Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit csináljak, ha "félek" az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha "félek" az összeköltözéstől?

Figyelt kérdés

Tudom, ez elég nagy marhaságnak tűnik, de eddig minden párommal akkor szakítottunk, mikor eldöntöttük, hogy összeköltözünk... Volt, akivel még csak terveztük, volt, akivel beköltöztünk a közös albérletbe, és egy héten belül szétmentünk, pedig addig minden jól ment, és jó volt a kapcsolat.

A barátommal lassan tervezgetjük a dolgot, a családjának van is egy kis háza, ami üresen áll, kicsit ki kéne pofozni, és bármikor mehetnénk oda, de már valami babonás félelmem van ezzel kapcsolatban, annyira bennem van, hogy összeköltözés = szakítás, ezért valahogy reflexből kerülöm a témát, pedig nagyon szeretnék vele élni, és imádjuk egymást.

Szerintetek hogy kéne túltennem magam ezeken a rossz emlékeken?


2016. ápr. 20. 11:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Miért akarnád magad olyanhoz kötni, akivel nem működtök közösen??

Ezért jó az összeköltözés, meg mutatja hogy megy-e.

Nem írtad milyen problémák voltak, pedig fontos lenne emésztgetned őket.


Néhány hónapja én is szomi voltam, hogy ha a páromnál vagyok, egyfolytában rám szól és úgy éreztem képtelenség neki megfelelni. Pedig bele lehet rázódni a másik flúgjaiba. Kellett az, hogy összerendezzem, hogy miket szeret, miket vár el, és hogy nagy kérés-e ez?

Ezeket várta el pl:

- mosogatáskor ne felejtődjön ki a tűzhelyen maradt edény és kávéfőző

Miért? mert reggel, munkába készüléskor akkor tökölhet a kéváfőző mosással

- a háziállatkának is megvan hogy milyét hogy kell rendbe tenni.

Flúg, hát istenem, megtanultam.

- kézmosás mániás

lehet eddig nem mostam ilyen gyakran kezet, de nem hülyeség amit mond.

- stb.


Mindenkinek vannak hibái, meg kell tanulnunk elfogadni ezeket. (Persze ha nagy hiba, akkor nem)

2016. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
53%

"pont azért nem kell hallgatni inkább előbb derüljön ki hogy nem illünk össze."

"Nem mondom hogy soha nem vitázunk de mindent megbeszélünk"


De a hallgatásnak vagy minden tmegbeszélésnek mi köze a külön lakáshoz?:)

az együtt lakás olyan konfliktusokat hoz létre,amik nem léteznek, ha nem laksz együtt.

Saját territóriumod van, ezért sosem szembesülsz azzal, hogy ott valaki "garázdálkodik":)

Nagyszüleim 50 évig tudták egymást azon marni,hogy a KÖZÖS vajból az egyikük furkálva, a másik simítva vette ki a vajat, és hogy hogy néz ki. Ahelyett, hogy 2 vajat vettek volna.:) Ekkora marhaságot!:)


"Alkalmazkodni kell mindket félnék."


Ez még tőled, aki együttlakás párti vagy, is úgy hangzik, mint valami feladat, ami nehézséget rejt, de MEG KELL OLDANI! :)

Én meg nem tartom ezt se vonzónak, se szükségesnek.

Nekem az a jó, ha NEM KELL alkalmazkodni.


"Előbb utóbb csak szeretnél családot, gyereket."


44 éves vagyok,és még sose jutott eszembe, tehát nem.


Engem a férfi érdekel, és a szerelemközpontú élet.


Nem érdekel, milyen apa lenne a férfi, mert nem akarok belőle apát csinálni, ezért ezt kis em akarom deríteni róla.

A optimális férfi számomra az, akinek mér volt vazektómiája.



" Akkor már csak össze kéne költözni. Jobb ha akkor tűnik el csak a rózsaszín köd és mindent kezdhetsz "előről l"? "


Mi elölről? Nem járok be semmilyen utat a kapcsolat alatt, számomra a kapcsolat nem projekt, ami tart valahová.

2016. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem kellene a korábbi kudarcokat erre a kapcsolatra vetíteni. Meg is beszélheted a pároddal, hogy félsz. Ha jó fej akkor megnyugtat majd, hogy ha lesznek is összezördülések akkor majd megbeszélitek és kész.


Sokan azt írták, hogy minél előbb össze kell költözni, én ezt picit másképp látom. Szerintem jó ha egy kapcsolatban van járás időszak, bár jó ha az nem 3-4-5 x év. Annyi teljesen felesleges. Csak időpocsékolás, ha mégis befuccsolna a kapcsolat. Én pl anno sose akartam minden pasimmal összeköltözni, cserélgetni az élettársakat, mint a bugyit, ha ez nem jön be akkor amazzal batyuzni össze.... Nekem ez nem volt pálya. Inkább jól meg kell gondolni, és nem beleugrani akárkivel. Szerintem legalábbis nem jó minden jöttmenttel összeköltözni akivel 20 éves korod felett kapcsolatba kerülsz. Jobb inkább kivárni amíg tényleg azt érzed, hogy na Ő az igazi, és vele akarsz élni.


Jól meg kell választani kivel léped meg ezt a fontos és komoly dolgot egy kapcsolatban. Ezért is éltem 1 férfival, és élek a mai napig is csak vele, a férjemmel. Meg kell ismerni összeköltözés előtt is azt akivel azt érzed szeretnél vele élni, akivel komolyan gondolod.

És a közhiedelemmel ellentétben meg is lehet ismerni a másikat együttélés nélkül is. Csak ahhoz tartalmasabb kapcsolat kell annál, hogy összejárnak szexelni a párok, meg közös progikat csinálnak.

2016. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
12# akkor te elég különleges eset vagy 😊 legalábbis remélem hogy a többség nem így gondolkodik. Neked mást jelent a kapcsolat mint nekem. Ha nem probléma nem reagálok egyenként a felvetéseidre. Nincs értelme mert teljesen máshogy látjuk a dolgokat.
2016. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
13# igazad van. Én is azok között vagyok aki a minél előbbi összekoltozést javasolta. De nem arra gondoltam, hogy minden padival/nővel azonnal, viszont ha már egy éve együtt vagy valakivel és elmúltál 20 szerintem el lehet dönteni hogy mennyire gondolod komolyan. És ha komolyan gondolod érdemes megtudni hogy tudtok-e együtt élni.
2016. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
12# egyébként a nagyszüleid valószínűleg unatkoztak. Vagy ha Ennyire kukacoskodó valaki akkor együttélés nélkül is ki tud akasztani nem? Ha elmentek valahová. 😃
2016. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16: Az lehet. De nekem ők az egyetlen házaspár, akiket ismerek, úgyhogy nem tudok a témához többet mondani.:)
2016. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

14: "remélem hogy a többség nem így gondolkodik"

Miért? Neked megnyugtató, ha a többség olyan, mint te? Miért?

2016. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szomorú lennék ha mindenki ilyen önző lenne.
2016. ápr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19: Milyen önző? Nem értem. Az önzőség az, ha más kárára biztosítod a magadét. Én mit biztosítok magamnak más kárára? Nem veszek el senkitől semmit. Épp ellenkezőleg. Önálló vagyok.
2016. ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!