Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözéstől való félelem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéstől való félelem. Hogyan küzdhetnénk le?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt, minden téren nagyon jó a kapcsolatunk. Elég sok időt töltünk együtt, sokszor több napot egyhuzamban, ami egész jól működik.

De a végleges összeköltözéstől mindketten tartunk. Valószínűleg azért, mert mindketten régóta élünk egyedül, kialakult az életritmusunk, és nehezen megy az alkalmazkodás. A másik, hogy mindketten eléggé igényeljük a privát szférát, minden nap kell egy kis egyedüllét, a saját dolgainkkal való foglalkozás.

Eddig ugye úgy működött, hogy együtt voltunk x napot, utána pedig volt egy-két szabad esténk csak magunkra, nyugiban, a saját otthonunkban.

Nem tudom, hogyan lehetne ezen túljutni, mert nagyon szeretem a párom, jó vele, igénylem a társaságát, de egyedül is szeretek lenni néha.

Praktikus okokból jobb lenne az együttélés, hiszen nem kellene külön lakást fenntartani, egymáshoz utazgatni, stb., szerintem meg is érett már erre a kapcsolatunk.


Van valakinek valami ötlete, javaslata, hogyan lehetne ezt megnyugtatóan megoldani? (Nyilván a legjobb lenne egy nagy lakás, amiben el tudunk vonulni mindketten, de erre sajnos egyelőre nincs mód...)


2016. máj. 12. 14:25
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
# 9: Jó, valahogy így megy nálunk is.
2016. máj. 12. 15:12
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Most ket lakast tartotok fenn de helyettuk egy db ket szobasra nem telik? Sztem egy szobasba osszekoltozni nem tul optimalis, meg azok is egymas agyara mennek akik amugy beketuroek. Keressetek egy rendes lakast, 50nm is lehet ket szobas...
2016. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Rájöttem: az a gond, hogy régen mindig valakivel éltem, vagy szülőkkel, vagy párkapcsolatban, aztán egy hosszú kapcsolat után két évig éltem egyedül, és nagyon megszoktam és megszerettem ezt a függetlenséget, és hogy nem kell senkihez alkalmazkodni. Megtanultam élvezni az egyedül töltött időt, nem voltam magányos soha. Aztán összejöttem a párommal, akit nagyon szeretek, de ő is egy kicsit "magának való", és mivel őt nem zavarja, hogy egyedül is szeretek lenni néha, továbbra is élvezem az egyedül töltött estéket. Vele is szeretek lenni, meg nélküle is. Mindkettőre szükségem van. Lehet, azt kellene megoldani valahogy, hogy heti egy este szervezzünk valami házon kívüli programot, amíg a másik egyedül lehet.
2016. máj. 12. 15:15
 14/36 A kérdező kommentje:
# 12: Nem jó megoldás, mert az egyik albérlet, a másik saját. Aki albérletben él, annak nincs annyi tartaléka, hogy beszálljon egy lakásvásárlásba, akinek meg saját van, az minek bérelne?
2016. máj. 12. 15:17
 15/36 A kérdező kommentje:
Persze hosszú távon cél a nagyobb lakás, ezt írtam, de ez nem holnap lesz, hanem évek távlatában.
2016. máj. 12. 15:18
 16/36 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne agyald tul, meg talalj ki strategiakat mert ugysem az lesz. Majd kialakul a ritmus, gondolom amugy is eljartok egyedul is sportolni vagy haverokkal stb majd beall a rendszer. Ha elore ennyit komplikalsz, csak ugy jarsz mint a nyuszika a letras viccben. Ezt tok jo szandekkal mondom, en is olyan vagyok mint te
2016. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Ja és ugye azért is lenne célszerű összeköltözni, mert ami most elmegy bérleti díjra, azt félre lehetne tenni egy nagyobb lakás vásárlására. Tehát minden racionális érv az összeköltözés mellett szól.
2016. máj. 12. 15:19
 18/36 anonim ***** válasza:
En kiadnam a lakast, kiegeszitenem kis penzzel(vagyis az, amelyikotoknek nincs lakasa kiegesziti) es kivennek egy kenyelmes lakast kettonknek. Tudom h sok ember szerint ordogtol valo az alberlet, de sztem sokkal.jobb megoldas, mint nyomorogni csak mert az sajat. Penzetek megvan ra, hisz most is bereltek egy masikat. Megeri az a befektetes, h nem egy egyszobasban mentek egymas idegeire.
2016. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

# 16: Egy éve élünk így, hogy pár napot töltünk együtt, amit nagyon élvezünk, de utána jólesik a külön töltött idő.

Sportot napközben letudjuk, haverokkal kb. havonta egyszer járunk el egymástól külön, szóval ezek nem oldják meg a helyzetet. Nem érzem túlkombinálásnak, mert az egy valós állapot, hogy öt együtt töltött nap után tényleg az az érzés van bennem, hogy "imádom, jó vele, de most már menjen haza, hadd legyek kicsit egyedül".

2016. máj. 12. 15:22
 20/36 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ne erőltessétek az összeköltözést. Jó így nektek, féltek tőle, féltitek a privát szférátokat. Akkor meg minek?

Gyűjtsetek addig éljetek külön, majd vegyetek egy nagy lakást, amiben külön zárható szobák vannak.

2016. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!