Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vajon ez igazságos? Mi lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon ez igazságos? Mi lenne a helyes cselekedet?

Figyelt kérdés
A barátom lakasaban lakom, eddig nem szálltam be a költségekbe, most vettem lakást magamnak. Barátom nagyon jó módú, en nem keresek sokat. Azt akarja, hogy most szálljak be a költségekbe, de ugye fizetnem kell a saját lakásom költségeit is. Mondtam neki, hogy akkor elkoltozom. Kiadni nem szeretnem a lakasomat, mert lelaknák.
2017. júl. 20. 18:17
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Es futja a fenntartására , de kettőre mar nem. Akkor elköltözök inkább, ha ez annyira gaz, es akkor nézhet mindenki.
2017. júl. 20. 23:45
 12/35 anonim ***** válasza:
73%

#10


Közvetett módon ő adta, mivel úgy spóroltál, hogy ő állta a költségeidet hosszabb távon. Ha végig fizetted volna a részed nem lenne most lakásod.


De ha ilyen balek akkor fejd csak tovább.

2017. júl. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
59%

"Akkor elköltözök inkább, ha ez annyira gaz, es akkor nézhet mindenki."


Mintha nem ez lenne az eredeti terved. A balek megtette kötelességét, a balek elmehet. A következőből már csak egy autóra valót kell kisznájpolni.

2017. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
73%

A barátod eddig nagyon elnéző volt.

Összeköltöztetek és magára válalta, hogy a közös életeteket finanszírozza. Azért mert komolyan gondolta a kapcsolatot és hosszútávra tervezett. Te most hoppá a költség rád eső részéből spóroltál össze egy lakás árát és megvetted.

Míg ő gondoskodott rólad s ezzel sokat adott a kapcsolatba addig te ezzel eléggé kifele másztál belőle és a szakításra apellálva vettél egy lakást.

Így persze hogy szeretné ha te is beadnád a saját fenntartásodba hisz ha te kifele nézel akkor ő minek erőlködjön valakire pénzt áldozva ha az meg úgy csinál mint a nagyon szidott megcsalók még kapcsolatban van de már melegítő köröket fut mással mi lesz ha vége lesz alapon ne maradjon már egyedül. Mert te ugyanezt teszed csak pár helyett lakással.

2017. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Nem úgy spóroltam ossze a lakas arat, mar egy eve megvolt ra a pénz. Es nem en akarok kimászni a kapcsolatból, hanem o akart egyszer régebben.
2017. júl. 21. 00:57
 16/35 anonim ***** válasza:
42%

#15


Jó, akkor itt van amit hallani akarsz:


Gonosz, kapzsi a barátod, bezzeg te, tied az erkölcsi-morális stb. fölény, éljen te, éljen te...

2017. júl. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%

vettél lakást, de nincs pénzed?

add ki! ja az se jó. akkor van egy kecód, ami üresen áll.

ennek mi értelme?

költözz akkor oda. minek vetted? logika kb. nulla.

párod fizessen mindent, költse el a pénzét a közös életre, te meg, ha úgy esik, akkor összes pénzeddel mész a saját kecódba.

2017. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, hogy mi volt eddig, ha tíz év után jutna eszébe, hogy most már szállj be a költségekbe, akkor is teljesen jogos lenne.

Mellesleg ha nem laksz a lakásban, nem lakik ott senki, akkor nincsenek költségei, szóval ez csak kifogás. Ki kell kapcsoltatni a villanyt, gázt, akkor még alapdíj sincsen, ennyire egyszerű. Bőven ráérsz akkor visszaköttetni mindent, ha valóban használni is akarod.

(Bár szerintem is baromság, hogy lakást vettél használat nélkül, a pénz remekül elkamatozgatott volna magának. Állagromlás akkor is van, ha nem használja senki a lakást, ilyen szempontból sokkal jobb egy albérlet, mert folyamatosan karban van tartva a lakók által.)

2017. júl. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Es ha mondjuk kirak holnap, mert olyan kedve van, akkor hova megyek? Utcára?
2017. júl. 21. 08:24
 20/35 anonim ***** válasza:
8%

Én nem tudom, mi az igazságos, de nem érem, ha eddig nem zavarta, hogy ő fizet mindent a sok keresetéből, akkor most miért változtat ezen?

Ha meg nem laksz a lakásodban, akkor miféle költségei vannak?

elég minimális szerintem 10-15 ezer, max.

2017. júl. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!