Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözéstől való félelem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéstől való félelem. Hogyan küzdhetnénk le?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt, minden téren nagyon jó a kapcsolatunk. Elég sok időt töltünk együtt, sokszor több napot egyhuzamban, ami egész jól működik.

De a végleges összeköltözéstől mindketten tartunk. Valószínűleg azért, mert mindketten régóta élünk egyedül, kialakult az életritmusunk, és nehezen megy az alkalmazkodás. A másik, hogy mindketten eléggé igényeljük a privát szférát, minden nap kell egy kis egyedüllét, a saját dolgainkkal való foglalkozás.

Eddig ugye úgy működött, hogy együtt voltunk x napot, utána pedig volt egy-két szabad esténk csak magunkra, nyugiban, a saját otthonunkban.

Nem tudom, hogyan lehetne ezen túljutni, mert nagyon szeretem a párom, jó vele, igénylem a társaságát, de egyedül is szeretek lenni néha.

Praktikus okokból jobb lenne az együttélés, hiszen nem kellene külön lakást fenntartani, egymáshoz utazgatni, stb., szerintem meg is érett már erre a kapcsolatunk.


Van valakinek valami ötlete, javaslata, hogyan lehetne ezt megnyugtatóan megoldani? (Nyilván a legjobb lenne egy nagy lakás, amiben el tudunk vonulni mindketten, de erre sajnos egyelőre nincs mód...)


2016. máj. 12. 14:25
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Arra a barátnődet készítsd amúgy fel, hogy ha összeköltöztök, azért nem lehet minden elől elvonulni pl vita. Mert így még nincs, pont ezért, mert nem voltatok összezárva! Ha gyereketek lesz, az 0-24-es feladat (persze lehet mamára bízni meg stb) de a farkasrész az övé és sokszor lesz olyan hogy nem lehet elvonulni egyikőtöknek sem, ha épp arra szottyan kedve. Szóval ezt is kezelni kell azért hogy nem lehet minden elől elvonulni, kell a privát szféra de kompromisszum is kell hozzá.
2016. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Kisebb vitáink szoktak lenni, de mindig kulturáltan megbeszéljük, ez is biztató a jövőre nézve.
2016. máj. 12. 20:02
 33/36 anonim ***** válasza:
51%

Nekem ez nagyon fura... Az egyuttelesnek ez a lenyege. Nem lehet elmenekulni a problemak elol meg kell beszelni. De ha ezt nem akarjatok vallalni akkor szerintem annyira nem is akartok egyutt elni.

En a kapcsolatunk legelejetol egyutt elek a parommal es egyaltalan nem banom hogy igy alakult. Bar a mi idobeosztasunk elegge mas szoval elegge megvan mindkettonk kis szabadsaga.

2016. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Pont fentebb írtam, hogy a probémákat mindig megbeszéljük.
2016. máj. 13. 17:46
 35/36 anonim ***** válasza:
Mi örülünk, hogy összeköltöztünk. Mondjuk én 26 párom negyvenen felül kicsit. Mindenki hagy magának mozgásteret, ő is nekem és én is neki. Párom pl szeret gitározni, stresszes a munkája, ügyvéd így szereti, ha maga tud lenni és én ezt tiszteletben tartom nála. 1 éves kapcsolatban persze, hogy meg kellett rá érni, mi fél év után költöztünk össze, de előtte is már minden nap itt voltam nála. Mindent meg kell beszélni és tisztelni, becsülni egymást, nem trenírozni. Én azt mondom, hogy hajrá!
2016. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, még annyit, hogy ezt neki is mond el, hogy szeretsz néha elvonulni. Én is szeretek elvonulni, mert tanulok is, oktatásban is dolgozom, így mire végzek zsong a fejem. Félelem helyett,inkább arra koncentráljatok, hogy írjátok össze egy lapra, hogy mi szól az összeköltözés mellett, mert így mind a ketten látjátok az érveket mellette.
2016. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!