Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen hosszútávon katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hosszútávon katolikus nővel élni? Folytassam ezt így vele?

Figyelt kérdés
Van barátnőm akivel már 10 hónapja vagyunk együtt, egyébként nagyon szimpatikus és kedves nő, viszont ő hetente jár templomba a családjával, pedig nem is lakik már régóta otthon, az időnk nagy részét nálam töltjük, szinte együtt lakunk. És elmondása szerint a gyerekeit is így akarja majd nevelni, vallásosan meg templomosan. Nekem ez nem nagyon tetszik, mivel nem vagyok vallásos és nem nagyon tudok ezzel azonosulni, én nem szoktam menni vele templomba. Azzal viszont abszolút nem értek egyet hogy a gyerekeket is így kellene nevelni, mert azzal szerintem csak ártanánk nekik, ha kiskorukban telebeszéljük a fejüket mindenféle mesével. Nem tudom mennyi értelme van így folytatni vele ezt a kapcsolatot, az a baj hogy nagyon nehéz normális párt találni, ő vele is csak ez a baj hogy katolikus, ezt leszámítva minden okés vele. Próbáltam már vele beszélni erről tapintatosan, de azt mondta hogy neki mindig az isten meg jézus volt az első és soha nem adná fel a hitét, és hogy kötelessége így nevelni a gyerekeit is... Nem értem hogy valaki hogy lehet ennyire fanatikus. Amúgy én 28 éves vagyok, ő 29. Ti mit tennétek a helyemben?

2021. nov. 16. 13:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%
Ahogy beszélsz a nemlétező barátnőd hitéről az undorító. Nehezen hiszem el, hogy nem kamukérdés ez már megint.
2021. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat köszönöm
2021. nov. 16. 13:58
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

11.-re.


Pedig nem kamu. Csak zsidó a srác.

2021. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Csak az a baj tudjátok hogy majd 1 év együtt töltött idő után nem merem csak úgy a szemébe mondani hogy viszontlátásra, mert szeretem, és ez nem ilyen egyszerű, főleg hogy ő is viszonozza hogy szeret. De az eszemre hallgatva meg szakítanom kellene mert én ateista vagyok, ő meg a szöges ellentéte. Tudom ritka az ilyen felállás de nekünk valahogy sikerült.
2021. nov. 16. 17:36
 15/20 anonim ***** válasza:
40%
Az is elég nagy tragédia, ha valakinek a gyerek az első. Ha Isten az első, akkor neked annyi.
2021. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak úgy elvagy a barátnőddel, akkor szakíts vele, ne rabold az időtöket.

Ha viszont szerelmes vagy, megerőltethetnéd magad egy kicsit. Tulajdonképpen mennyit tudsz a hitéről, a közösségéről? Igenis menj el párszor a templomba, hallgass meg pár misét, vegyél részt a közösségi programokon. Garantáltan nem fogsz belehalni. Nagyjából átérzem a problémádat. Én is ateista vagyok egy katolikus közösségben. Ateistaként is meg lehet érteni a bibliai történetek mondanivalóját. Az sem jó ám, ha valaki bigottan ateista. Próbálj nyitni egy kicsit a szerelmed világa felé. Ha nem megy, akkor legalább tudod, mire mondasz nemet.

2021. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
32%
Mi sikerült nektek? Konkrétan annyi hogy kitartóan áltatjátok magatokat amúgy semmi. Hisz mindketten egy "korrektúrázott" személyiségbe vagytok belezúgva. Ez kb olyan mint mikor szex közben a sötétben valami sztárra gondolnak a felek
2021. nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom miért hiszik többen, hogy ez kamu kérdés lenne, én több ilyen személyes sztorit is ismerek sajnos. Akik nem értik meg a problémát, lehet sosem éltek együtt vallásos emberrel vagy nem láttak hasonlót a való életben.

Amikor valaki vallásos partnerrel fog egy komolyabb párkapcsolatba, életmentő, szinte kötelező, hogy előre megállapodjanak abban, a gyerekük milyen neveltetést kapjon, milyen szinten váljon részévé az életének a másik vallása.

Ha erre nem kerül sor, borítékolhatóan érkezik a tragédia.

Én leülnék a párommal és megbeszélném vele, hogy az én részemről nagyon komolyak a szándékaim, az érzéseim, ezért a gyerekkel kapcsolatos témát szeretném vele megbeszélni. Ha meg tudtok egyezni, akkor nem lesz baj. Ha nem megy, akkor el kell döntened, hogy mennyire vagy hajlandó kompromisszumra és mi az ami nem fér vele. A jövőbeli éned fogja megköszönni.

2021. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el, az ő érdekében is és a magad érdekében is.

A hit és a világnézet egy fontos dolog, a másik lényege. Én is katolikus vagyok, a leírás alapján ebben a lányben semmi fanatikusság nincs. Ha azt hiszed, hogy fanatikus, pusztán azért, mert eljár templomba és a gyerekeit így akarja nevelni, akkor te még nem találkoztál még igazi fanatikussal.

Nem az a baj, hogy nem hiszel. Lehet, hogy ő ezt el is fogadja és így is szeret. (Leírás alapján nem erőlteti, hogy menj vele templomba.) A baj az, hogy semmit nem vagy hajlandó tolerálni abból, ami ő.

Ismerek olyan házaspárt, több mint 20 éve házasok, a férfi full ateista, a nő hívő és működik a házasságuk, gyerekeik is vannak. Ők el tudják fogadni így egymást. Te nem tudod. Hagyd, hadd találjon egy olyan párt, akivel minden klappol. Mindkettőtöknek jobb lesz így.

2021. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
41%

Ebből is látszik, hogy nem csak az oltás, hanem a vallás is megosztja az embereket. Mottó: a vallás az emberiség legnagyobb rákfenéje!

Még senki sem találkozott az Istennel, mégis egy kultúra épült rá. Réges régen sikerült egy istenfélelmet kialakítani és a félelmen keresztűl működik a vallás évszázadokon keresztül. A Covidoltás is hasonló elven működik, csak ott a média van a templom helyett! Nincsen új a nap alatt!😱🦠🤣🎖

2021. nov. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!