Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 2 év után sem élünk együtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 év után sem élünk együtt, ez rosszat jelent?

Figyelt kérdés

Én 27/N vagyok, párom 30/F. A történet röviden, hogy ő a nagymamájával él régóta és tizenévesen megfogadta, hogy ő onnan csak a saját lakásába költözik át. Azóta elég tudatosan dolgozik és teszi félre a pénzt emiatt. Bennem már fél év után felmerült, hogy nagyon szeretnék vele élni, de ő ragaszkodik a saját lakás projekthez és hogy az albérlet ezt csak anyagilag hátráltatja, főleg hogy állítása szerint nem áll már anyagilag olyan messze a dologtól (pár milliója még hiányzik a átlagárakhoz képest).

Ezekbe mind nem tudok belekötni, számomra is logikus, viszont érzelmileg nagyon megvisel, elutasítva érzem magam, és úgy érzem, hogy számomra az igazi összetartozás érzését az együttélés hozná el és addig meg csak "várakozok". Ő azt mondja, hogy szeretne velem élni és velem tervezi az élet nagy dolgait is a későbbiekben, de nyilván nem tud pontos dátumot mondani, hogy mikor jön össze a lakás. Nemrég megbeszéltük, hogy habár még nincs meg neki a teljes összeg, de kezdjünk elmenni lakásokat nézni, azért hogy egyrészt megadjuk az esélyt, illetve velem is szeretné éreztetni, hogy halad ez a dolog és hogy velem tervezi.

Úgy érzem, hogy komoly dilemmában vagyok és fogalmam sincs hogy hozhatnék jó döntést. Megéri várnom vagy az időmet pazarlom? Tudom, hogy egyik kapcsolatra sincs garancia és senki nem lát a jövőbe, de hogy tudnám a legjobban megítélni, hogy bízhatok-e benne és a kapcsolatunkban?

Többször felmerült bennem emiatt a szakítás, de nagyon félek attól, hogy eldobok egy értékes embert, aztán szívhatnék újra éveket a párkereséssel... múltbéli tapasztalataim alapján, illetve ismerősök friss beszámolói alapján is elég küzdelmes ez manapság és ettől a témától eltekitnve nekem a párom teljesen megfelelő és szeretem.

Talán még érdemes hozzátennem, hogy régi csalódások miatt elég vastag falakat húztam magam köré és nagyon nehezen bízok, ezt a párom mindig türelemmel és szeretettel kezelte, szeretne segíteni a "gyógyulásban". De valószínűleg emiatt is már a saját ítélőképességemben sem bízok, ezért sem tudom, hogy ezzel a helyzettel mit kezdjek.

Ti mit gondoltok, hogy látjátok külső szemmel?


jan. 4. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
78%

Nézz már magadra a jó Isten adjon neked világosságot.


2 év után nem éltek együtt és nem is fogtok még jó darabig, mert bár "veled tervez" nem érsz neki annyit, hogy kipróbáljátok az összecuccolást.

Arra vágysz jogosan és őt egyáltalán nem érdekli. A célja amit elhatározott többet ér neki, mint a kapcsolat önmaga.

Akik tényleg szeretik egymást mint egy pár azok képesek kompromisszumra. Már 1,5 év után össze lehetett volna költözni!

Ő nem akar veled élni még egy kicsit se, neki megfelel az ígérgetés, mert tudja, hogy beszopod.

Ha még öt évbe belekerülne neki az egész akkor 5 évet váratna!

Itt a gondolkodásmódjával van baj. Annak az alapja, hogy igazából nem szeret téged.

Te csak egy társadalmilag elfogadott pozíciót töltesz be nála.

Egyáltalán minek beszél arról, hogy a te döntésed ez-az amikor mégcsak együtt se éltek?!

Na hát azért, hogy lógassa előtted a mézesmadzagot, hogy higgyj még neki, tudja milyen befolyásolható vagy.

A tudatalattid jelez, hogy rángatva vagy, mint egy bábu.

De annyira be vagy tojva, hogy szingliként kéne élni egy darabig, hogy inkább tűrsz, pedig tűrnél mellette jó sokat.

Sokkal gyengébb vagy, mint ő és ő ki is használja ezt a tényt!

27 évesen még bőven van időd arra, hogy a megfelelő társ mellett köss ki! De te annyira félsz, hogy inkább a nem megfelelő partner mellett maradsz. Önsors pusztító vagy.

jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
96%

"...pont erről beszélgettünk sokszor, hogy ő szívesen megadná nekem ezt a biztonságot, neki ez nem teher, hanem szívesen tenné értem."


Neked minden lesz csak pont biztonság nem ha neki lesz egy lakása ami csak az övé, te meg csak ott laksz mint egy albérlő akit bármikor ki lehet rakni.

Persze az jó dolog ha ő összegyűjti egy lakás árát, de neked ahhoz sosem lesz semmi közöd. És ha valamikor egyszer összevesznétek akkor simán kirakhatja a cuccaidat az ajtó elé, mert még annyi biztonságod sem lesz mintha valahol albérlő lennél és védene az albérleti szerződés.

Úgyhogy jó duma ez hogy megteremti a biztonságot...... igen, saját magának, de neked ez inkább egy lakhatási bizonytalanság lesz, még akkor is ha később összeházasodtok, mert gondolom a lakás 100%-ban az ő nevén lenne jogosan hiszen az övé. Tehát neked nem teremt meg semmiféle biztonságot, csak megengedi hogy nála lakj amíg neki úgy jó. Tehát a te lakhatásod ugyanolyan "bizonytalan" lesz mint most.

Így nézz erre az egész dologra. Vagyis a saját biztonságodat magadnak kell megteremteni, mert a párod is azon dolgozik hogy a sajátját megteremtse. De te nem leszel védve sehogy sem, hiszen te nem leszel lakástulajdonos csak egy "lakó".

jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
94%

Nem akar abba se belemenni, hogy beszállj anyagilag azért, hogy ne kelljen kifizetni ha vége lenne és főleg amiatt, hogy nem akar ő veled együtt lenni. Nem tervez veled komolyan!

Ne már, hogy jó keresettel nem lehet gyűjteni továbbra is, vagy közösen.

Egyáltalán nem szeretné, hogy közöd legyen az ő lakásához, ergó hozzá se.

Csak megtart a mellékvágányon míg haszna van belőled.



De még ha nincs is így akkor is óriási öntörvényű, makacs és ez nem fog megváltozni összeköltözés után se.

Ledominál ugyanúgy a jövőben mint jelenleg.


Félsz a rossz kapcsolattól pedig most is abban toporogsz. Még véletlenül se vagytok egyenjogú viszonyban. Persze benyal, hogy el ne hagyd, de világos, hogy ez nem lesz úgy örökké.

Alá vagy rendelve neki, ő irányít téged és így a kapcsolatot is.

Még, hogy értékes... Jó vicc, úgy elzavarnám a búsba, hogy csak porozna utána.

Te meg hagyod magad neki. Manipulál ezerrel és ez nem fog megváltozni soha míg vele maradsz.


Na de tessék határidőt adni neki, legalább látod hogyan reagálna rá, betartaná-e.

jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
52%

Ezt te érzed hogy mit szeretnél. Nem tudom mennyi pénz kell még neki, ha nem olyan sok akkor mindenképp varj még. De szerintem addig is jo ha egyszer te vagy nala, maskor ő nálad. Ha kitarzotok egymas mellett, akkor efy hitrlmentes lakással sokkal könnyebb lesz.

Ha nem kell sok, akkor viszont valóban elkezdhetnetek most nézegetni, hatha kifogtok egy olyat ami valamiért olcsóbb (pl csaladi okok), es már meg is tudná venni.

jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az nagyon fura, hogy a szakítás is komolyan megfordult a fejedben, egy olyan kapcsolatban, ahol elvileg szereted a másikat, és a kapcsolat is jó… Felnőtt embereknek át kell tudni látniuk, hogyha szeretnétek valamit, aktuálisan mire van lehetőség, vagy mi milyen áldozatokkal járhat. Teljesen normális, hogy amikor már viszonylag közel van a párod egy lakásvásárláshoz, akkor nem akarja szórni a pénzt albira. Én nem ultimátumot adnék, hanem inkább azt propagálnám, nézegessen rendszeresen a neten lakásokat, nem úgy működik azért, hogy xy paraméterű, típusú lakás csak mondjuk 50 millióért van. Igen, rohadt drágák, de viszonylag sok mindenkinek sürgős az eladás, így felrakják áron alul, vagy pedig alkudható belőle több millió Ft is. És vannak bank által visszavett lakások is… A még 1-2-3 éves gyűjtögetéssel az lehet a gond (nem írtad, havi szinten kb. mennyit tud félrerakni ilyen célra), hogyha tovább drágulnak a lakások, mint az utóbbi jó pár évben, ugyanúgy nem lesz elég.
jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy látom, hogy csak te akarsz vele összeköltözni, ő pedig csak saját magának gyűjtöget lakásra, akármeddig.
jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
46: Én azt nem értem, aki ilyen véleményen van, aszerint mi lenne akkor a megoldás?
jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:

46 vagyok

Bizonytalanra várni? Meddig? Már most sem bízik a kérdező. Szerintem marad a szakítás, vagy örüljön annak, ami van, de sajnos ez már nem fog menni, nem elég. Tehát a szakítás, előbb vagy utóbb.

jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
61%

Azt nem értem, ha neked ez ilyen fontos hogy összeköltözzetek, akkor miért nem te teremted meg ehhez a feltételeket?

Am 1 voltam és nő, de már bocs, milyen jogon vársz el valamit a másiktól, amit te sem vagy hajlandó biztosítani?

jan. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
56%
49- nem nem hajlandó, csak nem képes rá. Ha megfeszül, se fog összrakni egy ház árát. Ő felajánlotta az albérletet, de a srác nem akarja.
jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!