Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Működhet hosszútávon olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet hosszútávon olyan kapcsolat ahol eltérőek az alvási szokások?

Figyelt kérdés

Viszonylag friss kapcsolatom van, 6 hónapja vagyok együtt a barátommal.Igazából minden "tökéletes", egy dolgot leszámítva,az alvási szokásainkat.Persze tudom,ez nem egy nagy dolog sokak szerint,én is tudom,hogy lehetne

sokkal nagyobb problémám is. Csak egyre többször szóba jön,hogy nyár végén összeköltözhetnénk,és olyankor elgondolkozok ezen.

A párom CSAK ordító tv mellet hajlandó/tud aludni. A kép meg a hang is kell neki. Azt mondja már kiskora óta így volt,szerinte 30év alatt sosem volt kikapcsolva a tv, max ha áramszünet volt.Próbáltam rávenni hogy legalább a hangot kapcsoljuk ki,de neki a hang is kell,főleg az.(nem akar a gondolataira elaludni)Én kizárólag sötétben,csöndben tudok aludni. Van ilyen alvómaszkom,amivel ugye letakarom a szemem,ez még oké, de a hangot még füldugóval is hallani,szóval semmit nem ér. Ha nála vagyok nem alszom ott,mivel másfél szoba van csak,és minden hallatszik, nálam 3 szoba van,szóval ha itt alszik nálam,külön szobában alszunk bezárkózva...Eléggé zavar a dolog. Mert még ha ide is költözik hozzám, most akkor örökre külön szobában aludjunk? Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a vége? :D (23/L)



2018. máj. 7. 13:04
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Vendéglátásban dolgozik,elég sokat megy egy nap ,amúgy nem sportol . De lehet majd én kezdek valami durván fárasztó sportba és akkor elájulok majd :D


Persze van akik szerint én vagyok túl érzékeny,és felfújom a dolgot. Lehet igazuk van :)

2018. máj. 7. 13:35
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy túlérzékeny, engem még nappal is zavar a szükségesnél hangosabb rádió/tv, nemhogy éjszaka. (mellesleg a szomszédok is örülhetnek neki..)

Egyáltalán nem normális, hogy ő csak ílyen zajos környezetben tud aludni, lehet, ide már valami szakember kell. Természetesen csak akkor, ha ő is hajlandó beismerni ezt. Ellenkező esetben nem adok sopk időt az együttélésnek, mert akkor te fogsz kikészülni, ha nem tudod kipihenni magadat.

2018. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsére az a fajta vagyok, aki ha lefekszik már 1-2 percen belül alszik is :D Nagyon ritka az, amikor lefekszem és nem tudok elaludni, eddig 40 év alatt kb. pár alkalom volt. Én is ez a csendben alvós típus vagyok, de ha megy a tv a másik szobában, akkor is ugyanúgy csicsikálok nyugodtan. Vannak olyan emberek, akiknek kell egy alapzaj az elalváshoz nem megy nekik másképp. Viszont, ha ez téged zavar és nem akar rajta változtatni, akkor önző is az ember, mert csak meg kellene próbálni azt is ami a másiknak jó nem? Azt , ha nem megy ott van még mindig a fejhallgató és akkor nem zavar vele mást.... A jó alvás az szükséges ahhoz, hogy az ember mindig 100%-os tudjon lenni másnap. Én korán kelő vagyok és korán fekvő is , mint egy kis óvódás kb. :D de mindig fitt vagyok és kipihent, ami nagyon fontos és nem is nézek ki 40-nek sem :) Aludjatok sokat az a jó!
2018. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
68%
Ez beteges.Nálam ez szakító ok lenne.
2018. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Hát ha nem is szakító ok, de elég kellemetlen kezd lenni,hosszútávon nem tudom el tudnám e viselni

hogy csak külön tudunk aludni.. pedig én próbálkoztam, de még altatóval sem lehet aludni ha közben alien vagy pankráció megy :D

2018. máj. 7. 14:14
 16/27 anonim ***** válasza:
90%
Szex után sem alszik el csak úgy?
2018. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek a különbségek kompromisszumokkal áthidalhatóak, az viszont engem eléggé aggasztana, hogy azért kell neki a tévé, mert "nem akar a gondolataira elaludni". Nekem ebből az jön le, hogy valami nagyon nem stimmel nála.
2018. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szokás. Le is lehet szokni róla, ha akar.

Kezdje azzal, hogy minden héten egy kicsit halkabban nézi a tévét. Nem sokára legalább a hang elviselhető lesz.

Állítsa be a tévét 4-5 órára, hogy kikapcsoljon. És ez legyen mindig kicsit rövidebb.

A másik út, hogy nem néz tévét, hanem zenét hallgat fülhallgatóval vagy csendben olvas. Első este nem fog tudni aludni. De a következő este be fog ájulni úgy is. Örökké nem lehet ébred, fog ő aludni, ha elég álmos.


Tapasztalat.

2018. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
17%

Pfff hát ez katasztrófa. Ez konkrétan egészségtelen, beteg, nem normális dolog.


Nálunk is volt ebből konfliktus. Én későn fekszem és előtte nagyon sokáig forgolódok, ami miatt ő nem tud elaludni, ő meg horkol. Képzelheted, hogy az elején mindkettőnknek pokol volt az alvás, veszekedés is volt belőle. Nálunk azt lett a megoldás, hogy mind a ketten változtattunk azokon a szokásokon, amik objektíven nézve rosszak, mert egyikőnk sem hisz a "fogadj el!" bullshitben. Beláttam, hogy korábban lefeküdni valóban sokkal pihentetőbb és hosszabb a nap, ha az elejét nyújtom meg nem a végét. Sok gyakorlással sikerült elérnem, hogy ne hánykolódjak annyit, hanem nagyjából húsz perc alatt én is álomra szenderüljek. Ő mondta, hogy nyugodtan meglökhetem, ha horkol, másnap úgysem emlékszik. Kompromisszummal és gyakorlással össze tudtuk hangolni. Ha meg valami miatt nagyon nem megy akkor másik szobába megyünk. A hétvégén pl így történt, mert nagyon meleg volt este és sehogyan sem bírtam megállni az állandó ki- és betakarózást, úgyhogy inkább elvonultam. :)


Szép dolog ez a találkozzunk középen filozófia, de ha az egyikőtök szokása betegesebb, akkor annak kell engednie és ez jelen esetben a párod. Gondolom még a kanyarban sincs, de gondolj bele milyen példát mutatna a gyerekeiteknek. Ha ők akarnák ezt csinálni nekik is hagyná és nem engedné neked, hogy a normálisan, egészségesen neveld őket.

2018. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Na igen a gyerek téma... Mondjuk nagynehezen elalszik a gyerek (amikor majd lesz) és erre ő elkezdi hangosan nézni a tv-t, gyere felkel, sír, stb. Az se túl jó buli
2018. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!