Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélés költségei - számolj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélés költségei - számoljatok velem! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, a kapcsolatunk az összeköltözés anyagi vonzatai miatt hullik szét. Leírom az alaphelyzetet, várom őszinte véleményeteket!

Férfi: 500.000 Ft nettó fizetés + vállalkozás változó bevétellel

Nő: 165.000 Ft nettó fizetés + magánórák

Férfi egyedül, nőnek van egy kamasz fia

Férfi vidéken él egy házban, az ingatlan területe: 150 m2 + téli kert + tároló épület + kert. Nő költözne hozzá gyerekkel.

Férfi a következő hozzájárulást kéri: a rezsi felét (50.000 F/hó) + 50.000 forint amortizációs hozzájárulást + esetenként egyéb költségek, pl rossz ajtó helyett vegyen a nő egy új ajtót. A nő a holmijai nagy részét nem viheti magával (férfinak is sok cucca van), ezért béreljen havi 30-40.000 Ft-ért egy raktárt, ahol pl a könyveit tárolja (férfi nem szereti a nagy könyvszekrényeket).

A nő ezt sokallja, mert emellé még kiegészítő bérletet kell venni a gyerekének és magának (autója nincs), a férfi szerint ez a reális költségmegosztás.

Mi a véleményetek?


2016. aug. 5. 06:36
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon tanulságosak. A végén majd reagálok részletesen is, csak egyelőre nem szeretnék senkit befolyásolni. :)
2016. aug. 5. 07:04
 12/42 A kérdező kommentje:
A rezsi egyébként azért is olyan sok, mert van ingatlanadó, biztosítás, riasztás is. Bár még így is rengeteg.
2016. aug. 5. 07:07
 13/42 anonim ***** válasza:
93%

Nos ezt olvasva még mindig amellett vagyok, milyen szép is az élet egyedül.

41/N

2016. aug. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
88%

Ez gáz.

Nem kicsit,nagyon.

Talán egy könyvelőt is fogadhatnának,vagy közjegyzőt,a havi nagybevásárláshoz....

2016. aug. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában van az anyagi helyzeteddel?

50+50+30 az nálam 130, vagyis lenne havi 35 ezer forint, amiből rendezned kell a kajátokat, a ruhátokat, az iskolakezdést, ebből veszel magadnak pipere cuccokat, gyógyszert ha valaki beteg lesz, ebből veszel bérletet. Kivéve, ha elromlik az ajtó, és kell venned egy újat 160 ezer forintért.

A magánórákat nem számolom, mert az vagy van, vagy nincs. De talán arra elég lenne, hogy ne halj éhen a gyerekkel.


A pasi miért nem költözik a nőhöz? Kiadja a nagy házát, annyi bérleti díjat kér el, amennyit nem szégyell, megspórolja a horribilis rezsit, és gondolom kocsival sokkal mobilabb.

Fizető ő a rezsi felét, amortizációs költségnek havi 50-et, viheti a cuccait, és még spórol is.

2016. aug. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Bocsánat, annyit kifelejtettem a történetből, hogy ha összeköltöznénk, a felszabaduló lakásomat ki tudom adni.

Illetve ő fizet a gyerekei után 120.000 gyerektartást, míg én kapok a fiam után 50.000 forintot. Tehát ennyiben más a helyzet.

Attól nem kell félnie, hogy a "pénzéért vagyok vele", mert amikor megismertem, még máshol dolgozott, kevesebbért, illetve kitartottam mellette akkor is, amikor munkanélküli volt. Ez a fizetése tavaly tavasz óta van meg.

Igen, nekem nem maradna pénz magamra, a fiamra. A nyaralásra azt mondta, "nem baj, ha nem lesz pénzed, akkor megyek majd egyedül". Ő szeret egzotikus országokba utazni, más földrészekre.

Felvetettem, hogy költözzön hozzám és a fele rezsin kívül nem kérnék mást, de azt mondta, az én lakásom kevésbé értékes, mint az övé, illetve nincs kertje és városi, ezért nem költözne oda.

2016. aug. 5. 07:32
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Annak a palinak nem való kapcsolat, tegyél róla.
2016. aug. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Smucig tapló a pasi.
2016. aug. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
97%
Majd megy egyedül nyaralni???? Mi vaaaan??? Na dobd ki. De baromi gyorsan. Ekkora egy szemét sz*rházi alakot nem láttam még....atya ég
2016. aug. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez most sokkolt. Szerintem ebben a kapcsolatban nincs szerelem a részéről.

Amortizációs díj?egyedül megy nyaralni? Mi a *******? Egyszerűen nem tudtok anyagilag ugyanannyit beletenni, ez tény. Ha nem jó neki így, akkor nem igazán jó ez a kapcsolat. Mióta vagytok együtt?

2016. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!