Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy értessem meg anyámmal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg anyámmal, hogy esküvő után elköltözöm és pont!?

Figyelt kérdés

Egyke gyermekként nőttem fel, nem volt apám sem (nem is ismerem). Jelenleg együtt élünk a párom, édesanyám és én egy nagyobb lakásban relatív elszeparáltan, de akkor is együtt. Idén nyáron viszont össze fogunk házasodni és szeretnénk külön költözni. Eddig valahogy olyan egyértelmű volt a szituáció így, akkor is ha meg lett volna a lehetőség különköltözni. Édesanyám nem nagyon bírja az egyedüllétet, eddig volt kihez szólni, viszont ezután egyedül marad és ennek a gondolatát nem bírja elviselni. Olyan neki a különköltözés mintha legalább Amerikába költöznék. Én meg megfulladok ettől az egésztől. Nem lehet vele szépen leülni, megbeszélni, nem lehet kiabálva veszekedéssel sem. Egyszerűen annyiban hagyja, hogy “jól van persze ez csak természetes, hiszen házasok lesztek, stb.” A másik szavában meg, majd akkor költöztök el ha Ő(!) fent tudja magát tartani egyedül, mert hogy ő nem megy más nyakára, nem költözik össze senkivel, egyedül meg nem akar lenni, és hasonló ambivalens mondatok.

Nekem mostmár tényleg elegem van az egészből, és nem szeretném megutáltak a saját anyámat. A párommal gyűjtünk, hogy bőven elegendő pénzünk legyen és az anyagiak ne kerüljenek a kifogások listára.

Van még valaki akinek ennyire tapadósan ragaszkodó volt az anyja? Mit csináltatok? Hogyan közölték el HATÁSOSAN hogy ez lesz és pont? (Értelmes válaszokat szeretnék kapni, nem pedig kérdéseket, hogy miért nem költöztettek eddig el stb.)

Nagyon szépen köszönöm előre is.



2019. jan. 15. 10:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Jól írtad. A megoldás Amerika. Az idő és a távolság megoldja majd.

Egyet tarts szem előtt!

A te életed a legfontosabb!

2019. jan. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
A közelébe költözetek, és hetente vagy 3-4 naponta vasgy ami belefér nektek, látogassátok meg ês legyetek vele kicsit. Azért anxukád is megérthetnéd, egyedül lesz, magányos lesz. Rádásul egyszer majd lehet családot szeretnétek, akkor egy hadrafogható nagyi kész főnyeremény! ( tudom, mert mi így vgltunk és nekem anyósom nagyon sokat segített )
2019. jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a szüleim eléggé nehezen fogták fel, hogy felnőttem, emiatt sok volt a konfliktus. Ez bennem olyan elhatározást szült, hogy úgy akartam külön költözni tőlük, hogy ne kelljen visszamenni, tehát semmiképpen sem albérletbe, hanem saját lakásra gyűjtöttem. Emiatt sokáig éltem velük, mire összejött a pénz, de amint összejött, és úgy álltam munkával is, kerestem egy nekem megfelelő lakást az akkor eladó ingatlanok között, felvettem egy minimális hitelt, és költöztem. Utána még próbálkoztak, hogy adjam ki albérletnek vagy hogy újítsam fel és adjam el drágábban... hajthatatlan voltam, így idővel kénytelenek voltak beletörődni, de ezzel a viselkedésükkel nem könnyítették meg a dolgomat, a folyamatos stressz a munkámra is rányomta a bélyegét, és ez időszakonként meg is látszott rajtam, akárhogy próbáltam erősnek mutatni magam. Párom nem volt olyan, akivel közösen költöztünk volna, bár volt párkapcsolatom korábban, amikor eljött az idő a lakásvásárlásra, egyszerűen megléptem önállóan, ilyen szülőkkel malmozhattam volna ítéletnapig is, hogy valaki velem közösen akarjon külön költözni. Most, hogy végre több év után lenyugodtak a kedélyek, én is nyugodtabb vagyok, és könnyebben tudok más fontos dolgokra, illetve a társtalálásra is koncentrálni.
2019. jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat eddig. Amerikába azért nem fogok költözni, maximum néhány várossal arréb még a megyében. Erről nem is volt szó, hogy nem mennék át vagy nem hívnám fel, hanem hogyan fogja elfogadni, hogy addig ne legyenek mindennaposak a téma körül forgó stressznapok... valószínűleg csak idővel lehet “gyógyítani”.
2019. jan. 15. 10:32
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Lehet szépen és lehet csúnyán. Vagy lassan és gyorsan is.

Ha szeretné látni a majdani unokáit akkor érdemes lenne mérlegelnie.

Így is úgy is elköltözöl, a viszony ami köztetek marad utána csak rajta áll.

Illetve az idő faktor... Először csak heti 1-2 napot vagytok távol, majd 3-4 és így tovább. Míg végül már csak kvázi vendégségre jártok haza.

2019. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Különköltöztök és pont. Majd megszokja, most megy a hisztigép. Mást nem tudsz, mint hogyk ijelented és NEM HAGYSZ HELYET APELLÁTÁNAK. Megpróbáltad vele megbeszélni, nem volt hajlandó, akkor nincs mit megbeszélni és pont.
2019. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 peca1000 ***** válasza:
69%

Keress neki pasit.


Regisztráld be őt egy társkereső oldalra ott őelőtte, ès keressen magának pasit.

2019. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Azt értesd meg vele, hogy ha egyedül érzi magát, akkor neki kell társat találnia magának.

Egyébként nem hiszem, hogy sokat kell ragozni a témát. Intézzétek a lakást, aztán ha megvan, akkor kezdjetek pakolni.

2019. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%

Nekem azon akadt meg a szemem, hogy nem tudja magát egyedül fenntartani.

Ha nem tudja egyedül megoldani, hogy a nyugdíjából/fizetéséből megéljen, akkor mi lesz? Elnézed, hogy utcára kerül? Anyagilag támogatod?

Ne csodáld, hogy kiborul, ha nem veszed azt figyelembe, hogy eddig ketten tartottatok fent egy ingatlant, és egyedül nem tudja megoldani. Ezért mondja, hogy nem cuccol össze senkivel, mert más lehetősége nem marad.

Szerintem beszéljetek erről. Egyrészt természetes, hogy a férjeddel kettesben akarsz élni. De az nem jó, ha azon az áron, hogy anyád padlóra kerül öreg korában, és nélkülözni fog.

2019. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Még nem nyugdíjas, dolgozik, de nincs annyi a keresete, így is mindent én fizetek, szóval ez továbbra sem lenne gond. Egyébként elnézést, láttam hogy néhány kommenten 37% a hasznos mutató, én mindenkinek zöld kezet adtam, nem tudom kinek nem tetszettek a kommentek.

Köszönöm az eddigi válaszokat ismét.

2019. jan. 15. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!