Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintem a párom túlzottan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintem a párom túlzottan anyagias. Van esély rá, hogy megváltozik?

Figyelt kérdés

Amikor összejöttünk (majdnem 4 éve) én 80 ezer forintot kerestem ő pedig 150-et, így akkor még tényleg nem volt mindegy, hogy mire költünk, a programjaink általában ingyenes, vagy nagyon olcsó dolgok voltak, és mindig feleztünk, mert akkor én még otthon laktam, és nem fizettem albérleti díjat, csak rezsit. Szerintem így érthetően teljesen korrekt volt, hogy a költségeink megoszlottak.

Azóta mindkettőnknek jóval többet fizető munkája lett, én 280at keresek ő pedig 400 fölött változóan (vannak ad-hoc munkái is, így nem állandó). Ő örökölt egy lakást, így a havi fix kiadásaink összesen nem érik el a 100 ezer ft-ot, úgyhogy lényegében mindkettőnknek rengeteg pénze marad.

Az én problémám az, hogy ha elmegyünk valahova, még így is görcsösen ragaszkodik a "felezzünk mindent" dologhoz. Remélem értitek, hogy nem az adott tételek zavarnak engem, hanem az elv. Elmegyünk moziba, akkor fele-fele. Ha elmegyünk pl teázni, akkor is fele-fele. Már azt is próbáltam, hogy én elhívom 1-2 dologra, és hátha akkor könnyebb neki, de nem, csak megköszönte, és legközelebb amikor mentünk, akkor fele-fele.

Ettől függetlenül ha kérem, hogy hozzon valami szendvicsnek valót, akkor képes és mondjuk bevásárol egy hétre előre tízezer forint értékben és nem is nagyon érdekli. Tehát szerintem őt sem a pénz zavarja, csak valahogy a programoknál annyira rögzült benne, hogy fele-fele, hogy nem tud leszokni erről. Nekem viszont jól esne, ha néha csak úgy magától felajánlaná hogy ezt az adott programot most ő állja, vagy néha meglepne bármivel magától, tényleg akármivel, hogy nézd, itt ez a csokor virág, megláttam és rád gondoltam. De így abszolút semmi. Pedig én szoktam neki hozni kis dolgokat, amiknek örül.


Nem rossz ember, ne értsetek félre, csak lassan már szeretnék megállapodni, és nekem a családalapítás valahogy olyan furcsán összeegyeztethető ezekkel a felezős megoldásokkal, annak tükrében, hogy egyébként nincsen anyagi problémánk. Szerintetek van esély rá, hogy megváltozzon? Próbáltam beszélni vele erről, de valahogy nem értette mire gondolok.


2017. febr. 2. 09:51
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Illetve az a mentalitás, hogy a nő AZÉRT tegyen félre, hogy legyen pénze, míg otthon van a kisgyerekekkel.

Ez közös dolog. Együtt kell megoldani a két félnek.

2017. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Bocs, de a pasid nem igazán férfi.


Egyetemi exem, két hétig 12 órában dolgozott a dögmelegben fizikai munkát, hogy elmehessünk a Balatonra nyaralni 3 napra... Egy normális férfinak a vérében van, hogy gondoskodjon rólad.

2017. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

nekem is az a furcsa ebben, hogy ő nem gondolkozik családalapításon, ő nem gondolkozik ennyire előre. 4 év után? már nem azért, de én még házas se vagyok, egyetemre járok, nem lakunk együtt, mégis beszélgetek ilyenekről a barátommal.

persze rossz érzés lehet, hogy nem hív meg soha erre-arra, de ez sokkal elszomorítóbb szerintem, hogy ő nem tervez veled. mondd meg neki, hogy ha eddig nem gondolkozott ezen, akkor most elkezdheti, mert te nem fogsz rá örökre várni. nem akarok vészmadárkodni, de ismerősökön tapasztalva ezek a kapcsolatok nem házassággal és gyerekkel szoktak végződni. testvérem pl 10 évig volt együtt a barátjával, se házasság, se közös tervek, közös jövőtervezés, semmi, külön kassza, aztán a barátja szakított vele, mert kiszeretett belőle, és összejött egy másik csajjal egyből. vele meg lassan házasodni fog.

ha kérdezi mire gondolsz, mire hívjon meg, akkor meg nyugodtan mondd meg neki, hogy pl egy sütire, mozira, amikre általában férfiak meghívják a nőket udvarlás alatt, meg amikkel te kedveskedsz neki. bár nekem érthetetlen, hogy nem tudja egy felnőtt ember, hogy hogy megy ez.

szerintem jogos a feltételezés, hogy ha most ilyen, akkor mi lesz ha gyerekük lesz. nem egy esetet hallok, amikor külön kassza van, mert most az a divat, a nő otthon van a gyerekkel, alig van pénze, fele-feléznek mindent továbbra is, mert amíg nem volt gyerek akkor is ez volt, miért lenne máshogy a gyerek miatt, a férfi fizetésének meg a fele megmarad és feléli. miközben a gyereke anyjának nincs pénze kajára kb. de persze a nők k apják be, amiért nem akarnak szülni...

ilyeneket nem is tudom hogy gondolhatnak komolyan egyesek, hogy a nő tegyen félre a gyerekre... minimum tegyen félre a férfi is. ez még logikus is lenne, hogy ketten gyűjtenek pénzt, hogy ha gyerek lesz akkor ne álljanak ott pénz nélkül, a férfinek meg ne kelljen halálra dolgoznia magát, amíg a nőnek otthon kell maradnia. de olyan nincs, hogy csak a nő tegyen félre, csak az ő felelőssége a közös gyerek, ugyanannyit adjon bele a dolgokba továbbra is, amikor fele annyi pénze sincs.

kicsit furcsa nekem az ilyen helyzet. én szoktam kérdezni ilyeneket a barátomtól, hogy mi lenne ha ez vagy az történne. mi lenne ha gyerekünk lenne és nem tudnék dolgozni? mi lenne ha elválnánk és nem lenne hova mennem? mi lenne ha elveszteném a munkám? stb stb. jóelőre kiderül, hogy milyen ember a másik, egyeznek-e az elképzelések.

vasvillával azért hadonásznak itt egyből szerintem, mert ezen az oldalon már volt minden. :D én is mostanában kevesebbet olvasom az oldalt, mert egyszerűen annyi gyűlölködés, rosszindulat megy a nők irányába, válaszként a férfiakéba, hogy már lassan kihatással van rám. :D ha ezen az oldalon olvasok valami kérdést, már én is lassan a rosszat látom benne ok nélkül. beteg egy társaság ez itt. :D

de nyugodj meg kérdező. egyszerűen meg kell beszélni mindent. nincs olyan hogy jaaaj én erre nem gondoltam eddig, jaaj én nem tervezek előre. mondja meg mi van. nem feltétlen lesz rossz a vége.

2017. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!