Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogosan esik ez rosszul a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik ez rosszul a barátomtól?

Figyelt kérdés

Barátom 25 éves múlt nemrég, jelenleg nincs munkája, és nem is tanul. Most éppen passziváltatja a félévét, de szeptembertől ismét folytatja az egyetemet, amit abszolút támogatok.

Dolgozni dolgozna, de nem talál semmit, és van egy olyan érzésem, hogy nem is fog. Nem hívják vissza. Akármit meg nem vállal el. A gondom viszont az, hogy megbeszéltük már egy ideje, hogy összeköltözünk, de azóta is halasztódik az egész.

Én vidékről jöttem fel kb. 3 éve, albérletben lakok két ismerősömmel, másképp nem is menne. Ő is dolgozgatott kb. fél évvel ezelőtt, de csak egy csekélyke tartalékot sikerült összeszednie, azt meg nem költi semmire.

Értem én, hogy nincs munka, de rosszul esik, hogy egyáltalán nem kapálózik semmiért sem. Én megmondtam, hogy ezt nem bírom már, sokat dolgozok, alig látjuk egymást, sokkal jobb lenne, ha együtt élnénk kettesben. Ő azt mondja, hogy nem tud mit tenni, és mégsem ez a megfelelő idő erre.

Szeretni szeret engem, jó hozzám, ezen kívül semmi gond nem lenne. Megértem az ő álláspontját is, de ma hatalmas vita volt ebből, és azt mondta, önző vagyok, és ne erőltessek rá semmit. Úgy érzem, ő otthon jól elvan, a családja mögötte áll, igazából a suli befejezéséig semmi dolga nem lenne a tanuláson kívül. Kezdem tényleg azt érezni, hogy én látom rosszul a dolgokat, rá akarok erőltetni valami brutálisat, amellett, hogy dühös is vagyok, hiszen egy bőven felnőtt férfiról beszélünk.

4 és fél éve vagyunk együtt egyébként, tehát már igencsak ismerjük egymást, nincs arról szó, hogy ismerkedési fázisban lennénk... szerintetek jogosan vagyok csalódott? Van valami hasonló tapasztalatotok a témát illetően? Nem tudom, hogyan kéne már hozzáállnom az egészhez. Legyek türelmes? Vagy újra kéne értelmezni a kapcsolatot?



2017. febr. 11. 21:48
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, én is ezt érzem, hogy nem akar kijönni a komfortzónájából. Leírva van értelme. Csak mindig azt mondja, hogy ha úgysem keres sokat, azt nem akarja mind elkölteni majd a lakhatásra meg ezekre, hanem félretenne.... ha azt mondom neki, hogy eddig is tehetett volna félre, akkor arra is mindig van valami válasz.

Fogalmam sincs, mit tegyek.

2017. febr. 12. 13:19
 22/23 anonim ***** válasza:

A hozzászólásokat nem olvastam végig de:

A vőlegényemmel az egyetem alatt abban a pillanatban összeköltöztünk két év után, hogy betettem a lábam a városba. Volt, hogy 4en laktunk együtt lakótársakkal (persze mi külön szobában). A barátom mindent elvállalt, plakátokat ragasztott, egyetemi bulikban jegyet szedett, őrködött (sz.rt lapátolt!!), fesztiválon épített, szemetet szedett stb.

Soha egyetlen pillanatig nem volt kérdés, hogy együtt éljünk-e.

Na most ezt hasonlítsd össze a te "pároddal" és szerintem gondolkodj el rajta kicsit :S

2017. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

A barátod egy tipikusan önző ember aki a saját igényeit,saját kényelmét,saját érdekét nézi elsősorban.Attól még szerethet téged,persze.Ez hab a tortán a kényelmes életéhez.Az ember ebben a korban nagyot már nem változik ha csak nem éri valami tragédia,úgymond.Lehet hogy két diplomával végre dolgozni fog,keresni fog,összeköltöztök akár.

De egyet ne felejts el. Ugyanaz az önző ember fog maradni aki eddig is volt,aki mindig a saját érdekét fogja szem előtt tartani,aszerint fog élni és tevékenykedni. Ez főleg férfiként nagyon gáz. Ha neked az ilyen típusú férfi nem jön be,nem leszel boldog mellette.

2017. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!