Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Működhet hosszútávon olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet hosszútávon olyan kapcsolat ahol eltérőek az alvási szokások?

Figyelt kérdés

Viszonylag friss kapcsolatom van, 6 hónapja vagyok együtt a barátommal.Igazából minden "tökéletes", egy dolgot leszámítva,az alvási szokásainkat.Persze tudom,ez nem egy nagy dolog sokak szerint,én is tudom,hogy lehetne

sokkal nagyobb problémám is. Csak egyre többször szóba jön,hogy nyár végén összeköltözhetnénk,és olyankor elgondolkozok ezen.

A párom CSAK ordító tv mellet hajlandó/tud aludni. A kép meg a hang is kell neki. Azt mondja már kiskora óta így volt,szerinte 30év alatt sosem volt kikapcsolva a tv, max ha áramszünet volt.Próbáltam rávenni hogy legalább a hangot kapcsoljuk ki,de neki a hang is kell,főleg az.(nem akar a gondolataira elaludni)Én kizárólag sötétben,csöndben tudok aludni. Van ilyen alvómaszkom,amivel ugye letakarom a szemem,ez még oké, de a hangot még füldugóval is hallani,szóval semmit nem ér. Ha nála vagyok nem alszom ott,mivel másfél szoba van csak,és minden hallatszik, nálam 3 szoba van,szóval ha itt alszik nálam,külön szobában alszunk bezárkózva...Eléggé zavar a dolog. Mert még ha ide is költözik hozzám, most akkor örökre külön szobában aludjunk? Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a vége? :D (23/L)



2018. máj. 7. 13:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Úgy én se tudok elaludni, hogy csak fekszek. Sokáig csak tévézés közben tudtam. Szerencsére átszoktam arra, hogy olvasok a mobilon.

Esetleg ez megér egy próbát: hátha az olvasás is segít neki ellazulni. Vagy fülessel nézi a tévét, esetleg tabletet.

Ha arra se hajlandó, hogy fokozatosan lejjebb halkítsa, akkor más is gond lesz ott.

2018. máj. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%

Szia. Nálunk ugyanez van, annyi, hogy lefekszünk, és ha elaludt (max fél óra) kikakpcsolom a tvt és alszom én is.

A mi problémánk még az, hogy ő nyáron is takarózik, mert fázik, én meg télen is legalább nyitott ablaknál szeretek aludni. Erre még nem tálaltunk megoldást.

Egy szobát bérlünk, nem is tudnánk külön aludni. 1 éve lakunk így, néha kicsit rossz, de nem áthidalhatatlan szerintem.

2018. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Én voltam hasonló helyzetben. Ott nem csak a tv, hanem órák, meg egyéb zajforrások is voltak egész éjjel. Ha nem a tv, akkor a rádió ment. És nem is csak éjjel, hanem egész nap szólt mellette valami. Szólt... Ordított...

Ő sem volt már fiatal. A barátod hány éves? Mert ez nem fog változni. Nem ezért lett vége nálam, de tuti megőrültem volna.

2018. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem alvási szokás, sokkal inkább menekül a gondjai elől. Én akkor alszom el hangos könyvre,ha túl ideges vagyok máshogy elaludni.

Beszélgess vele erről többet, valószínűleg függő, lelki okai vannak, hogy máshogy nem tud aludni. Táborba nem járt gyerekként? Nyaralni se volt? Egyszer próbáljon csendben elaludni, te pedig legyel vele. Beszélgessen veled, ha valami eszébe jut, legyél vele és jojjetek rá együtt, hogy mi lehet a baj.

2018. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Vannak ám olyan vezeték nélküli fejhallgatók, amivel simán meg tudná oldani a problémáját... nem sejtek sok jót abból, amit leírtál , és a hiba az ő készülékében van, szó szerint.😀
2018. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

31 éves . Ő is mondogatja hogy nagyon sajnálja de ezen nem tud változtatni. Próbáltuk egyszer-kétszer,hogy tv nélkül aludjunk, hát csak dobálta magát hogy ez szörnyű és hogy lehet így aludni és csak nyomkodta a telóját .


Volt hogy megvártam amíg elalszik tv-nél,már horkolt,melléfeküdtem és kikapcsoltam a tv-t,abban a másodpercben felébredt..


A fülest ki lehet próbálni végül is. Olvasni is szokott amúgy,de olvasás közben is kell a tv..nem is nézi,de a hang kell :D

2018. máj. 7. 13:23
 7/27 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk dettó ez van...Csak tv-re alszik el, én meg csendben. Nem zavarja a fény, nekem alvómaszk kell :D Mielőtt elalszok, beállítom a tv-t 30 percre, maszk fel, fal felé fordulok és kész:)
2018. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, hogy napközben mennyire aktív. Esetleg, ha lefárasztaná magát éjjelre, jobban elaludna. Sportoljon valamit, vagy sétáljatok egy nagyot este, ha tudtok. Hátha segít.
2018. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Akkor itt a gond az, hogy nem hajlandó kompromisszumra. Csak magával van elfoglalva, hogy ő hogy tud aludni és hogy nem. Az, hogy így meg te nem alszol, az nem zavarja.

Na erre fog rámenni a kapcsolat. Vagy marad a külön szóba.

2018. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

Ez azért elég beteg dolog.


Mármint az alvás fontos dolog, életünk harmadát azzal töltjük, kell a pihentető, minőségi alvás.


Felébred, ha lenyomod a tévét, ez azt jelenti, hogy nem alszik mélyen. Én olyan cikket is olvastam, ahol azt a fényt is alvást zavarónak mondják, ami a digitális órákból jön este.


"nem akar a gondolataira elaludni" - nálam ez kizáró ok, sajnálom. Én is jártam terápiára évekig, ha valaki ennyit nem tesz meg magáért, annak nem fogom én meginni a levét. Ezt a hozzáállást nagyon gyerekesnek tartom.

2018. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!