Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 2 év után sem élünk együtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 év után sem élünk együtt, ez rosszat jelent?

Figyelt kérdés

Én 27/N vagyok, párom 30/F. A történet röviden, hogy ő a nagymamájával él régóta és tizenévesen megfogadta, hogy ő onnan csak a saját lakásába költözik át. Azóta elég tudatosan dolgozik és teszi félre a pénzt emiatt. Bennem már fél év után felmerült, hogy nagyon szeretnék vele élni, de ő ragaszkodik a saját lakás projekthez és hogy az albérlet ezt csak anyagilag hátráltatja, főleg hogy állítása szerint nem áll már anyagilag olyan messze a dologtól (pár milliója még hiányzik a átlagárakhoz képest).

Ezekbe mind nem tudok belekötni, számomra is logikus, viszont érzelmileg nagyon megvisel, elutasítva érzem magam, és úgy érzem, hogy számomra az igazi összetartozás érzését az együttélés hozná el és addig meg csak "várakozok". Ő azt mondja, hogy szeretne velem élni és velem tervezi az élet nagy dolgait is a későbbiekben, de nyilván nem tud pontos dátumot mondani, hogy mikor jön össze a lakás. Nemrég megbeszéltük, hogy habár még nincs meg neki a teljes összeg, de kezdjünk elmenni lakásokat nézni, azért hogy egyrészt megadjuk az esélyt, illetve velem is szeretné éreztetni, hogy halad ez a dolog és hogy velem tervezi.

Úgy érzem, hogy komoly dilemmában vagyok és fogalmam sincs hogy hozhatnék jó döntést. Megéri várnom vagy az időmet pazarlom? Tudom, hogy egyik kapcsolatra sincs garancia és senki nem lát a jövőbe, de hogy tudnám a legjobban megítélni, hogy bízhatok-e benne és a kapcsolatunkban?

Többször felmerült bennem emiatt a szakítás, de nagyon félek attól, hogy eldobok egy értékes embert, aztán szívhatnék újra éveket a párkereséssel... múltbéli tapasztalataim alapján, illetve ismerősök friss beszámolói alapján is elég küzdelmes ez manapság és ettől a témától eltekitnve nekem a párom teljesen megfelelő és szeretem.

Talán még érdemes hozzátennem, hogy régi csalódások miatt elég vastag falakat húztam magam köré és nagyon nehezen bízok, ezt a párom mindig türelemmel és szeretettel kezelte, szeretne segíteni a "gyógyulásban". De valószínűleg emiatt is már a saját ítélőképességemben sem bízok, ezért sem tudom, hogy ezzel a helyzettel mit kezdjek.

Ti mit gondoltok, hogy látjátok külső szemmel?


jan. 4. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
46%

Jó kifogás sosem árt arra, hogy minden felelősség nélkül csak használjon téged, de valósan ne vállaljon fel, ne vállaljon érted felelőséget. Erről szól a történeted. H érdekelnéd, és nem csak használna, akkor ennyi idő után már régesrég elvett volna és elképzelhetetlennek tartaná, hogy ilyen módón legyetek-mint ahogy jelenleg vagytok. Ez még egy tizenéves gyereknél elmegy-de nem ennyi idősen mint amennyi ti vagytok.


Érzelmileg semmit nem jelentesz számára. Sajnálom. A cselekedetei a fazonnak totál beszélnek, szemben a hazug szavaival.

jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
79%
"ne vállaljon érted felelőséget." Azért nem kéne óvodásnak nézni a kérdezőt, akiért egy felnőtt embernek felelősséget kell vállalnia.
jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
97%
ha csak pár millió hiányzik, azért azt simán fel lehet venni hitelben. Igaza van, persze, hogy gyűjti a pénzt, meg nem akar albérletbe menni, ezt tök megértem. De nekem kicsit kifogás és időhúzás szaga is van. Amúgy meg a lakásárak mennek fel, mi garantálja, hogy az a konkrét összeg, amit kinézett, az majd elég lesz és nem kell mindig egy-két millióval még több? Inkább egy időpontban kéne megállapodni, hogy eddig várunk és ne tovább. Ha akkor van elég pénz, veszünk lakást/házat. Ha nincs, veszünk fel hozzá kölcsönt és úgy vesszük meg. Én adnék egy határidőt, amíg várok.
jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:
Én is tartok tőle, hogy kihasznál és csak húzza az időmet...de közben a mindennapokban meg annyi mindent tesz értem, folyton kedveskedik, akármit mondok vagy kérek, azonnal ugrik, figyelmes, sosem bántott, kifejezi a szeretetét stb., türelmes volt a saját lelki problémáimmal szemben is, tehát tényleg nem tudok rá rosszat mondani, csak ez a téma bizonytalanít el valóban... Ha ez lenne plusz még rosszul is bánna velem, akkor már rég elhagytam volna, csak így félek, hogy hibát követek el és egy amúgy jó embert dobnék el magamtól..
jan. 4. 09:26
 15/61 anonim ***** válasza:
96%
Én teríteném a lapjaimat és elmondanám neki, hogy mivel az élet nem végtelen és te is szeretnéd megtalálni a párod, ezért eddig és eddig vársz az összeköltözéssel. Ha addig nem tudjátok megoldani valahogy, bárhogy, akkor ez neked már nem pálya, mert eléggé időhúzás érzete van. És inkább mondja meg, ha averziói vannak az elköteleződéssel szemben. Bár, az ilyen úgysem mondja meg őszintén, csak vetít.
jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
89%

Az én exem sem tudta ezt meg érteni, hogy lakásra gyűjtök. Ráadásul úgy, hogy én csak az ön erőt és egy kis + tartalékot akartam össze szedni, nem várta ki keresett mellettem mást. Neki be jött, lehet neked is be fog bár én állítólag a világ legrosszabb pasija vagyok.


Én barátod helyében nem adnám fel. Viszont nem tudom mit csinál de ha pl csak 5 m hiányzik arra fel vehet hitelt. Miért ne? Ezért gondolom azt, hogy ez a kapcsolat vmi ok miatt gyenge lábakon áll amit nem tudunk.

jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%
Te se akarsz hozzá költözni, ő se akar különmenni. Nem akar még több éveket gyűjteni saját lakásra holott együtt kéne gyűjtögetni. Fölöslegesen vársz rá. 27 évesen amúgy nem maradsz le semmiről sem. Ha most szakítanál még lenne időd másba megbízni. Bár most is egyedülálló vagy őszintén szólva. Előszed amikor kedve tartja azt jól van...
jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

Én már szakitottam hasonló okból, bár mi csak hétvégenként voltunk együtt, ezert is szerettem volna nagyon továbblépni, összeköltözés, vagy eljegyzés. Szintén 2 év után. De semmi.

Nagyon megviselt engem is, jópár évbe beletelt amég kihevertem, meg mire már nem bántam. De így kellett lennie. Ő is nehezen heverte ki, aztán utánam kettővel olyan csajt talált akivel 3 hét után összeköltöztek. Na kb addig sajnáltam, aztán megnyugodtam.

jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:

Hát igazából elvileg ennyi, hogy nem szeretne hitelt, nem éri meg mert többet kell visszafizetni stb. A párommal amúgy (ezen kívül) nincs semmi gond, rengeteg dolgot szeretek benne.

Annyi, hogy amit már írtam is, hogy a korábbi sérüléseim miatt nehezen érkeztem meg a kapcsolatba, sőt még mindig nehézkes. Az első év nagyjából azzal telt, hogy masszívan szorongtam, ő meg tartotta bennem a lelket meg próbált bizalmat építeni. Szóval elismerem, hogy neki is nagy türelme volt velem szemben és sok dolgot "kibírt" velem. Ezért is nem tudnék olyan magabiztosan szakítani mert hát tudom, hogy habár próbálok fejlődni, de én sem vagyok tökéletes.

jan. 4. 09:46
 20/61 anonim ***** válasza:
79%
Jólvan, kérdező, de azért jusson eszedbe ez a kis eszmecsere majd egy év múlva, amikor még mindig itt fogtok tartani.
jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!