Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 2 év után sem élünk együtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 év után sem élünk együtt, ez rosszat jelent?

Figyelt kérdés

Én 27/N vagyok, párom 30/F. A történet röviden, hogy ő a nagymamájával él régóta és tizenévesen megfogadta, hogy ő onnan csak a saját lakásába költözik át. Azóta elég tudatosan dolgozik és teszi félre a pénzt emiatt. Bennem már fél év után felmerült, hogy nagyon szeretnék vele élni, de ő ragaszkodik a saját lakás projekthez és hogy az albérlet ezt csak anyagilag hátráltatja, főleg hogy állítása szerint nem áll már anyagilag olyan messze a dologtól (pár milliója még hiányzik a átlagárakhoz képest).

Ezekbe mind nem tudok belekötni, számomra is logikus, viszont érzelmileg nagyon megvisel, elutasítva érzem magam, és úgy érzem, hogy számomra az igazi összetartozás érzését az együttélés hozná el és addig meg csak "várakozok". Ő azt mondja, hogy szeretne velem élni és velem tervezi az élet nagy dolgait is a későbbiekben, de nyilván nem tud pontos dátumot mondani, hogy mikor jön össze a lakás. Nemrég megbeszéltük, hogy habár még nincs meg neki a teljes összeg, de kezdjünk elmenni lakásokat nézni, azért hogy egyrészt megadjuk az esélyt, illetve velem is szeretné éreztetni, hogy halad ez a dolog és hogy velem tervezi.

Úgy érzem, hogy komoly dilemmában vagyok és fogalmam sincs hogy hozhatnék jó döntést. Megéri várnom vagy az időmet pazarlom? Tudom, hogy egyik kapcsolatra sincs garancia és senki nem lát a jövőbe, de hogy tudnám a legjobban megítélni, hogy bízhatok-e benne és a kapcsolatunkban?

Többször felmerült bennem emiatt a szakítás, de nagyon félek attól, hogy eldobok egy értékes embert, aztán szívhatnék újra éveket a párkereséssel... múltbéli tapasztalataim alapján, illetve ismerősök friss beszámolói alapján is elég küzdelmes ez manapság és ettől a témától eltekitnve nekem a párom teljesen megfelelő és szeretem.

Talán még érdemes hozzátennem, hogy régi csalódások miatt elég vastag falakat húztam magam köré és nagyon nehezen bízok, ezt a párom mindig türelemmel és szeretettel kezelte, szeretne segíteni a "gyógyulásban". De valószínűleg emiatt is már a saját ítélőképességemben sem bízok, ezért sem tudom, hogy ezzel a helyzettel mit kezdjek.

Ti mit gondoltok, hogy látjátok külső szemmel?


jan. 4. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:

Mindketten inkább a konzervatív nézetek felé hajlunk, szerintem ezzel nincsen baj. Most is rengeteget tesz hozzá a házimunkához, amikor nálam van meg náluk otthon is, ez miért változna később?

Ha ő dolgozik és én nem, akkor szerintem amúgy normális, hogy az otthoni dolgokért én felelnék. De amúgy azt mondja, hogy ezt a későbbiekben is rámbízza, legyen ahogy nekem jó, dolgozhatok is vagy ha úgy állunk, akkor nem muszáj. Ezzel nem tudom, hogy mi a gond.

jan. 4. 10:29
 32/61 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te nem akarod elhagyni. Akkor minek ez a kérdés? Úgyis várni fogsz a végsőkig.
jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

30!


Ne hülyülj már. -.-"



Nem arról írtam. Hanem egy kapcsolat fázisait. A kérdező lejegyezte, hogy jó fizetésük van. Nem tartaná el. Vagyis de, azt szeretné, mert a párja szerint nem probléma, a férfi feladata. Pedig a mai világban ez nem bőven megoldható és nem is igazságos ha a nő dolgozni akar menni.

jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:
Szívem szerint valóban nem szeretném elhagyni, mert úgy érzem, hogy egy értékes ember. Viszont az adott szituációval kapcsolatban kíváncsi voltam külső véleményekre és ezek alapján is mérlegelni fogom az egész helyzetünket.
jan. 4. 10:33
 35/61 anonim ***** válasza:

30!


Bocs, visszavonom, igazad van. A kérdező eltartatná magát. Én hülye, hogy magamból indultam ki.



Kérdező majd ha gyerekestül kirúg az utcára egy szál bugyiban akkor kérdezd meg magadtól, vagy akár itt, hogy miért is gond a másik emberre támaszkodni anyagilag.

jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:
Ebbe már kár belemennünk, hiszen látszólag teljesen máshogy gondolkodunk a témában és talán már nem is kapcsolódik az eredeti kérdéshez.
jan. 4. 10:38
 37/61 anonim ***** válasza:
95%
De fontos szempont. Nagyon sok olyan kérdés van itt nőktől, akik azért nem tudnak kilépni a kapcsolatból, házasságból, mert nincs hova menniük, nincs semmilyük. Ez egy jó tanács, hogy soha ne szolgáltasd ki magad anyagilag senkinek.
jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
94%

36!


Egyáltalán nem mindegy, hogy semmid nincs, nyugdíjt pl. nem tudnak neked számolni sehonnan. Ráadásul ha szorulna a hurok akkor nincs hová menned, eltartani se normálisan magad, vagy a gyereked veled együtt. Bármit megtehet veled a másik, mert ja kiszolgáltatott helyzetben lennél. 27 évesen ennyire naivnak lenni egyenesen ostobaság.

jan. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:
Valóban fontos, de nem tudom hogy jön ide. Hiszünk a klasszikusabb férfi-női szerepvállalásban, de ez nem azt jelenti, hogy semmilyen tervem nincs a karrieremet vagy a hivatásomat illetően. A párom is azt szorgalmazza, hogy találjam meg a szívemnek kedves tevékenységet, amivel anyagilag is jól járok és ne kelljen örökké egy multis rabszolgaként élnem, ha nem feltétlenül muszáj és ő ebben szívesen segítene. Egyáltalán nem látom, hogy ezzel mi a gond.
jan. 4. 10:47
 40/61 A kérdező kommentje:

Pont azt írjátok, hogy gyűjtenünk is közösen kellene akkor ezekben a dolgokban miért ne lehetne összedolgozni, pláne ha ez mindkettőnknek jó?

Ettől még a vésztartalék és b terv mindig kell, ezzel egyetértek. De valószínűleg pont ő is ezen gondolat mentén szeretné megvenni a lakást.

jan. 4. 10:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!