Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözéstől való félelem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéstől való félelem. Hogyan küzdhetnénk le?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt, minden téren nagyon jó a kapcsolatunk. Elég sok időt töltünk együtt, sokszor több napot egyhuzamban, ami egész jól működik.

De a végleges összeköltözéstől mindketten tartunk. Valószínűleg azért, mert mindketten régóta élünk egyedül, kialakult az életritmusunk, és nehezen megy az alkalmazkodás. A másik, hogy mindketten eléggé igényeljük a privát szférát, minden nap kell egy kis egyedüllét, a saját dolgainkkal való foglalkozás.

Eddig ugye úgy működött, hogy együtt voltunk x napot, utána pedig volt egy-két szabad esténk csak magunkra, nyugiban, a saját otthonunkban.

Nem tudom, hogyan lehetne ezen túljutni, mert nagyon szeretem a párom, jó vele, igénylem a társaságát, de egyedül is szeretek lenni néha.

Praktikus okokból jobb lenne az együttélés, hiszen nem kellene külön lakást fenntartani, egymáshoz utazgatni, stb., szerintem meg is érett már erre a kapcsolatunk.


Van valakinek valami ötlete, javaslata, hogyan lehetne ezt megnyugtatóan megoldani? (Nyilván a legjobb lenne egy nagy lakás, amiben el tudunk vonulni mindketten, de erre sajnos egyelőre nincs mód...)


2016. máj. 12. 14:25
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

# 18: nem ördögtől való, felmerült, mint lehetőség a közös, nagyobb albérlet, csak akkor a jövőbeni bővülés lehetőségét vennénk el, mert amennyiért a mostanit ki lehetne adni, annyiból nem lehet kétszobásat bérelni, tehát mindenképpen bérleti díjra menne el a jövedelmünk jelentős része, és nem tudnánk a jövőbeni lakásvásárlásra spórolni.

Felmerült az átalakítás lehetősége is, de ahhoz is tőke kellene hirtelenjében.

2016. máj. 12. 15:26
 22/36 anonim ***** válasza:
Ha ennyire maganyos farkasok vagytok, akkor sztem nem az a racionalis, h penzt gyujtotok 10ev mulvara, hanem h bealdoztok tobb penzt, h legyen egy lakhato meretu lakasotok. Igenis megeri raszanni a penzt h az otthonodban ne feszengeni kelljen. Megsem 10eve vagytok egyutt, szerintem meg nagyon korai kozos gyujtogetesrol beszelni
2016. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

# 20: Ez sem ilyen egyszerű, mert akkor meg más dolgokról kell lemondanunk, ami ugyanúgy fontos a számunkra. Kiszámoltuk, hogy most szinte minden jövedelmünk lakásfenntartásra megy el. Ez közösen megoszlana, és abból a pénzből tudnánk félretenni a jövőre, közös hobbiknak hódolni, stb. stb.

Ha külön élünk, akkor megvan a privát szféra, viszont évekkel elodázódik a közös jövő megteremtésének lehetősége, plusz nagyon nehezen tudunk pl. utazni, amit mindketten szeretünk. Jó is így, meg nem is.

Egyelőre tényleg az tűnik a legjobb megoldásnak, ha összeköltözünk, és valahogy megoldjuk, hogy mindkettőnknek legyen egy kis szabad tere, akár csak heti egy szabad estéje.

2016. máj. 12. 15:32
 24/36 anonim ***** válasza:

Valamelyik lakást nem lehet úgy átalakítani (nyilván a saját lakást) hogy jusson mindkettőtöknek egy kis kuckó benne? Ha elég nagy a belmagasság, ez egy galériával megoldható.

A beosztásotok mennyire azonos?

Egyébként próbáljátok meg, 1 hónapig fizessétek a másik lakást is, ha nem működik, kitaláltok mást.

Őszintén szólva a kérdésből úgy ítélem meg, ez inkább neked fontos... az ember úgy is lehet egyedül, hogy közben valaki más van a szobában... aki gyakorlott a privát szféra fenntartásában, az tud úgy közlekedni a lakásban, hogy a másikat a lehető legkevésbé zavarja...

2016. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

# 22: Azért nem 10 év múlváról van szó... mindketten szeretnénk pár éven belül családot alapítani, egy kicsit sürget is az idő, mert 10 év múlva már nem fogunk tudni gyereket vállalni, stb.

Reálisan 3-4 év alatt gyűlhet össze annyi, hogy a meglévő lakásból, esetleg minimális hitelfelvétellel végleges ingatlanba tudjunk költözni, családot alapítani, stb.

Mivel minden téren harmonikus a kapcsolat, egymással tervezzük a jövőt. Persze nincs rá garancia, hogy így is lesz, de nem szeretnénk arra alapozni, hogy úgyis szétmegyünk és jó lenne úgy alakítani az életünket, hogy amikor már ott tartunk, ne akkor kelljen elkezdeni kapkodni, hogy jaj, hova költözzünk.

2016. máj. 12. 15:37
 26/36 A kérdező kommentje:

# 24: át lehetne alakítani, akkor, ha felszabadulna a jelenlegi bérleti díj + kaució. De akkor sem rögtön.

Nagyon sokszor átrágtuk már ezt a témát, oda-vissza, hogy költsünk-e erre a lakásra tudván, hogy átmeneti megoldás, de legalább értéknövelő, viszont annyit nem nő az értéke, hogy abból nagyobba költözzünk, és akkor meg hiányozna az az összeg is, amit erre a lakásra fordítunk.


Nem csak nekem fontos, a párom is nagyon igényli az egyedüllétet (bár ő jobban tud alkalmazkodni).

2016. máj. 12. 15:42
 27/36 anonim ***** válasza:
Mindenképpen lesz anyagi vonzata, szerintem azzal jártok legjobban, ha ezt a lakást alakítjátok át.
2016. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
60%

Fiatalabb vagyok (25), de teljesen megértelek. Három éves kapcsolat után SEM szeretnék összeköltözni a párommal, mert csak kutyaól méretű lakással megoldható, és egész egyszerűen nincs kedvem ezért közösen nyomorogni és mindig mindenre figyelni. Egész életemben osztozkodnom kellett valakivel, és kvázi megváltás hazamenni az üres lakásba. Mások ettől kapnak frászt, én meg jó hogy el nem élvezek a tudattól, hogy nem lesz otthon senki. A párommal töltött időt szeretem, de mindketten nagyon vágyunk arra, hogy külön is...


Megbeszéltük, hogy amíg nincs rendes méretű lakás lehetőségünk (1-2 évig még semmiképp), addig marad így. Kb 20 percre lakunk gyalog, szóval nem vészes a távolság se. Mások persze furán néznek ránk, hogy úristen, még mindig nem költöztünk össze és nincs 6 gyerekünk, de nem igazán érdekel. Vannak emberek szerintem , akik kifejezetten traumaként élik meg a teljes magány elvesztését, pl mi mindenképp, úgyhogy mi inkább lassan vágunk bele. Ha jelenleg így jól elvagytok, szerintem inkább várjatok a jobb lakás lehetőségre.

2016. máj. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Utolsó: pont az a baja a kérdezőnek, hogy abból nem lesz semmi, ha "várnak" egy jobb lakásra, mert nem tudnak félretenni úgy, hogy két lakást kell fenntartani.
2016. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolat mindig kompromisszumot igényel! Nem lesz sose tökéletes. Egy szoba két sarkába is el lehet vonulni, fülhallgató stb van, ha ez gond akkor az illető jelenléte zavar, ami nagyon gáz. Attól hogy összeköltöztök még lehet egyedüli időtök, kialakul úgy is. Főleg ha melóba pl nem egyforma a beosztásotok.

Mi is így voltunk anyóséknál (egy szobánk volt, kimenni meg anyósék miatt nem akarunk mert akkor tuti nem voltunk egyedül), sőt néha most is, mert azért egy szobába akarunk lenni, a saját lakában pedig már vagy elmegyek addig boltba, ő autót szerel/takarít, vagy más-más szobában vagyunk.

Sajnos ez a gond a késői összeköltözéssel-párkapcsolattal hogy már kialakult szokások vannak amik egyik fél sem akar változtatni. Ez a buktatója. Ezt vagy kibírjátok vagy nem. Így először jobb legyen egy albérlet hogy bírjátok-e egyáltalán vagy ölitek-e egymást pont emiatt. Ha megy akkor próbáljátok meg mindketten eladni a lakást, ha elmegy az egyik akkor mellé dobni egy kisebb hitelt és amikor elmegy a másik lakás, kifizetitek.

2016. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!