Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha hozzám költözik a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hozzám költözik a barátom akkor lakbért illik kérni?

Figyelt kérdés
Én nem fogok, 100% de az egyik ismerősömnek meséltem és ő kérne. Szerintem elég felesben fizetni a költségeket. Rezsi, TV, riasztó, stb.
2017. márc. 17. 08:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is apukam vett lakast es abban elunk a parommal. Mi a rezsit felezzuk, meg uresen kaptuk a lakast, az alap butorokat nem mi fizettuk, de a kisebbeket, polcok, szonyeg, fuggony stb ezeket mi vesszuk, kb felesbe. Nem alberlokent lakik ott szoval lakbert minek kernek? :D
2017. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
alap, hogy beszáll a költségekbe (ha be tud), de nem ülhetsz le vele egy szerződéssel, hogy ennyit meg annyit fizess!
2017. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%
Lakbért én sem kérnék a páromtól ha valakivel összeköltözöm akkor nálam az alap, hogy már közösen tervezzük a jövőnket így a pénzt igyekszünk a közös célokra félre tenni minek akarnék nyerészkedni és elvenni tőle a pénzét? Kb én is kitérnék a hitemből, ha a párom közölné velem, hogy ha odaköltözök a lakásába fizessek lakbért. Az számomra evidens dolog, hogy a rezsit és a költségeket azt felesben fizetjük, ha elromlik valami nyilván én is kiveszem a részem a javíttatási költségekből vagy ha újat kell venni beleadok a költségbe, de a lakbér az mindezen felül van és egy saját lakásnál ez teljes mértékig pénzszerzési szempont.
2017. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Jol van. Van mar minden a lakasban.
2017. márc. 17. 11:43
 15/23 anonim ***** válasza:
47%

Már hogy lenne nyerészkedés?


Ha albérletben lakna, akkor pont azért fizetne, hogy ott lakjon ÉS a tulaj tatarozza a lakását.


Itt ingyen lakhat a barátnője lakásában, a barátnője családja vállalja a tatarozást, neki semmire nincs gondja.


Családon belül oké, de családon kívül.. nekem égne a bőr a képemről, ha legalább a felújításokba nem adnék.


A rezsi fele alap, hisz többé kevésbé ugyanannyit használtok, a kaja 2/3alap, hisz egy nő fele annyit sem eszik, mint egy férfi.


A lakhatásért és az átlagon felüli körülményekért(minden megvan) cserébe én átvállalnám legalább a közösköltséget, ha legalább 100al többet keresnék a barátnőmnél, akkor az össz rezsit én fizetném.


Költözhetnének mindketten albiba is, a csaj kiadná a lakását, a rezsit lakbért feleznék és legalábn havi 30-40et nyerne a csaj rajta..

2017. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

Párom költözött hozzám.

A megélhetési költségeket összeadtuk és felezzük (rezsi, kaja, háztartási dolgok, mint mosópor, WC-papír, tisztítószerek, stb.).

Volt egy kisebb felújítás, amikor ide költözött, abba beszállt, hiszen az ő igényei szerint (is) alakítottuk át a lakást, az ő kényelmét (is) szolgálja.

Az ingóságokat, lakásfelszerelési dolgokat, műszaki cikkeket az összeköltözés óta közösen használjuk ill. vesszük meg, ha valamire szükség van.

2017. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
32%

#15

Bocs, de azért ugyanúgy szükség van tatarozásra ha egyedül lakik benne a csaj mintha ketten laknak. Ha megengedheti hogy beleadjon, akkor adjon bele persze más költségekbe is de nekem se jutna eszembe lakbért kérni...

2017. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

A kaja azt majd passz, hiába eszem kevesebbet ne ma mennyiség a fontos, hanem hogy mit eszünk, nem?


Én tuti nem fogok lakbért kérni de írtam is. Most lesz egy plusz beépített szekrény miatta, 350e körül, de mindegy, mert úgyis marad ha szétmegyünk akkor meg minek adjon bele? Plusz nekem is jó.

2017. márc. 17. 18:56
 19/23 anonim ***** válasza:
95%
Izé... csak én érzem TELJESEN abszurdnak a kérdést? Ha valakivel összeköltözök, az azt jelenti, hogy közös a háztartás, minden. A kassza is...
2017. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Neked abszurd, nekem meg az az abszurd hogy valaki úgy gondolja hogy mindenkinek mindent egyformán kell csinálnia. Friss az egész. Most dobjunk össze minden bevételt? Nekem semmi közöm az övéhez és neki sem az enyémhez. A költségek meg főleg, Amíg a saját pénzem költöm számára hülyeségre addig nem szólhat és vica versa. Ebből sincs konfliktus.
2017. márc. 17. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!