Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi lenne a megoldás? Szerintet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a megoldás? Szerintetek? Albit nem akar, sajátra nincs tőke, a harmadikhoz feltételek vannak.

Figyelt kérdés

Jelenleg anyósjelöltékkel lakunk lassan egy éve, most hogy szakmát szereztem állást keresek de ezen a környéken egyszerűen semmi mivel kis város. Bp jött szóba ott a páromnak is lenne állása (ajánlottak neki, nekem meg: "ha helyi lenne felvennénk.." megértem havi 50 lenne a bérlet + napi 2-2,5óra utazás). Másrészt most már lassan saját életet szeretnék kettesben együttélni.

Tőkénk nincs saját lakásra, gyűjteni tudnánk, hitelre nem szeretnénk lakást amiben egyetértünk.

Csak az albi jön szóba de párom nem akarja "kidobott pénz" indokkal +"nem a tiéd".

A szüleinek van egy 3,5 szobás lakása pesten, de az egyrészt ki van adva (dohányos, ami után fel kéne újítani, saját pénzből) másrészt azzal a feltétellel mehetnénk oda (90+rezsiért): "akkor hétköznap oda tudunk menni, nem kell hazajárnunk" apósjelölt pesten dolgozik, anyósjelölt hetente többször jár fel. Én ezt nem akarom, egyrészt nagy, kettőnknek ennyiért pláne + a felújítása, másrészt hogy akkor ők is ott lesznek végülis és átjáróház lenne + konfliktus konfliktus hátán. Jelenleg is ez a baj, hogy semmi magánélet + szabályok.


2015. júl. 6. 23:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Azt a lakást el lehetne adni, 2-3 másik kijön belőle.
2015. júl. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

2X 2,5 óra az utazás* bocsánat elírtam!

Ha eladnák akkor a 2 hitelüket fedezné szerintem + csak úgy nem adnának pénzt mert amikor egyszer szóba került ez a költözősdi akkor is megjegyezték hogy "nagyot mert nekik is milyen jó lenne pesten"...

2015. júl. 6. 23:56
 3/32 anonim ***** válasza:
73%

Anyósék is elmennek a sunyi pecsába, komolyan veletek fizettetnék a saját hitelüket?

Ráadásul életüket kezdő fiatal párra simán rátelepednének?

Gratulálok!

Gondolkozzatok el a hitelen (de csak házasság után, különben ha gáz van, akkor a hitel ottmarad annak a nyakán, aki felvette), most az alacsony jegybanki alapkamat miatt olcsóak a forinthitelek is.

2015. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Látod.. most havi 60at kapnak + a netet amit ők is használnak amúgy (megkaptuk: "ha elmegyünk ki fizeti a netet??") + bevásárolunk magunknak de gyakran eltűnnek a kaják, ha hozunk anyukáméktól és 1-2 napon belül nem esszük meg, mivel sokat hozunk és nem romlik amúgy meg, kidobja (haragszok az étel kidobása miatt amúgy nagyon!)


A házasság tervben van :)

2015. júl. 7. 20:55
 5/32 anonim ***** válasza:

2: De hát nem érted?

Vennétek magatoknak is, és nekik is. Az övékben lakjanak Pesten!

Más: A Te szüleid és Te miért nem szállsz be a TE lakhatásod megteremtésébe???

Nálunk teljesen magától értetődő, hogy a maga lakhatását maga és a családja termeti meg, nem párosodás révén "önállósodunk", hiszen az nem függetlenedés, nem önállósodás, hanem a másikra rátelepedés, kihazsnálás.

Ha eljössz otthonról, akkor máris 1-2 szobával nagyobb az otthoni ingatlan. Miért nem adjátok el, és vesznek a szüleid egy kisebbet maguknak? Olyan gazdagok vagytok, hogy nem gond nekik fenntartani néhány tucat nem lakott négyzetmétert?...

2015. júl. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Te elolvastad egyáltalán rendesen amit írtam??

Miből vennénk lakást nekik és magunknak? Nekünk sincs tőkénk sajátra 22-24évesen.

Mert neked mi lenne a beszállás vagy hol olvastad hogy nem szállok be? 1. a szüleim pénzben nem tudnak segíteni, ezért kapunk kaját/segítséget amiben tudnak stb. 2. eddig is fizettem anyósjelöltéknek, havi 60at kapnak, de ezt írtam. Tehát mivel kéne beszállnom még? Az hogy nincs saját lakásom? Urambocsá' hogy szakmát szereztem és egyedül sehol sem tudtam volna fenntartani egy albérletet az ösztöndíjamból vagy gyűjteni xszázezret költözésre és bérlésre, így a szüleimnél laktam és gyűjtöttem. Ők elköltöztek abból az albérletből egy éve(hogy jöttek ők ide hogy nekik van lakásuk és adják el? nincs amúgy, szolgálati bér lakásuk van a munkájukhoz ami nem az övék, párom szüleinek, nekik van a 3,5 szobás amit 90+rezsiért adnának + a társaságukért) akkor jöttem én ide anyósjelöltékheez mivel nem akart albérletbe menni a párom (maradhattam volna a szüleim bérletében). Van pénzem, lenne több ha elköltöznénk innen, itt a lépésekkel van gond hogy akkor mit lehetne.

Amúgy miért bánt hogy valaki nem egyedül költözik el hanem valakivel akivel már amúgy is együtt él (így jött ki hogy együtt költözünk el, nem külön külön)? Tudok háztartást vezeti, főzni, mosni stb mivel jelenleg is külön részünk van.

Miért kihasználás vagy rámászás az összeköltözés?

2015. júl. 8. 01:19
 7/32 anonim ***** válasza:

"Miből vennénk lakást nekik és magunknak? "


Az első válaszban megírtam:


A 3,5 szobás lakásból kijön 2-3 lakás!

2015. júl. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

"Mert neked mi lenne a beszállás?"


Ezt is kifejtettem, elég hosszan és részletesen. Írjam le újra? Ha elköltözöl, akkor az eredeti lakásodban felszabadul 1-2 szoba, hiszen nem fogsz többet ott lakni. Azt fenntartani luxus, gondolom, nincsen havi 10-30 000 Ft-otok azért, hogy egy nem lakott lakrészt fenntartsatok. De erre kérdeztem, hogy olyan gazdagok vagytok-e, hogy ez meg se kottyan, mert akkor tényleg nem kell eladni, dobjatok ki csak az ablakon évi 3-400 000 Ft-ot emiatt.

Tehát a beszállás a közösbe: a most már indokolatlanul nagy lakást - amiben eddig laktál - el kéne adni, és a szüleidnek kisebbet venni, és akkor abból megmarad pénz a Te leendő lakásodra.

Én így költöztem külön az anyukámtól. Eladtunk egy 4szobás lakást és vettünk 2 másfél szobásat.

2015. júl. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Most kezdődik a Klubrádióban az Ingatlanpiac c. műsor. nem árt hallgatni, egekben van a nagylakások ára, soha jobban nem fogjátok tudni eladni a 3,5 szobásat!

40 millió körülre taksálom.

2015. júl. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

De az nem a miénk, anyósjelöltéké és nem fogják eladni! Lehet kijönne, de ők ezt nem fogják megtenni, nekünk pedig nincs beleszólásunk. Max albérletbe adnák ki nekünk a fent leírtak mellett.

Jelenleg anyósjelölték házában élünk, ahol a párom felnőtt, ez is az övék, velük élünk, nekünk ebben is kuss van.

Nincs eredeti lakásom nincs olyan lakás ami most túl nagy, mivel a szüleimmel laktam, akiknek már nincs tulajdonuk, ergó nincs mit eladni. Ők sehogy sincsenek a képben. Esetleg a párom szüleit tudnánk beleírni ebbe, hogy eladják stb. de nem fogják megtenni.

2015. júl. 8. 01:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!