Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Haragudnátok emiatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Haragudnátok emiatt?

Figyelt kérdés

Van egy kocsi, amit még pár éve vettem, vettünk. A pénzt én gyűjtöttem míg a párom pénzét inkább kajára költöttünk. A kocsit az én félre tett pénzemből és a szüleim adtak hozzá hogy meg tudjam venni. Szülőknek havonta fizettem kb 30-40et, talán 1x vagy 2x adott bele párom is kb 10 ezret. De abból is volt vita így lehet vissza is adtam neki. Tankolás általában én szoktam fizetni, és néha bele ad vmennyit, vagy 1x egy hónapba fizett bele 5ezer körül. Szerelőkhöz is én viszem, nem sűrűn jön velem, hiába kérem hogy kísérjen el. A javitasokba 1x bele szállt mert sok volt nekem egyszerre. De nem szeretem hogy ő is fizet bármit is pedig szinte együtt járkálunk vele legtöbbször, meg én a munkahelyre azzal megyek.


A vita mindig abból van hogy miért mondom hogy az én kocsim, amikor ő is fizetett már bele vagy tankolt bele, miért nem viszem el a boltig mondjuk amikor tankolt bele és én sporolni akarok és biciklizni. És ilyenkor szid hogy de hát ő is fizetett vmit.... Szerintetek jogosan háborodik fel?

Nekem ez rosszul esik amikor igy vissza támad a pénzzel.. Próbálunk mindent felesbe fizetni, kaját, számlákat, de ezt nem érzem jogosnak hogy ne mondhassam hogy az enyém. Hogy valamit elértem segítséggel de meg van. Ha megyünk valamerre együtt akkor ő is tankolhatna?! Neki még nincs jogsija. Sokat vitázunk sok apróságon...



2021. szept. 19. 11:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az a gond, hogy másképp gondolkodtok erről a kapcsolaton belül. Ő úgy veszi,hogy ha már együtt vagytok évek óta, együtt is èltek,mint egy család közösek a javak. Nyilván a te neveden van, jogilag a tied, úgysem akarná elvenni, sőt még használni sem tudja, de jól esik a tudat hogy ha már együtt èltek, segítitek egymást mèg a javaitokkal is. Nem èrtem miért akadsz így fenn ezen...de gondolom ő se szólt rád, hogy ne egyèl a kajából amit az ő pènzèn vett, hogy te többet tudj spórolni.

Fukarnak tűnsz, remélem majd ha gyerek lesz esetleg átgondolod ezt a hozzáállást😳

2021. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Ugyanígy jártam majdnem, mint a párod. E n vettem a kaját, ő meg fizette az autóhitelt. Válásnál közölte, higy a kocsi az övé, mert én semmit nem fizettem bele. Nem hagytam magam, nekem volt igazam, ki kellett fizetnie nekem az akkori értékének a felét.
2021. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Forditott esetben is volt már. Hogy én vettem mindent és addig ő gyűjtött. Szóval teljesen mindegy már a kérdés, közbe rá jöttem tiszta hülyeség ebből ügyet csinálni, mint bármi más aprosagbol se érdemes. Nem bosszankodok már emiatt. Ahogy tudom en is segítem öt, meg ő is engem... Csak ez a később a dolgok felhozása ami nem tetszik. ( vettem, vettük ugy értettem hogy a szülőkkel együtt mert ők adtak még bele amit vissza fizettem később és nem évekig tartott egyik se)
2021. szept. 19. 15:32
 14/14 anonim ***** válasza:
Jogilag közös az autó, az az érték amit a szüleid adtak, annyival több a rád eső rész benne. Tök mindegy kinek a nevén van, ha élettársi kapcsolat, ha házasság.
2021. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!