Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért van manapság ennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van manapság ennyi kapcsolatfüggő ember? (tübbi lent)

Figyelt kérdés

Ha valami megromlott, elromlott, borzalmas benne élni, akkor miért nem tudják elengedni egymást, és elkezdeni új életet élni külön, esélyt adva ezzel önmaguknak és a másiknak is arra, hogy új társsal boldogabb életet élhessen?

Miért jó az, hogy bár nem szerelmesek egymásba már a felek, szimplán azért együtt maradnak továbbra is, mert ott van a másik, de ezzel boldoggá nem teszik sem egymást, sem önmagukat.?


Ennyire függenének az emberek egymástól érzelmileg? Ennyire félnének egyedül lenni, élni? Ennyire nem bíznak magukban?



2014. dec. 12. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem csak most van így, így volt ez régebben is csak nem éltünk még akkor így nem tudtunk róla.
2014. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lehet sokan attól félnek hogy nem találnának maguknak párt újra, vagy nagyon nehezen, vagy nem szeretik a változást
2014. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg szerelmesek egymásba és nem akarják eldobni?
2014. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kurtz Bickle ***** válasza:
100%
Mert sokak számára a párkapcsolat státusszimbólum. Most nem arról a kliséről beszélek, hogy egyesek felnéznek rád, ha "tiéd" a falu legjobb pipije vagy hímje, hanem arról, hogy egy párkapcsolat - akárkivel, akármilyen - magunknak egy viszonyítási pont: van párom, van valaki mellettem, értékes vagyok. Ezt jelentheti sokaknak. Mert az egyedüllétet lenézik, hajlamosak azzal összehozni, hogy aki egyedül van, az nem kell senkinek.
2014. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

- félnek egyedül maradni

- megszokásból

- gyerek miatt

- az anyagiak miatt


Sok oka lehet.

Én azt nem tudom megérteni, hogy nem gondolnak bele, hogy egy életük van és azt boldogtalanságban akarják leélni.

Elvesztegetik az éveiket.


Aki mer, az nyer.

2014. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van aki úgy érzi, hogy még megmenthető a dolog, csak fáradt vagy lusta hozzá, hogy tényleg tegyen is valamit.

Egy másik dolog a kényelmesség. Mégis ott van valaki, akivel lehet beszélni, aki azért megcsinál otthon ezt-azt, meg lehet kérni apróságokra.

Vagy ott az érdek vagy a szánás. Vannak akik nem tudnának külön költözni és megállni a saját lábukon, vagy tudják, hogy a másiknak nem lenne hova mennie és ezért inkább vegetálnak a másik mellett.

De sokakkal beszéltem, akiknél tényleg az volt a fő indok amit te is írtál, hogy egyszerűen nem bíznak önmagukban és úgy vélik, hogy egyedül csak fél embert érnek.

Van ennek egy alfaja, akik még élvezik is, hogy szenvedhetnek. Könnyebb ráfogni minden rosszat valakire, mint amikor egyedül vagy és csak magadat okolhatnád.


Mind a maga gyengesége miatt szenved.

2014. dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van így, mert az emberek félnek attól, hogy nem találnának egy másik, legalább a mostanihoz hasonlóan jó embert, vagy attól hogy egyszerűen nem találnának senkit ha kilépnének a kapcsolatból és örökre egyedül maradnának.
2014. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember fél a magánytól, ami érthető is. Marha szar amikor hazamész munka után, fáradtan, és egy üres lakás/ház vár otthon, csak a kutyával tudsz beszélgetni, folyton egyedül kelsz, egyedül fekszel.

Bár szerintem a szar kapcsolatnál még az is jobb, ha egyedül van az ember...de van aki inkább elviseli hogy verjék, megalázzák, megcsalják, minthogy egyedül legyen. Ez már a tényleg beteges kapcsolatfüggő kategória.

2014. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A dolog összetett, és többrétű.

Sokaknak jelent pl kihívást az ismerkedés, párszerzés. Örülnek, hogy ez az egy is összejött, belenyugszanak, hogy nekik ezt dobta a gép. De még ha ez rendben is lenne, egy új szerelemnek mind az érkezése, mind a távozása komoly megterhelés a szervezet számára. Az ezzel járó hormonális változásokat mindenki nehezen viseli. Kilépni a komfortzónából, valami új, valami ismeretlen világba evezni mindig bizonyos fokú félelemmel tölti el az embert. És akkor még ott vannak az előttem leírtak.

2014. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!