Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg olyan rossz a helyzet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg olyan rossz a helyzet, mint ahogy érzem?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, eltartom magam, a párom is 24, még minimum 3 évig egyetemre fog járni, a családja tartja el. Kb. 1 éve együtt élünk, de nem hajlandó se komolyan tanulni, se elmenni dolgozni, hogy egyszerűbb legyen az életünk.Megbeszéltük, hogy együtt karácsonyozunk, amit hosszú halogatás után mondott el az anyjának az én kérésemre, de arról nem beszélt, hogy mire jutottak, amíg meg nem kérdeztem. Akkor derült ki, hogy nem lehetünk együtt karácsonykor. Kicsit összetörtem, nem is annyira az ünnep miatt, hanem megláttam mennyire gyerek, és mennyire sok nekem az, hogy nem akar leválni az anyjáról. Hetente kapja a zsebpénz, az anyja küldi neki minden nap az ebédet, a számlák ráeső részét is az anyukája fizeti. Már nem tudok rá férfiként tekinteni, ami a szexuális életünkön is meglátszik. Én 4-5 éven belül már gyereket szeretnék, ő meg kb akkor végez az egyetemmel, ha azt nézem, hogy eddig is mennyit csúszott. 4 éve jár egy 5 éves egyetemre és a 4. féléves tárgyai vannak meg.
2017. dec. 14. 11:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#4 Amikor azt mondjuk, hogy nem számít a pénz, nyilván úgy értjük, hogy nem kell félmillát keresnie, hogy szóba álljunk vele.

Egy felnőtt embertől amúgy elvárható, hogy ha még minimálbér is, de legyen saját keresete. Ha pedig még egyetemre jár, és mellette nem dolgozik, akkor TANULJON.


A kérdező írta, hogy nem tanul a csávó, de még az anyjánál sem mert kiállni a csajárt, akivel már együtt él.


Amúgy meg egy ilyen gyerekkel akkor se lennének szép kilátásai a kérdezőnek, ha amúgy 1 millát kapna havonta. ^^


22/N

2017. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán el van kényelmesedve. Kinyalják a seggét, dolgoznak helyette, az egyetemen lehet lébecolni, de mégsem érzi magát senkinek. Azt meg hadd ne mondjam, hogy te még miféle szolgáltatásokkal kecsegtetsz neki, grátisz gyanánt, hogy milyen jól szervezi az életét.

Ez nem feltétlen infantilis attitűd. Pusztán nem ér neki annyit a változás. Ami teljesen érthető. De ha rá lenne kényszerítve lehet menne neki. Csak hát TE szerintem nem leszel elég ehhez a változtatáshoz. Túl kardinális beavatkozást kellene prezentálnod, ami benned megölné az egészet végül. Még ha el is érnél vele valamit.

2017. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Kinyalják a seggét, dolgoznak helyette, az egyetemen lehet lébecolni, de mégsem érzi magát senkinek"


Egyet kell, hogy értsek ezzel a válaszolóval, hisz én is ugyanebben a helyzetben voltam férfi részről. Családom tehetősebb az átlagnál így mindent megkaphattam amire vágytam az egyetem mellett. Sőt, barátnőmet is a szülei tartották el teljes egészében, így végképp semmilyen ösztönzésem nem volt a változtatásra. Talán még rosszabb is voltam, mert otthagytam az egyetemet szimplán azért mert meguntam. Utána 1 évig otthon ültem a szülőknél és végig gépeztem meg minden hétvégén a barátaimmal beugrottunk a belvárosba berúgni. Ezek után hagyott ott a barátnőm mert nem bírta, hogy "nincs életcélom". És ez volt az a apró kavics volt az ami elindította a hegyomlást, mert ekkor döbbentem rá, hogy változtatni kellene.


6 év telt el azóta és sikerült felküzdenem magamat vezetői beosztásba egy stabil cégnél. 2 tanfolyamot, és egy üzleti főiskolát végeztem el előtte amiért megkaphattam ezt az állást. Jelenleg a saját lakásomat építem, hogy elköltözhessek a családi házból. Egyedüli hátrány, hogy a karrier és az építkezés között nem marad időm, hogy egy normál párkapcsolatot fenntartsak. Azért is írok mert nem tudok egy normális tapétát választani a lakáshoz és itt ragadtam gyk-n.


Összességében ha segíteni akarsz és eddig nem sikerült finoman ösztönözni akkor radikálisabb megoldáshoz kell nyúlnod. 26/F

2017. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Eléggé...de a döntés a tiéd.
2017. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de te döntöttél úgy, hogy összeköltözöl egy olyan kisfiúval akit a szülei tartanak el, nem dolgozik, de nem is tanul rendesen. Mérlegelj, mennyire jó ez neked, és meddig bírod még, egyáltalán milyen jövőd lesz mellette, aztán döntsd el, hogy megvárod e amíg felnő, és abbahagyja az anyja melléből való szopizást vagy sem.

Azért ez durva. Mi is tanultunk még mikor összejöttünk, viszont mindkettőnknek 1 éve volt hátra, de el is végeztük a sulit normálisan, dolgozni kezdtünk, és összeköltöztünk, azóta összeházasodtunk. Nem megjátszottuk a felnőttet amíg nem voltunk azok.


Én eleve össze sem költöztem volna vele, vagy ha így áll a dolgokhoz, már rég kidobtam volna. Menjen vissza anyukához a gyerekszobájába az ilyen. Oda való!

2017. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#4

Az olyanok, akik 9 év alatt végzik el a műszaki egyetemet, szintúgy bsznak a tanulásra, mint a büfészakosok, vagy csak szimplán nem odavalók. Aki lustagci, annak hótmindegy, milyen egyetemre jár, semmiképp nem lesz értelmes szakmája.



Igen, Kérdező, ez a kapcsolat halott. Így jártál, keress magadnak egy felnőttet.

2017. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!