Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen súrlódás vagy vita...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen súrlódás vagy vita volt köztetek összekoltozeskor?

Figyelt kérdés
Sikerült megoldani, mennyire ment könnyen?
2018. máj. 29. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem volt vita.

Előtte is együtt voltunk több napot, akkor is teljesen természetes volt, hogy mindketten csinálunk házimunkát, merre tekerjük a wc-papírt, és ki hogy főzi a paprikás krumplit.

Mire azt mondtuk, hogy hivatalosan is összedobjuk a szennyest, addigra ezek kiforrottak, és meg tudtuk beszélni, hogy hogy lesznek a pénzügyek, meg minden más.

2018. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Ki milyen házimunkát végezzen, meg hétköznap a munkába menetnél volt súrlódás. Ha más időpontban indultunk el sokszor felkeltettük véletlen a másikat, ha meg egyszerre a kicsi fürdő volt a probléma, főleg hogy a párom reggel szokott zuhanyozni és állt utána a víz mindenhol.


Nagyjából sikerült megoldani, beosztani a dolgokat de reggelente még néha gond volt a fürdő. Azóta elköltöztünk, itt van 2 csap, nem egyszemélyes lyuk csak a fürdőszoba, úgyhogy tudunk mindketten reggel készülni.


Magyon komoly viták nem voltak, csak mindkettőnk egyedül élt már és megszoktuk a saját rutinunkat, így meg alkalmazkodni kellett a masikhoz.

2018. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Rendrakás. Párom, amit lerak, az ott marad. Ha leesik a földre a koszos zsepi mondjuk, akkor képes három hétig nézni, ha én nem veszem fel... Mert neki nem tűnik fel. Egyszer kipróbáltam, szóvá tettem, nem is értette, miről beszélek, a szoba közepén hevert a földön az összegyűrt blokk. :D

Meg ami nem szemét is, pl. az íróasztal mellett van két polc. Az egyiket kineveztük pakolósnak, azon mindig kupi van, de a másikon vannak a fontos apróságok. Na, ő mindig ezt a másikat pakolja tele, és vérig van sértődve, ha elpakolok onnan és megint nem talál semmit. :D Pedig ezeket általában megelőzi egy héttel, hogy "ha lesz időd, pakolj el légyszi, megint kupi van".

Másfél éve élünk együtt, de ezeken mindegy, mennyit morgok, akkor is ugyanígy marad, úgyhogy már beletörődtem. :)


Én meg utálok mosogatni és mindig mindenhol van egy csomó félig használt zsepim (a mindenholt úgy kell érteni, hogy mondjuk az ágyban a párnám alatt, hogy éjszaka legyen, ha kell), és lusta vagyok ruhát hajtogatni.

Szerintem már párom is beletörődött a dologba. :D


Egyébként konkrétan a kérdésre válaszolva, az első pár hónapban voltak összezördüléseink. Nem veszekedéseink, csak mondjuk ilyen kisebb sértődések, hogy ne nyaggass már, én így szoktam meg. Mostanra leszoktunk ezekről. :)

2018. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Perfekcionista nőként egészséges módon rendszerető vagyok. Mikor összeköltöztünk a völegényemmel, aki akkor még nem volt az, gyakori kisebb csendes viták voltak köztünk az ő hanyagsága miatt. A koszos zokniktól kezdve mindent szétdobálva hagyott. Mikor vettünk egy kényelmes széket mert neki nagyon megtetszett kb kétszer ült benne utána a szennyesének a tárhelye volt, pedig a fürdőszoba 3 lépésre van az ominózus széktől. Nekem meg kellett tanulnom jobban elfogadni, megkért hogy szóljak rá, és ne pakoljam el helyette. Azt hiszem más ennél nagyobb problémánk nem volt.

Szennyes azóta is szokott nehezebb időkben össze vissza lenni, de igyekszem megértő lenni, néha elpakolom, néha rászólok, néha meg hiába szólok még napokig ott van (általában addig amíg ki nem mosok), de már csak nevetünk rajta.

2018. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Krúdy Gyula ***** válasza:
67%

Első 1 év 2-nek tűnik :).


- Házimunka, bevásárlási feladatok szétosztása.


- Együtt töltött idő/ közösen töltött idő aránya.


- Magánszféra lényeges részének megszűnése.


- Napi rutin eltérés.


- Hobbik összehangolása (éjszakába nyúló játék pc-n stb stb).


Minden meg lett oldva, és mindennek megvan a maga ideje. Közös nevezőket kell találni.

2018. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szinte, semmi vitánk nem volt.

Az egyedüli hangosabb szó/vita azért volt, mert túl közel lakik az egyik mama és sokszor átjárt. De, amint leállítottuk minden rendben ment.

2018. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vitának nem nevezném, de voltak kisebb morgások, mivel más volt az életritmusunk. De elég sokat voltunk egymásnál napokig, úgyhogy pontosan tudtuk, mibe megyünk bele. Szerencsére nagyon hamar sikerült összeszokni komolyabb összeveszés nélkül.
2018. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem volt, mivel ő is ismeri a porszívót, felmosórongyot, és a fakanalat, tvábbá nem várja el, hogy mindent én csináljak.
2018. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem volt semmi problémánk. Elég jól megismertük egymást az együttjárásunk 1 éve alatt. Különben össze sem költöztünk volna...fél évvel összeköltözés után össze is házasodtunk.:)

Minden ment magától, vagy külön megbeszéltük. Mindketten: én nőként és ő férfiként is ismerjük a munka fogalmát, és a házimunkát is, plusz pénzügyek terén is teljes mértékben egyetértünk. Így aztán semmilyen vita nem volt. El sem tudom képzelni, hogy azok akik eljutnak az összeköltözésig, min tudnak veszekedni, vitázni. Bele sem gondolok, hogy ha ilyenkor sok a vita, akkor a kapcsolatuk (járásuk) alatt, mégis mi a fenét csináltak egymás megismerése helyett...(dugáson kívül persze)

2018. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem volt konkrét dolgon vita, volt egy időszak, mikor mindketten kicsit harapósabbak voltunk - imádtuk/imádjuk egymást, nagyon vártuk már az összeköltözést, és az első perctől szeretünk együtt lakni, de azért csak-csak átalakult a napirendünk, és már nem az az alap, hogy egyedl gubbasztunk a saját szobánkban... ez nem rossz, de tény, hogy változás, meg kellett szokni.

A házimunka, pénz, napirend, ilyenek teljesen magától értetődően, a legkisebb konfliktus nélkül alakultak, inkább teljesen random dolgokon volt kisebb morgás. :D

2018. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!