Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Igaza van a páromnak ebben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van a páromnak ebben?

Figyelt kérdés

A párom évek óta fizeti a lakástakarékot.

Mi másfél éve vagyunk együtt, idén tervezzük az összeköltözést és szeretnénk közösen lakást venni.


Az ltp-re vennénk fel ugye hitelt. Már beszéltünk róla, hogy a ház fele-fele lenne, és akkor ketten fizetnénk a hitelt. Számomra ez teljesen egyértelmű ,nincs vele problémám, viszont a párom azt mondta, hogy nekem a hitelbe magasabb összeggel kellene havonta beszállnom, mivel ő már fizeti az ltp-t, én pedig nem.


Jogos a "kérése"? Persze Nekem ezzel sincs gondom és látok benne rációt, de nem értem miért kellene nekem emiatt havonta többet letenni.


Mit gondoltok erről?


2019. jan. 9. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

LTP az gyakorlatilag önrész.

Ha ugyanannyit adtok a törlesztőbe, akkor neki a magasabb önrész miatt 50%-nál nagyobb tulajdoni hányada lesz.

Vagy kompenzálod.

2019. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Az a véleményem, hogy másfél év után ilyen "hiteles" dolgokkal nem kéne összekötni kvázi valakivel az életed, csak max. akkor ha tényleg 100%ra megbízol benne.
2019. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom, a hitel egy részét az LTP-ből törlesztitek, ami viszont az ő pénze. Ugyanannyival kell beszállnod neked is.
2019. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Ne legyél balek aki fizeti a hitelt máséra aztán dobják ha és mehetsz a hid aláb,barátnőm is felvette a 4 misit a pasijának az meg cserébe kidobta és lecserélte és a hitel a barátnőm nevén van csávo nem bejelentettel fel se vehette na kifizeti azota is a hitelt,a barátnőm...
2019. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Igaza van. Ha 1/2 - 1/2 tulajdoni hányadban osztoztok, akkor anyagilag is felezni kéne, és mivel ő többet tett bele, vagy utólag fizetsz többet, vagy kevesebb arányban részesedsz a vásárolni kívánt ingatlanból.
2019. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Szép estét mindenkinek! :)

2019. jan. 9. 23:32
 7/12 Rockarc ***** válasza:
82%

A legtisztabb, ha az aranyokat a befizetesek alapjan allitjatok be. Barmilyen aranypar szobba johet, 4/11 tied, 7/11 az ove is mukodhet. Szerintem a parod tisztaban van ezzel es te is erted a matek reszet, szamoljatok ki, hogy az onero miatt ra mennyivel tobb jut. Praktikus lenne, ha ugyanannyi torlesztot fizetnetek havonta, mert akkor nem fogtok masikon eloskodni, mikozben a te tulajdonod hizik.


42F

2019. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

Igaza van, de ő nem "MI"-ben gondolkodik. Nem úgy tekint rád, mint élete társára, hanem mint TULAJDONOS TÁRSRA.


Kicsinyes ember. MENEKÜLJ!

2019. jan. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
Jaahjahaj, a hiteles par, aki mar most a semmin veszekszik. De meglepo 😀🤣
2019. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Mert az ltp önrész.

Fel kell fogni hogy a fele az nem azt jelenti hogy ha 100 alma kell akkor 50et ad az egyik 50et a másik.


De nem, itt sorozatban olvasom hogy a normális az , ha az a fele hogy 30 egyik 70 a másik.

És érdekes módon az picsog mindig aki így gondolja hogy őt megilleti az hogy kevesebbért többet kap.

2019. jan. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!