Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélés költségei - számolj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélés költségei - számoljatok velem! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, a kapcsolatunk az összeköltözés anyagi vonzatai miatt hullik szét. Leírom az alaphelyzetet, várom őszinte véleményeteket!

Férfi: 500.000 Ft nettó fizetés + vállalkozás változó bevétellel

Nő: 165.000 Ft nettó fizetés + magánórák

Férfi egyedül, nőnek van egy kamasz fia

Férfi vidéken él egy házban, az ingatlan területe: 150 m2 + téli kert + tároló épület + kert. Nő költözne hozzá gyerekkel.

Férfi a következő hozzájárulást kéri: a rezsi felét (50.000 F/hó) + 50.000 forint amortizációs hozzájárulást + esetenként egyéb költségek, pl rossz ajtó helyett vegyen a nő egy új ajtót. A nő a holmijai nagy részét nem viheti magával (férfinak is sok cucca van), ezért béreljen havi 30-40.000 Ft-ért egy raktárt, ahol pl a könyveit tárolja (férfi nem szereti a nagy könyvszekrényeket).

A nő ezt sokallja, mert emellé még kiegészítő bérletet kell venni a gyerekének és magának (autója nincs), a férfi szerint ez a reális költségmegosztás.

Mi a véleményetek?


2016. aug. 5. 06:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

O.o

Hogy miiIIIÍÍÍ?!

Te kitartottál mellette, támogattad, és mikor felvitte az isten a dolgát, ő majd utazgat egyedül, te meg perkálj neki egy vagyont, ha oda akarsz költözni?!


Figyelj, nem az a baj, hogy drága lenne. Hanem minden más, amit már felsoroltam.

Önző, nem akar alkalmazkodni, nem is tisztel, egyszerűen csak lakótársat szeretne, aki mos-főz-takarít (szop-nyal-gombot varr...), és ő nem akar ebbe beletenni semmit.

Azt kérdezd meg magadtól, hogy mitől jobb, hogy vele vagy, mintha egyedül. Mert ha annyi, hogy időnként van egy kis szex (és gondolom ha ilyen önző és figyelmetlen, hogy ott se nagyot alakít), akkor dobd ki, cseréld le egy fiatal bikára, és időnként járj vele össze szexelni.

Nem az anyagi vonzat miatt hullik szét a kapcsolat. Csak egyre jobban kibukik a pasi valódi jelleme, és egyre kevésbé éri meg további energiát feccölni ebbe az egészbe.

Ez egy egoista fa.szfej.

2016. aug. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem társ! Maximum anyagilag társulna az ilyen ember, de amúgy nem!

Mi az, hogy havi 50 ezer amortizációs költség???? Most bérlő társat akar maga mellé, vagy szerelmet??

Pff. Én beintenék neki egy hatalmasat.

Szerintem ott kezdődik egy párkapcsolat, hogy ilyen helyzetben, odacuccol a nő...az összes cuccával, és megoldják a könyv kérdést is, ha tetszenek a fa.szinak a könyves szekrények, ha nem. Ugyanis, ha már valakivel élek...akkor nincs egyeduralom! A másik dolgai is ugyanolyan fontosak számomra, mint a sajátom.

Aztán...nálam a közös kassza a nyerő, bár ekkora fizetéskülönbségnél megértem adott esetben azokat is, akik külön akarnak lenni. Mondjuk ilyen esetben sem korrekt, ha a számlák felét kifizetteti a pasi a nővel...mivel 3-4x annyit keres. Én inkább 40-60 %-ot tartanám korrektnek. Rezsi szempontjából. És ebben benne legyen a kaja is, ne csak a számlák. Aztán a többi pénzzel és egyéb kiadásokkal, mindenki a saját fizetéséből gazdálkodik. Ennyi.

2016. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyedul menne nyaralni plusz elker toled havi 100 ezret es ott hagy 60 ezer forinttal....nagy jellem:-))))


Ez nem szerelem, de legalabbis nem kolcsonos mert ha szeretek valakit akkor kozosen oldjuk meg a dolgokat es nem kerek tole amortizacios dijat, meg h bereljen egy valami tarolot es ha nincs annyi loveja h velem nyaraljon akkor kifizetem az ovet is, mivel megengedhetem magamnak.


Ez nem csak a penzrol szol nalatok, hanem a jellemerol, egy szoval: nem koltoznek ilyen kondiciok mellett, es ennel te sokkal jobbat erdemelsz:-)


Felteve ha te vagy a no es nem a pasi aki igy "tapogatozik":-)))

2016. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Költőnő? ***** válasza:
91%
Instant bann. Nem részletezem, mindent leírtak már.
2016. aug. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Aha... ez egy szarrágó. Csak igy tomoren, es ezzel mindent ki is fejeztem. Aranyossagrol, partnersegrol, megosztasrol meg eleteben nem hallott a hapek, szoval nem erdemes vele kapcsolatban sem lenni, mert kizartnak tartom, hogy nem egy kinszenvedes. Onzo popsibuksi roviden. Alberlot vagy baratnot szeretne? Mert persze szallj bele a koltsegekbe, de az mi mar hogy neked ezek utan konkretan marat par ezred magadra, mig o azon vacillal hogy Thaifold vagy Mauritius... szanalmas farok.
2016. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

nem a pénz itt a gond, hanem ez a sarkosság. olyan, mint egy szerződés.


unalmas, nyomasztó, bizalmatlanságot sugall.

2016. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Mikor odaköltöztem exemhez, akkor felvetette, hogy akár bérleti díjat is kérhetne. A következő az volt, hogy "épp most cserélem az ajtót, szállj be a költségbe". Felvetődött bennem, hogy akkor most párkapcsolatot akar, vagy egy lakótársat az apja tulajdonában.... Megmondtam neki, hogy ha ezt így szeretné, akkor szerződésben fogjuk megkötni, hogy minden hónapban ennyivel és annyival növekedett az én tulajdonom a házban (mivel én is költöttem rá nem keveset). Ha kicsit szenyó lennék, akkor még a szexet és a takarítást, főzést, stb. is beleszámítanám....

Ez a pali is pont ilyen. Nem kapcsolatot akar, hanem hogy az ingyen punci még tejeljen is. Te mást érdemelsz, mert ez az "elmegyek egyedül utazni" dolog is.... Pffff... Keressen magának más balekot!

2016. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudnám az eddigi válaszolókat.


Egyébként nekem még az jutott eszembe, hogy milyen durva, hogy a pasi gazdag, ti sem éltek azért olyan rosszul, 165 + 50 gyerektartas + magánórákból valamennyi... Sokan viszont minimálbérből élnek, vagy a nőnek csak a gyes van, + pasi minimálbér, és még babájuk is van. És mégis a tehetősek vesznek össze a pénzen, és próbálják kizsákmányolni egymást...

2016. aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, ez azért rémisztő, mert (együtt) egy elég jó anyagi helyzetben lévő háztartás lennétek, bőven meg tudnátok élni, jobban, mint a többség, utazhatnátok, stb., erre megy ez a szarrágás... ez elkeserítő.

Nálam két dolog tenné be a kaput: az egyik, hogy majd nyaral egyedül, a másik pedig, hogy 150 m2-en nem férnek el a könyveim. Szerintem az összeköltözés normál esetben nem arról szól, hogy nagy kegyesen elviselem, hogy a másik betolakodott a saját életterembe.

2016. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez most ugye albérlet és nem együttélés?

Mikor velem élt a nőm, akkor egy kanyi forintot se fogadtam el tőle. Mondtam, hogy elég ha vesz mosóport, tusfürdőt meg olyan dolgokat, amikről azt se tudom, hogy léteznek, de kell egy háztartásba.

2016. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!