Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy lehet “ránevelni” a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet “ránevelni” a párom arra, hogy lássa meg magától az otthoni teendőket?

Figyelt kérdés

A párom nem igazán proaktív ha házimunkáról van szó. Bármit szívesen megcsinál HA szólok neki, de abszolút nem veszi észre magától hogy mit kéne csinálni, nem érti honnan kellene tudnia. Feledékeny is, ha reggel mondom hogy délután mi lenne a feladat, azt elfelejti addigra - amúgy nem csak ezt felejti el hanem mindenféle dolgot, olyat is ami kifejezetten neki fontos/kellemes, szóval ez nem csak kibúvó kamu.

Volt hogy raktam ki egy listát a hűtőre feladatokkal amiket meg kell valamikor csinálni, hogy azokból válogasson, de akkor se tudott választani közülük. De amint én rábökök egyre, azonnal szó nélkül megcsinálja.

Csak most az van hogy arra érek haza egy órával később mint ő, hogy neki se állt semminek, és az eleve kevés közös időnk megy el..


Hogy tudnám “ránevelni” hogy magától csinálja, ne kelljen minden nap külön kérni?


jan. 29. 15:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
62%
Szer ő rajta az segít ha egyedül marad és senki az égvilágon nem csinál meg neki semmit meg.
jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Szakítani biztosan nem fogok, ezen kívül minden más szuper, és ez is csak átmenetileg van így.

Nekem is vannak idegesítő dolgaim és ő se dobott miatta, számomra a kapcsolat nem ezt jelenti hogy dobbantok amint van valami gebasz.

jan. 29. 17:09
 13/29 anonim ***** válasza:
84%
5 napig ne végezz semmilyen házimunkát. Ha megkérdezi, mi van, akkor mondd meg neki, hogy szeretnéd, ha bevetné magát ő is a munka sűrűjébe: együtt könnyebb lenne.
jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

#13

Volt már ilyesmi, kérdezte mit csináljon, amint mondtam egyből csinálta is.

Nem az a baj hogy nem akarja elvégezni, az a baj hogy nem proaktív.

jan. 29. 17:30
 15/29 anonim ***** válasza:
60%

De, az a baj, hogy nem akarja elvégezni, mert ha el akarná, fogná magát és megcsinálná. Hány éves, 11, hogy meg kell neki mondani, mit csináljon? Ott áll a szennyes napok óta, nem volt kitakarítva a fürdő egy hete és ennek az elvileg felnőtt embernek nincs fogalma róla, hogy mit kell csinálni, hanem minden egyes alkalommal úgy kell újra meg újra ugyanazt elmondani neki?

Munkáját hogy tudja elvégezni? Ott is mikromenedzselni kell, vagy gyártósoron dolgozik? Esetleg csak neked teszi a hülyét, mert szarba nem néz téged?

jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem valami gebasz, hanem egy személyiségvonás, amibe bele fogsz unni.
jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
93%

Jaj, nevelgessen felnőtt embert a kedves anyukája, de nem én.

Egyetlen egyszer ülnék le vele megbeszélni a témát, ugyanezt elmondanám, amit itt összefoglaltál. Ha onnantól sem sikerül a közbenjárásom nélkül észrevennie a mosatlant, nem bohóckodnék tovább a menedzselésével.

jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Kár volt kiírnom, tudhattam volna hogy itt egyetlen hiba miatt ki kell bszni a kukába egy 8 éves jó kapcsolatot…. Tekintsük tárgytalannak, szép napot nektek.
jan. 30. 06:31
 19/29 anonim ***** válasza:
16%

Ő nem te vagy, neki a házimunka egy huszadrangú dolog.

Igazából te vagy kényszeres, hogy nem tudsz úgy megnézni egy filmet, hogy közben ne azon kattogj, hogy nincs elmosogatva. Majd holnap el lesz.


Viszont nézd a jó oldalát, még mindig normálisabb vagy, mint a gyakoris asszonykórus. 😉

jan. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem érted, hogy ha neki fogni kell a kezét meg a szájába rágni, akkor ő ilyen ember, és nincs megoldás. Mintha introvertáltból szeretnél extrovertáltat csinálni. Ő soha nem fogja meglátni magától, mi a gond. Neki az a tipikus anyuka nő kell, aki a teszetosza férjének is kiosztja a feladatokat, mint a 4 éves gyereknek.
jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!