Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nektek nem lenne kellemetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek nem lenne kellemetlen így? (munka és összeköltözés, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy hónapon belül összeköltözünk a párommal, de sajnos el kellett jönnöm a munkahelyemről, (nem önhibámból) és még nem találtam helyette másikat, hiába keresgéltem hónapokig. Végső elkeseredésemben érdeklődtem egy gyári munka iránt, amire anyósom első reakciója az volt, hogy "ne menj oda, ott nagy a hajtás", párom pedig szépen megkért, hogy ne menjek ilyen helyre dolgozni.

Tudom, hogy a párom tényleg csak azért kért rá, mert tudja, hogy nem nekem való, és nem bánná, ha összeköltözéskor sem dolgoznék még. Viszont én már most kellemetlenül érzem magamat, mert pl. anyós mondta neki, hogy most már neki kell mindent fizetnie, vegye meg nekem ami kell, meg fizesse a számlákat stb, viszont én nem akarom azt, hogy arról beszéljen az egész rokonság (mert fognak), hogy még össze se költöztünk szinte, már eltartatom magamat.

Én tényleg megértem, hogy a párom nem szeretné, hogy rossz helyen dolgozzak, de nincs és nem is lesz pofám vele megvetetni a nekem szükséges dolgokat. (Pl. ruhákat, télre cipőt, kabátot stb.)

Ti elfogadnátok így párotok ajánlatát? Vagy tegyem félre a kérését és menjek oda dolgozni, ahova tudok?


2017. okt. 31. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én előbb munkába állnék, és utána költöznék csak össze.

Lehet akkor várnom kéne picit még, míg jön az alkalmas munkahely, de én úgy érezném jól magam, ha van munkahelyem, mikor összeköltözünk. De ez én vagyok.

2017. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnám el, elmennék dolgozni, még ha nehéz is lenne. Belehalni nem fogsz.
2017. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

én mindenképp dolgoznék

10 éves korom óta dolgozok, nem derogálna pár hónap gyári munka

2017. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék a gyárba ideiglenesen, amíg nincs jobb. Közbe meg keresgélnék mást. De ti tudjátok.
2017. okt. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Összeköltözéssel tovább várni már nem akarunk, így is több, mint 1 éve újítjuk fel a házat, és örülünk, hogy végre lakható állapotba kerül.

Köszönöm a válaszokat, folyamatosan keresgélek.

2017. okt. 31. 10:24
 6/11 anonim ***** válasza:
nincs félretett pénzed?
2017. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem a rokonok véleményével kellene foglalkozni... Össze se jönnék olyan emberrel, aki foglalkozik a rokonok szúrkálódásaival, meg ezt helyezi a kapcsolatunk elé.

Természetes dolog egy kapcsolatban, hogy ha a másiknak anyagi gondjai vannak, akkor kisegítjük. Itt nem arról van szó, hogy ingyenélő akarsz lenni mellette, ahogy nyilván a házat sem csak az ő pénzéből újítottátok föl. Költözzetek össze, igyekezz minél hamarabb jó munkát találni, addig meg fizessen a párod. Biztosan lesz még olyan, hogy ő szorul majd a te segítségedre. Ha más nem amint kapsz munkát te fizeted a költségeket egyedül annyi ideig, mint a párod tette amíg nem volt munkád. Amíg a párod nem problémázik azon, hogy jelenleg nincs munkád, addig ne zavarjon. Ha kapsz rendes munkát úgy is vissza tudod neki adni ezeket.

2017. okt. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

>anyósom első reakciója

>mert pl. anyós mondta

>arról beszéljen az egész rokonság


Egy párkapcsolatban ketten vagytok. Te és a párod. A párkapcsolatba nem tartozik bele sem az anyós, sem a család többi tagja. Az, hogy a család mit szól, egy nagyon kis súlyú részt kapjon a döntésben. Én a helyetekben a saját szempontjaitok alapján döntenék, és utána esetleg elgondolkodnék, hogy milyen hatással lehet ez a családi kapcsolatokra, és ha kell, a megfelelő módon kezelném ezt.


Egy kicsit paranoidnak tűnsz amúgy.

2017. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért írtam ezeket, mert 2 éve hallgatom, hogy anyós a rokonok magánügyein (pénzügyek, gyerekvállalás, költözés, munka stb.) rágódik. Mivel ezeket hallottam, ezért biztos vagyok benne, hogy mások előtt erről is beszélni fog. Nem mondom, hogy érdekel a véleményük, csak szimplán rosszul esne, ha erről beszélnének, mert ez nem igaz.


Az összes félretett pénzem ráment már a házra, mert sajnos olyan rejtett hibák jöttek elő, amik több száz ezres plusz költséget hoztak magukkal.


Természetesen a páromat sem érdekli a rokonok véleménye, csak neki se lenne jó azt hallani, hogy a hátunk mögött ilyenekről beszélnek.

2017. nov. 1. 14:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Én elmennék dolgozni, bárhova. Mellette persze állandóan keresgélnék és az első adandó alkalommal lelépnék.
2017. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!