva, hogy itt lakom. Azert nem tartanak el mert szerintem nem akarnak. Rendszeresen jártak Thaiföldre nyaralni, egymasnak vettek Peugeot autókat szulinapra, de nagyon nehezményezik azt, hogy én ide költöztem Szekszardra és lehet ezért. Mindig megkapom a fejemhez, hogy f*szert költöztem ide, meg hasonlok. A szoctámot nem tudom, mennyit kaphatnek, mert nincsenek elválva a szuleim, senki nem keres minimalber alatt, nem vagyok árva, fogyatekos, stb…és ugye tulajdonkeppen a szomszed városból jarok be annyi különbséggel, hogy ez 60-70km-re van. Ezért nem tudom mennyi járna.
2021. szept. 18. 14:44
 60/114 anonim ***** válasza:
30%
Katonai tanulmányi szerződés?
2021. szept. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!