Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan lehet leszoktatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet leszoktatni magam a hisztiről? Imádom a párom de folyton bántom őt.

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé eldurvult a helyzet, nem akarok konkrét dolgokat leírni mert hosszú lenne. De tegnap este már azt mondta, ez így nem mehet tovább. Minden kiborulásom után szégyenlem magam és megbánom. De ha valamiért ideges leszek rajta vezetem le. Emellett még féltékeny is vagyok amire szintén nincs okom, nem tudom mi lett velem. Ő mindig megbocsájt nekem, de látom rajta hogy már nem olyan mint régen, szeretném visszahozni a régi időket. Csak nehéz. Ő egy nyugodt, barátságos, mosolygós ember, én is ilyen voltam amikor összejöttünk, de pár hónapja az ellentéte lettem. 2 éve vagyunk együtt ha ez számít.
2016. nov. 20. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Öunralommal, massal nem nagyon. Meg nemi onvizsgalattal mielott hisztizni kezdenel, hogy "akarok-e szanalmas, hisztis picsusz lenni? - Hm. Nem. Akkor lepjunk is tovabb.".
2016. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
A pasid a hibás, már régen rendre kellett volna téged utasítania.
2016. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Nehogymár más legyen a hibás egy másik ember hisztijéért. A tetteinkért mi felelünk nem a párunk. Magaddal beszéld meg, hogy mi a bajod.
2016. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Én akkor viselkedtem igy egy kapcsolatban amikor a pasim látszolag volt rendes, közben meg vette el az önbizalmamat. Tehát apróságokkal, pl. főztem valamit és akkor megjegyezte hogy az ő egyik barátnője sokkal jobban főzte ezt az ételt, akkor pár kg. felszedtem, akkor megjegyezte hogy nem áll jól és nagy lett a hasam.. stb.. akkor elment a barátaival vacsorára, megjegyezte, hogy én ugyse tudnék ott velük beszélgetni, tehát apró kis dolgokat szórt rám, a végén meg hisztis lettem és féltékeny..Aztán rájöttem, hogy azért lettem ilyen mert nem felemelt és széppé tett, hanem mindig lehuzott és elvette az önbizalmamat. Nagyon nehéz volt otthagynom, mert eleinte büntudatot okozott hogy még hisztis is vagyok és neki kell még ezt is elviselnie.. Nem azt mondom, hogy veled is ez történik, de gondold át miért lettél ilyen..lehet hogy épp neked is ő veszi el aprósággokkal az önbizalmadat, hogy utána igy érezd magad.. de lehet nálad más az oka.. nálam ez történt.
2016. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

#4

Velem is pontosan Ugyanez történt! Összejöttem a jelenlegi párommal, és csodák csodája, nem vagyok hisztis abszolút!

2016. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az én párom nagyon jó ember, soha nem bánt, nem húzza le az önbizalmamat. Ezért nem értem mivan. :(
2016. nov. 20. 10:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, kezet foghatunk . Pontosan igy vagyok én is szintén 2 éves kapcsolatban és nem értem magam, nem tudom hogy kezeljem :( Ha szeretnél beszélgetni róla nyugodtan irj, hátha könnyebb ha kiadjuk magunkból. Bocsi az offért.
2016. nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen vagyok, mint te, semmi önbizapmam, azért hisztizek és féltékenykedek, pedig a párom folyamatosan dícsér és türelmes velem.

Nekem ami nagyon sokat kezdett el segíteni, hogy elkezdtem pszichológushoz járni és építeni tudatosan az önbizalmamat és ezt a párommal is keg tudom beszélni, aki nagyon támogat és közös terveket tűzünk ki, hogy pl fél év múlva hova akarunk eljutni a kapcsolatunkkal.

Nem szégyen segítséget kérni :)

2016. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elhagy, és megoldódik.
2016. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Velem is volt hasonló probléma. A volt barátommal 3 évig voltam együtt, egy darabig minden jó volt, de egy idő után nagyon fel tudott nyomni agyilag. Volt benne valami kiakasztó, de nehéz megfogalmazni, hogy mi. Mert amúgy egy rendes, jó kedélyű, barátságos és vidám ember, aki amúgy nem lobbanékony, türelmes és alapvetően jóindulatú, csak mégis egyszerűen kevesebbnek éreztem magam mellette és ezt valahogy érzékeltette is néha. És olyankor ki tudtam akadni. Aztán persze mindig én voltam a hisztis és a sárkány, mert már megint én vagyok plafonon, ő meg milyen nyugodt...

A mostani párom mellett viszont nem vagyok hisztis. Van hibája neki is nyilván, de nem tud kiakasztani a stílusával.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztosan a másikban van a hiba, de azért befolyásol. Illetve szerintem meg kell találni a közös problémamegoldást. A temperamentummal nem nagyon lehet mit kezdeni, mert olyanok vagyunk, amilyenek. Valamennyire el kell fogadni a másik alaptermészetét vagy ha nem, akkor kalap kabát... Ha szeretem, akkor nem csak benne van a hiba folyton, hanem bennem is lehet. Hallottam olyanról, aki tudja, hogy mikor kell ott hagyni a másikat arra az 5 percre, amíg kidühöngi magát, mert aközben csak szidnák egymást, azt meg minek? Inkább kicsit külön helyre mennek és ha elmúlt a düh, akkor kezdenek el beszélni.

2016. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!