Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Férfiak! Hogyan viselitek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Hogyan viselitek a női agy és a női lélek furcsaságait?

Figyelt kérdés

Sok anekdota szól arról, hogy a nők a férfiak számára örök rejtélyek maradnak. A férfi soha nem értheti meg a nőt. Ez azért lényeges kérdés, mert a férfiak a nőknek szeretnének a kedvében járni, de ugye ez nehéz, hiszen nem értik őket.

Sokszor érezheti egy férfi, hogy sosem lesz jó a nőnek, vagy hogy ő teljesen idióta. Könnyen le tudja rombolni egy nő a férfi önbecsülését.

A helyzet az, hogy én egy meleg pasi vagyok. Elvileg nem kéne foglalkoznom a nőkkel. De van egy párom. Aki természetesen fiú. Sok tekintetben férfias is. De párkapcsolatunkat érintő kérdésekben nagyon előjön belőle a női agy és a női lélek. És ettől én a falra mászom.

Ráadásul ő depressziós, komolyan lelkibeteg, segítségre szorul, amit még nem igazán lát be. Ő szűz én meg iker vagyok, ami a legrosszabb kombináció.


Nem tanácsra vagyok kíváncsi. Konkrét példát mondjatok a saját életetekből, amikor előjött és problémát okozott a női agy vagy a női lélek milyensége. Hogyan sikerült a konkrét helyzetben áthidalni a problémát, ha sikerült egyáltalán?



2017. febr. 28. 08:30
1 2
 11/15 Sunshinedoll ***** válasza:
Te miért kezeled úgy a nőket, mintha külön faj volnának? :DDD
2017. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Költőnő? ***** válasza:
100%
Jó. Álljon hát itt egy konkrét példa. Nálunk én vagyok a racionálisabb, a bátrabb és a határozottabb is. Néha az indokolatlan és irracionális félelmeivel a sírba tud tenni. Pedig nagyon szeretem és kurta sokmindent megértek, mert sokmindent megéltem már; hidd el. Hogy mi a megoldás? Az értő kommunikáció és felszín alá ásás. Türelem kell hozzá és alkalom és h a másik tudjon és akarjon nyílni, beszélni. Pl. Félek. Mitől. Miért. Az ok feltárása mindig az első lépés. Beszélgetni kell.
2017. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
45%

Női agy? :O

Ez az év vicce? :D

2017. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Hogyan viselem el? Veréssel! Jól meg kell a hülye nőket verni. Én így szoktam.
2017. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem vicc. A nők merőben másképp gondolkodnak, mint mi, pasik. És a hecc az, hogy ők azt tartják helyesnek, és azt tartják racionálisnak.

" Nálunk én vagyok a racionálisabb, a bátrabb és a határozottabb is. Néha az indokolatlan és irracionális félelmeivel a sírba tud tenni." - írja Költőnő?.

Nálunk ez úgy történik, hogy ha én megtervezek egy lépést, akkor körbejárom a problémát. Érveket ütköztetek ellenérvekkel, keresem a buktatókat, és az arra adható megoldásokat. Mint a sakkjátékos, aki több lépésnyire előre látja, hogy melyik lépésére milyen ellenlépésekkel kell számolnia. Ha a terv kezdeti stádiumában elmondom imádott feleségemnek a tervemet, belelkesedik. Ha elmondom annak lehetséges buktatóit, "sírba teszem őt indokolatlan és irracionális félelmeimmel". Pedig csak előrelátó és meggondolt vagyok. Jelzem, 99%-ban engem igazolnak az események.

Vegyük már észre evolúció bácsi mesterkedéseit! Az értelmünk kialakulásának hajnalán, az ősemberek korában a férfiak vadásztak. Mozgó célpontot kellett becserkészniük. Nekik a túléléshez szükségük volt arra, hogy előre lássák, hogy hat és fél perc múlva hol lesz kiszemelt zsákmány, ha továbbra is ebben a tempóban halad. Szükségük volt arra, hogy előre lássák, hogy pl. az elázott, összesűrűsödött szőrme megfogja a lándzsát, nem fog áthatolni, utat találni benne úgy, minta száraz lenne, és a megsebzett vad visszatámad.

A nők ebben az időben gyűjtögettek. Nekik nem volt szükségük előre látni azt, hogy ha nem jól ragadják meg, a torkuknak ugrik majd a gomba, és átharapja azt. Márpedig amire nincs szükség, az evolúció azt nem is pazarolja. Talán nem véletlen, hogy a profi sakkban nagyon ritka jó női játékos.

Mondok egy nagyon hétköznapi, triviális példát. Pénteken a nejem leteszi a lantot. Aznap este képes éjjel kettőig is olvasni. (Most ne menjünk bele abba, hogy éjjel égeti a villanyt, és amikor meg világos van, alszik, mert még azt hiszi valaki, hogy szarrágó vagyok.) Természetes viszont, hogy szombaton reggel 10-ig alszik. Mivel 10-ig alszik, este megint későn lesz álmos, és éjszakába nyúlóan fennmarad. Ez aztán kivetíti a csúszást vasárnapra is, és teljesen tisztán látható már pénteken este, hogy hétfőn reggel törődötten, kialvatlanul fogja kezdeni a hetet. Ő 55 évesen ezt még mindig nem látja át. Pedig okos, művelt nő.

A nők emocionális lények. Sokkal tágabb, sokkal sokrétűbb, mélyebb érzelemvilággal rendelkeznek, mint mi, pasik. Nekünk az őskorban nem volt szükségünk arra, hogy telesírjuk a zsebkendőnket, mielőtt fejbe kólintjuk az asszonyunkra, vagy fiainkra vadászó ellenséges horda tagját. Nem volt szükségünk arra, hogy utódainkat dédelgessük, tanítsuk, babusgassuk. Hazavittünk annyi élelmet, amennyit tudtunk, megvédtük a barlangot, s ebben ki is merült az utódokról való gondoskodásunk. Mi tehát sokkal szikárabb érzelemvilággal rendelkezünk. Pragmatikusak vagyunk a gyereknevelés terén is. (Most ne keverjük ide Benjamin Spockot, mert ő is csak a könyveiben hirdette a fene nagy szeretettel való gyereknevelést.) Amikor az én csemetéim cseperedtek, még lehetett másod-, vagy akár harmadállást vállalni. Mivel szükségünk is volt a pénzre, természetes, hogy alig voltam otthon. Egy nőnek lehetetlen beadni azt, hogy saját gyermeke felnőttkorát teszi tönkre azzal, ha gyerekkorában mindent megad neki. (Ha kérhetem, ne kelljen ezt itt levezetnem, mert abba még Diana Gabaldon grafomániája is belebicsaklana.) Az anyák 20 évre képtelenek előrelátni. Nem azért, mert buták, hanem mert így vannak bedrótozva. Arra vannak predesztinálva, hogy MOST a legjobbat, a legtöbbet adják a csemetéiknek. Sajnos a feminizmus előrehaladta egyre-másra termeli ki a populista életmódszakértőket, akik pontosan a nőket célozzák meg "műveikkel". Élj a mának, Vonzás törvénye, meg hasonló hangzatos, de tévútra vivő elveikkel. Na, mindegy, ebbe most ne menjünk bele.

Lenne még mit írni a téma kapcsán, egy Háború és béke terjedelmű regény kellene a kivesézéséhez. Elég, ha csak a nők részéről rendszeresen előforduló ok-okozat felcserélésre gondolunk. Vagy az ezotéria, a szellemek, angyalok világára. Stb.

2017. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!