Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy lehet “ránevelni” a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet “ránevelni” a párom arra, hogy lássa meg magától az otthoni teendőket?

Figyelt kérdés

A párom nem igazán proaktív ha házimunkáról van szó. Bármit szívesen megcsinál HA szólok neki, de abszolút nem veszi észre magától hogy mit kéne csinálni, nem érti honnan kellene tudnia. Feledékeny is, ha reggel mondom hogy délután mi lenne a feladat, azt elfelejti addigra - amúgy nem csak ezt felejti el hanem mindenféle dolgot, olyat is ami kifejezetten neki fontos/kellemes, szóval ez nem csak kibúvó kamu.

Volt hogy raktam ki egy listát a hűtőre feladatokkal amiket meg kell valamikor csinálni, hogy azokból válogasson, de akkor se tudott választani közülük. De amint én rábökök egyre, azonnal szó nélkül megcsinálja.

Csak most az van hogy arra érek haza egy órával később mint ő, hogy neki se állt semminek, és az eleve kevés közös időnk megy el..


Hogy tudnám “ránevelni” hogy magától csinálja, ne kelljen minden nap külön kérni?


jan. 29. 15:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
57%
Csukd rá az ajtót, és oldja meg egyedül! Pont azért nem csinálja meg, mert a: majd ha szólsz érte, b: majd valaki megcsinálja. Ő se élt egy percig se egyedül, ugye?
jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%

Az anyjának kellett volna ránevelni, nem neked.

Amúgy meg nem tudom, hát nem látja hogy ott a mosatlan vagy a szennyes? Eddig ki mosott rá vagy ki mosogatott el helyette?

jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy olyasmi a párod, mint én.


Én nem lustaságból vagy nemtörődömségből nem takarítok, hanem... nemtom, keletkezik egy blokk az agyamban. Hú de sok tennivaló, mit is csináljak, hogyan is csináljam, mivel kezdjem, mit csináljak inkább... mint egy bespeedezett méhecske a feladatok virágos mezején, ami repked ide-oda, és egy virágot se képes rendesen beporozni.


Én is listákkal dolgozom - írtad, hogy ő nem tud választani. Én eleve prioritás alapján állítom össze a listát.


Konyha

- Elpakolni a szárítóról

- Kipakolni a mosogatógépből

- Bepakolni a mosogatógépbe

...


Nappali

- Portörlés

- Kanapé megigazítása

...


És így szépen végiglistázni az egész lakást :)


Ha látom, hogy nincs is olyan sok tennivaló mint aminek tűnik, és szépen ki tudom magamnak pipálgatni, az sokkal motiválóbb, mint durrbelebalázs nekivágni.

Lehet párodnál is ez lenne a kulcs - nem kell választania, csak követnie a tervet, mintha te mondanád neki.

jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

#1

#2

Se ő, se én nem éltünk egyedül, egyikünk se állt úgy anyagilag 20 évesen, ezzel semmi bajom nincs! de nekem azért csak sikerült belerázódnom hogy mit mikor kellene…

jan. 29. 15:34
 5/29 anonim ***** válasza:
84%
Én leülnék vele beszélni, hogy közös a háztartás, a feladatok is közösek. Az nem egyenlő ha az egyiket meg kell kérni az adott feladat elvégzésére. Max azt lehetne megcsinalni, hogy csináltok egy listát, hogy milyen napi/heti feladatok vannak a takarításban, azt lelamináljátok, és a hűtőre kiteszitek. És ha meg van csinálva, akkor ki lehet húzni, és ha nem tudja, milyen feladatot csináljon, akkor válasszon a meglévőkből. És akkor ezt lehet csinálni. Nem kell megkérni, nem lehet azt mondani, hogy nem tudja, mit kell csinálni, hanem egyértelmű.
jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ez nem menne. Ez nagyon életképtelen.
jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
44%
Szer ő hamarább lusta, mint életképtelen és azon csak úgy segíthetsz, hogy felírod mit csináljon és ha akkor se csinálja akkor kalap kabát.
jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%
Én faképnél hagynám, nincs nekem erre energiám.
jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%
Férfit nem nevelünk, mivel nem a gyerekünk. Ha anyja-apja nem tudott belőle normális embert nevelni, elköszönnék. Gondolom, szóltál már neki nem egyszer emiatt. Látod, ennyire volt fontos neki.
jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

#9

Igen, ezért raktam idézőjelbe.


Annyira nem régi a probléma, eddig egyetemre jártam aztán otthonról dolgoztam, simán végeztem mindennel mire ő hazaért munkából, nem a közös szabadidőnk ment el. Most átmenetileg viszont ő van otthon előbb, jó lenne változtatni az eddig bevált dolgokon.

jan. 29. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!