Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltöznétek a következő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltöznétek a következő helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal 4 éve vagyunk együtt és 1 éve élünk együtt albérletbe, jól kijövünk minden csodás , de most úgy néz ki páromnak a családja vesz egy kis hobbi telket amin van egy kis ház és lassan elkell jönnünk a jelenlegi albiból. A hobbi telek párom nevére kerül a haszonélvezeti jog viszont a sérült testvérének a nevére (kicsi kora óta sérült valami állami támogatást kapott és azt tették félre így kb az ő pénzéből lesz a hobbi).Öszintén félek így oda költözni mivel semmijen bérlői jog nem védene ha valami rosszul sikerül, házzaságról is úgy volt eddig szó h előre írunk ilyen vagyon eloszlási szerződést amivel ki zárnak az ingatlanból. Mivel nem fizetek bele jelenleg semmit ezt meg értem de ha ott élnék én is szépíteném gondoznám ilyesmi ezért nem szeretném a jelenlegi jó viszonyra feltenni a maradásom.(nem el venni akarom az ingatlant csak ha semmi papír nem véd bármikor úgy érzem kirakhatnak) Igazából kioktatást is elfogadok ha úgy látja valaki hülyeségen aggodok, de tanácsnak jobban örülnék. 27 N

2022. márc. 12. 17:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát...nehéz kérdés, mert tapasztalataim szerint hosszútávon nem praktikus és nem jó ha x nevén van az ingatlan de y a haszonélvező. A haszonélvezeti joggal az a baj, hogy hiába a párodé az ingatlan, alig csinálhat vele valamit. Adott esetben nen adhatja el csak úgy pl. De ha esetleg megromlana a viszony (bár nem kívánom), vagy egyszerűen csak a testvérével nem értenek egyet valamiben és nem tudnak közös nevezőre jutni, akkor onnan nincs 1ről a kettőre.

Én nem szívesen költöznék olyan helyre, ahol hiába hogy a párom a tulaj de még ő sem rendelkezhet csak úgy a saját ingatlanával.

2022. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem hülyeség, nagyon is fontos dolog a jövődre nézve. Ha ők külön kérik a vagyonjogi szerződést, egyszerűen írasd bele azt is, hogy ami te költesz az ingatlan állagmegóvására, javítására, az válás, vagy szétköltözés esetén a te különvagyonod része. Utána csak annyira kell odafigyelned, hogy, ha te veszel egy pl. egy beépíthető tűzhelyet, arról kérj számlát a saját nevedre és őrizd meg gondosan.
2022. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezeti jog sajnos erősebb mint a tulajdonjog. A tulajdonosnak csak kötelezettségei, a haszonélvezőnek meg szinte csak jogai vannak. Soha nem költöznék ilyen ingatlanba amihez nekem semmi közöm nincs, és tulajdonképpen a páromnak sem amíg él a haszonélvező, és nem költenék rá és óvnám egyéb módokon az állagát.

Egyébként a saját nevemre se engednék ingatlant iratni ilyen feltételekkel. A sérült testvérem lehet hogy él még 50 évig - nem tudom hány évesek vagytok és milyen betegsége van a testvérnek - de ez az ajánlat offos lenne részemről.

2022. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Alapból egy telekre a sérült testvérével nem költöznék.
2022. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj az, ha nincs közöd a házhoz. Ezzel az indokkal nem is kell rá költened, bele invesztálnod. Csak annyit tennék bele, amennyit egy albérletbe, azaz fizetném a rám eső rezsit, meg esetleg kicserélem a villanykörtét. Cserébe marad egy csomó pénzem, amit magamnak gyűjtök, és ha véletlenül holnapután kirakna a párom az utcára, akkor lesz mihez nyúlnom.

Igen, ez egyáltalán nem ideális alap és gondolkodásmód egy párkapcsolat szempontjából, abszolút külön kassza, én pénzem - te pénzed, a házhoz semmi közöd. Szerintem én bele se mennék ilyen helyzetbe, de most abból kell kihozni valamit, ami adott. Ha mindenképpen oda kell költözni, akkor én így csinálnám.

2022. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Papírok nélkül sem járna neked semmi abból az ingatlanból, mert ami a házasság elött szerzett vagyon, az soha nem megy közös tulajdonba
2022. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Tovább árnyalom a helyztet a testvér nem akar ott lakni csak csináltak egy plussz kört h a párom ne tudja eladni az aláírása nélkül.

DE korlátozottan cselekvő képes és az anyósóm is kell hozzá hogy egyátalán alá írjon.Később a párom lesz a gyámja.

és de járna mert kb 1 éve kötöttünk egy élettási szerződést és ha megházasoduk a vagyon annak a kezdetétől számítva oszlik.

Egyátalán nem tartok igényt semmire se és rosszul is esik h ilyen lépéseket tesz h "ne semmizem ki" . Csak azt se akarom hogy a sok papírozás közepette velem legyen kibaszva a végén .

2022. márc. 12. 18:32
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem hol van veled kibxva, ha milliókat spórolsz az albérleten. Vagy kényszerítenek, hogy ingyen lakjál? Esetleg elveszik a fizetésed?

Ingyen laksz, ragyogóan spórolsz, az egész ügyleten te jarsz legjobban.

2022. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem járna semmi, mivel ajándék és az is különvagyon. Azért olyan dolgokat nem kéne később visszaköveteli, ami állagmegóvási, nem is lehet, te is amortizalod. Ha pluszban költesz rá, értéknöveléssel, akkor legyen róla számlás. Egyébként nem kell albérletet fizetned, rakd félre azt a pénzt.
2022. márc. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

"Csak azt se akarom hogy a sok papírozás közepette velem legyen kibaszva a végén ."


Akkor felfoghatod úgy, hogy ők meg ennyi erővel azért papíroznak, hogy velük ne legyen ki...va úgy, hogy valaki tulajdonjogot szerez az általuk vásárolt ingatlanban úgy, hogy nem járult hozzá a megvásárlásához.


Feltételezem, hogy nem áll szándékukban albérleti díjat kérni tőled, így én sem igazán értem, hogy milyen anyagi károd származhatna abból, hogy ha, és amíg ott éltek a pároddal, úgy lakhatsz egy mások által vásárolt ingatlanban, hogy csak a rezsi rád eső részét fizeted, és esetleg hozzájárulsz az állagmegóvás költségeihez.


Ha van kedved, számold ki, hogy egy olyan albérlethez képest, ami megfizethető alternatíva lenne számolva, mennyit spórolsz egy év alatt.

2022. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!