Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm hozzám akar költözni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lilluci27 kérdése:

Barátnőm hozzám akar költözni?

Figyelt kérdés
Barátnőm hozzám akar költözni, a lakás csak az én nevemen van. Milyen szerződéseket írással veleala hogy kiköltözés esetén ne tudjon semmire se hivatkozni, amivel fizettethet velem? Arra gondoltam hogy teljesen külön kasszan leszünk, rezsit nem kell fizetnie, mindenki magára főz, a hűtő külön részein tárolja az ételeit és csak azt eszi ami az övé. Ha a lakásra kell költeni én fizetem egyedül, minden számla csak az én nevemen lesz. Ha ezek így vannak akkor szakítás esetén tud bármire hivatkozva pénzt követelni? Milyen szerződést írjunk ügyvédnél? (Természetesen ezt én egyedül fizetem)
2023. jún. 18. 06:51
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
88%
Akkor menjél el egy ügyvédhez, és kérdezd ki részletesen a jogi dolgokról; ez nem jutott még eszedbe?
2023. jún. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
79%
22, ennyi. Biztos jót röhög majd magában.
2023. jún. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
74%

Ha összehazasodnatok se követelheti azt, amid már hazassag előtt is megvolt! De erre van a hazassági szerződés.

Elettarsira nem tudom van e ilyen, de az hogy ő milliókat követeljen neked meg ki kelljen fizetni, szerintem baromság. Ugyan mire fel?

Most pedig ne ott legyen az állandó lakcíme. Én is csak tartozkodasi hellyel jelentkeztem be a paromhoz, azt is csak azert mert a gyerek miatt muszaj volt (hogy oda jarjon vedőnőhöz, orvoshoz, ovodába), magam miatt nem tettem volna.


A hűtő felezgetését szánalmasnak tartom, én ha ezt felhozta volna a parom, tuti addig lettem volna vele. A külön főzés is mi? Ha mondjuk mindketten szeretitek a pörköltet, akkor egymas mellett tolongva főzitek a sajat egyszemelyes adagotokat ugyanakkor, ugyanazon a tűzhelyen??

Annak akkor látom értelmét ha valaki valamilyen diétat követ, vagy abszolút nem birja ami a masik kedvence

2023. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
80%

És az arcodba is megmondanám nyugodt lehetsz benne😅.

A gondolkodásod gáz...felesleges összeköltözni.

Meg buta vagy ha sztd pénzt követelhet tőled ázért, mert többet főz pl🤣🤣.

2023. jún. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm 23 As, sokat segítettél:)
2023. jún. 18. 08:27
 26/41 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy odaköltözik, még nem lesz joga a lakásodra. Akkor dobod ki, amikor akarod. A rezsit, kaját felezzétek, hiszen ő is fogyaszt, eszik és kész. Ha felújítás, beruházás történik, azt nyilván te fizeted. Amúgy ezen kívűl célszerű még ilyenkor a külön kassza, de legyen egy kis közös "doboz" is a közös kiadásokra, mozi, nyaralás stb, ide mindenki belerak annyit, amiben megegyeztek. Aztán majd meglátjátok, lehet nem is egymást keresitek.
2023. jún. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
86%
Igen,hozzád akar költözni. De minek? 🤷‍♀️Én biztosan nem lennék ilyen hülye a helyében.
2023. jún. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
65%

Csak halkan jegyzem meg, hogy még bejelentve se kell lennie, ha odaköltözik, és mennie kéne, nem lesz egyszerű kirakni. Ha életvitelszerűen ott tartózkodik, és igazolja 2 tanú, akkor elmegy birtokháboritási eljárásra ahol megítélhetik ésvissza kell engedned őt. Csak úgy senkit nem lehet kirakni. Felszólithatod, hogy hagyja el a lakast, de ennyi.

Mielőtt vki lehülyézne - végigcsináltam a procedúrát, tudom miről beszélek.

Mondjuk ettől még milliókat nem fig legombolni rólad.

2023. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
31%
20as ha nem tudod értelmezni, hogy buta vagy ne kérdezz. Ha izraelita lennél akkor a hit tàrsaid segìtenének.
2023. jún. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, én is úgy gondolom, hogy manapság az emberek egyrészt nincsenek tisztában a jogaikkal, másrészt sokan agyatlanul mennek bele egy kapcsolatba.

Mert szép dolog a szerelem, de azért a józan ítélőképességét sem árt ha megőrzi az ember. És ha valaki egy kicsit is rendelkezik pénzkultúrával, vagy tudatosabban odafigyel a vagyonára, akkor sokan ezért elítélik, elhordják mindenféle semmirekellőnek, pedig attól még szeretheti a társát, hogy odafigyel a vagyonára.

Jogi szempontból azoknak szoktam linkelni a következő jogász válaszol oldalt, akik szintén nincsenek képben "egy sima összeköltözés" jogi vonzatával (lásd: link)!

Azért a lakásodat nem veheti el a másik fél, de mást követelhet rajtad!

Ha előrelátó vagy idővel nem árt ha okulsz ebből az esetből:


"Miskolci levélírónk öt év együttélés után megszakította kapcsolatát élettársával, akitől gyermeke nem származott. Vagyont viszont szereztek az évek alatt, lakást és kocsit is vettek. Ezek azonban volt párja nevén vannak, aki nem akar olvasónknak ebből semmit juttatni. Kérdezi, van-e esély arra, hogy a közösen szerzett javakból részesüljön.


Ha az életközösség megszűnik, bármelyik fél követelheti a vagyonszaporulat megosztását. Tehát a volt élettárs részesedést követelhet a másik félnél elért vagyontöbbletből, arra való hivatkozással, hogy ő maga is elősegítette a vagyon gyarapodását. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít, és a közös vagyonból részesedést eredményezhet."



Úgyhogy akkor lesz gond, ha pl te vállalkozó vagy (vagy csak jól keresel) és szaporodik a vagyonod amíg a másik féllel együtt élsz. Ha ő hozzásegít ahhoz hogy te gyarapodj, pl: autót tudsz venni stb, akkor követelheti rajtad a vagyonszaporulat rá eső részét (háztartásban végzett munkája után is).


Sokan nincsenek tisztában a joggal, de nem h*lyeség ezeknek utánajárni.

Az már más kérdés, hogy valaki összemossa a szerelmi/érzelmi részt a jogi kérdésekkel, és nem is akarja megérteni, hogy a kettőt tudni kell különválasztani. Sokan csak akkor értik meg ha már szakítanak/válnak és pórul járnak anyagilag.

Kajában meg azoknak érdemes elkülönülni a hűtőben akiknél fennáll valamilyen ételallergia (tej-, tojás-, gluténérzékenység,), vagy az egyik fél valamilyen speciális diétát követ esetleg cukorbeteg, inzulinrezisztenciás stb, stb. Olyankor nagyon nem mindegy hogy az egyik megeszi a másik diétás kajáját és a "beteg" fél meg nem tud mit enni. Ilyenkor tényleg van értelme külön fizetni és külön speciális kajákat venni.

Egyébként tényleg szomorú, hogy lakhatási válság van, a fiatalok nem jutnak önerőből lakáshoz, és ha véletlenül örökölnek ahhoz meg a fent említett módszerekre (ügyvéd) van szükség, hogy ne kerüljenek ilyen szempontból bajba.

Nem kell kényszeresen ügyvédhez mászkálni és mindig mindent lepapírozni (nem kell átesni a ló túloldalára), de nem árt a pénzügyi tudatosság a vagyontárgyakkal kapcsolatban is.

Persze a párkapcsolati bizalomról is lehet írni, de ha megnézzük manapság a hosszú távú kapcsolatokat és azok kimenetelét, akkor elmondható hogy akiben eleinte megbíznak az emberek, nem biztos hogy ez évekkel később is így lesz és nem történik pálfordulás az egyik fél részéről.


[link]

2023. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!