Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom szülei albérleti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szülei albérleti dijat kérnek tőlem, ez mennyire elfogadott dolog?

Figyelt kérdés
Tegnap a parom anyukaja mondta a paromnak h ha oda koltozom hozza (vagy barki) akkor alberleti dijat(40.000) plusz rezsit kell fizetnem...nem tudom ez mennyire normalis.velem még ez nem fordult elo...persze azt mondjak h ez nem is igazan alberleti penz hanem evvel oket segitem...de hat konyorgom..sose találkoztam még veluk mivel kulfoldon elnek es azert nekem is van egy anyukam akit segiteni szeretnek es ossz vissz 90.000 a fizetesem...
2016. aug. 2. 09:15
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

az occse augusztus 8an hozza(nk) koltozik es akkor megtudjak h en is vagyok

mivel még azt se tudjak h konkretan van valakije baratomnak...csak a baratai tudjak meg az em szuleim....es persze ha oda koltozom a rezsi plusz kaja termeszetes h fizetem de 40plusz kicsit eros nekem ugy h ok ott sincsenek es oket evvel tamogatom itthonrol mikor ok kulfoldon elnek es ugy tamogatnam oket h nem is ismerem oket...ha ismrnem akkor persze nem sajnalom toluk ha nehezen allnak kint anyagilag...

2016. aug. 2. 09:57
 12/47 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen mindegy, hogy neked ez mennyire tűnik korrektnek, akkor is jogos a kérésük.


Egyszerűen azért, mert az az ő házuk, azt csinálnak vele, amit akarnak, és úgy engednek oda bárkit lakni, ahogy nekik ez megfelel.

Nem úgy működik, hogy te költözöl be hozzájuk, és még te szabod a feltételeket is.

Ha tetszik, elfogadod, ha nem tetszik, nem mész oda. Ennyire egyszerű.

Aztán a párod, ha akar, összeköltözik veled egy közös albérletben, ahol feleztek minden költséget, vagy marad a szülei házában, te meg megoldod a lakhatásod úgy, ahogy eddig.


Gondolom, ha azt se tudják, hogy létezel, nekik is csak egy vadidegen vagy, aki beköltözne a lakásba, nem úgy állnak hozzá, hogy a fiuk költözik össze a barátnőjével.

Másrészt lehet, hogy nem véletlen, hogy ilyen feltételeket szabnak az odaköltözéshez. Nem kell örülniük annak, hogy pont náluk akartok lakni, lehet hogy nem is szeretnék. Azért állítanak fel ilyen feltételeket, hogy ne is menj oda, de mégse ők mondtak nemet a pasidnak.

2016. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
60%
szerintem meg egyaltalan nem normalis...
2016. aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem egyértelmű hogy ha oda költözöl valakihez akkor besegítesz a pénzbe, annyit tehetsz hogy ha enyire oda akarsz költözni hogy keresel közben egy jobban fizető munkát és addig is leadod a pénzt
2016. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
73%
persze! kerj toluk szerzodest, sajat szobat es energiatanusitvanyt. nem ugy megy az sunyiban...
2016. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
81%
Én az egyetem alatt a szüleimnek fizettem havi egy huszast, a tesóm is és a pasim is. Annyira nem elrugaszkodott dolog hozzájárulást kérni, de 40ezret sokallnék, annyiból itt nálunk megyeszékhelyen saját albérletet lehet bérelni.
2016. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
75%
konyorgom emberek 40+rezsi es akkor a kaja hol van? ha a rezsi mondjuk also hangon 20e akkor a maradek 30bol mi a szart csinaljon egy honapig? az oke hogy szukosen megvan a kaja de az embernek vannak szuksegletei foleg egy nonek.
2016. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
nekem nem egyszeru a kaja mivel laktoz es gluten erzekeny vagyok :( de azt mondta a parom h a kajat fizeti..csak neki fogalma nincs rola h az mennyi penz...ez 250g os kenyer 800ft :(
2016. aug. 2. 10:27
 19/47 anonim ***** válasza:
26%

Elolvastam minden hozzászólást, és egyet nem értek.

A kérdező most úgy akar odaköltözni a pasi szüleihez, hogy azt se tudják, hogy ők együtt vannak?! Tehát hivatalosan még be se mutatkoztak egymásnak, nem volt egy közös vacsora, egy pofavizit, egy telefonbeszélgetés, semmi?!

Azt se tudják, hogy a fiuknak barátnője van, nem hogy azt, hogy összeköltöznek.


Vadidegen emberek házába akar beköltözni, idegenként (nem családtagként, nem a fiuk barátnőjeként, stb.), és most nehezményezi, ha bérleti díjat kérnek?

Wow.


Figyelj kérdező, tőlem a tulajdon szüleim is kértek pénzt az ottlakásért, mikor elkezdtem dolgozni. Nem hogy olyan vadidegenek, akikkel még nem találkoztam. Ha belegondolsz, tulajdonképpen te tényleg csak bérlő vagy a szemükben.


Esetleg előbb a pasidnak elő kéne másznia a susnyásból, hogy "anyu, apu, képzeljétek, van valakim, szeretném, ha megismernétek egymást". Aztán egy idő után lehet témázni azon, hogy össze akartok költözni, és éppen náluk.

Arra is kíváncsi lennék, mennyire friss (komoly) ez a kapcsolat, ha még nem is ismered a családját, de már mennél oda lakni. Kicsit gyanús ez így nekem, hogy egyébként az ingyen lakásra pályáztál, és most áthúzták a számításaid a gonosz szülők.

"Velem ilyen még nem fordult elő..." Mert egyébként milyen gyakran szoktál összecuccolni az épp aktuális pasiddal?

2016. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

egyszer kerult szoba az osszekoltozes parommal..de mondtam h en varnek vele

.7-8honapnal elobb nem is tervezem az oda koltozest..csak tegnap h ezt igy felhozta ez meglepett..annyit mondott csak h majd ha osszekoltozunk akkor ilyen feltetelekkel..de en nem akarok még oda koltozni.de ezt anno mondtam is neki.a kerdes csak annyiban fontos h nem volt velem ilyen.amugy meg 2x eltem egyutt az exeimmel...nem hinnem h az annyira sok

2016. aug. 2. 10:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!