Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy értessem meg anyámmal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg anyámmal, hogy esküvő után elköltözöm és pont!?

Figyelt kérdés

Egyke gyermekként nőttem fel, nem volt apám sem (nem is ismerem). Jelenleg együtt élünk a párom, édesanyám és én egy nagyobb lakásban relatív elszeparáltan, de akkor is együtt. Idén nyáron viszont össze fogunk házasodni és szeretnénk külön költözni. Eddig valahogy olyan egyértelmű volt a szituáció így, akkor is ha meg lett volna a lehetőség különköltözni. Édesanyám nem nagyon bírja az egyedüllétet, eddig volt kihez szólni, viszont ezután egyedül marad és ennek a gondolatát nem bírja elviselni. Olyan neki a különköltözés mintha legalább Amerikába költöznék. Én meg megfulladok ettől az egésztől. Nem lehet vele szépen leülni, megbeszélni, nem lehet kiabálva veszekedéssel sem. Egyszerűen annyiban hagyja, hogy “jól van persze ez csak természetes, hiszen házasok lesztek, stb.” A másik szavában meg, majd akkor költöztök el ha Ő(!) fent tudja magát tartani egyedül, mert hogy ő nem megy más nyakára, nem költözik össze senkivel, egyedül meg nem akar lenni, és hasonló ambivalens mondatok.

Nekem mostmár tényleg elegem van az egészből, és nem szeretném megutáltak a saját anyámat. A párommal gyűjtünk, hogy bőven elegendő pénzünk legyen és az anyagiak ne kerüljenek a kifogások listára.

Van még valaki akinek ennyire tapadósan ragaszkodó volt az anyja? Mit csináltatok? Hogyan közölték el HATÁSOSAN hogy ez lesz és pont? (Értelmes válaszokat szeretnék kapni, nem pedig kérdéseket, hogy miért nem költöztettek eddig el stb.)

Nagyon szépen köszönöm előre is.



2019. jan. 15. 10:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs annyi keresete, akkor segítsetek neki olyan munkát találni, amiből megél, vagy vállaljon másodállást, vagy költözzön ő is, egy kisebb, könnyebben fenntartható lakásba. Nem életszerű, hogy egy dolgozó szülő ráakaszkodjon a gyerekére, és kb eltartassa magát.
2019. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ezt a munkát is én találtam neki meg az előzőt is ahonnan 10 hónap után kilépett mert elvileg bántották, meg megterhelő volt a munka. Oké persze ne csináljon olyat amiben kikészül, de most ezt is ott akarja hagyni, mert nem tud beilleszkedni és nem jó a légkör. 9 hónapja van itt ...
2019. jan. 15. 11:34
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk a vőlegényed helyében én kibuknék, hogy amikor külön fogunk lakni, akkor is fizetnünk kellene az egyébként dolgozó mama lakásrezsijét. Hogy ez a feltétele a külön lakásunknak.

Miből fizette, amíg téged felnevelt, amíg te tanultál???????

2019. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Akkoriban még vállalkozó volt és máshol éltünk. Aztán az tönkrement neki.
2019. jan. 15. 11:40
 15/27 anonim ***** válasza:
73%

Az anyád zsarolni akar, ezt kellene helyretenni, itt neked kell a felnőttebbnek lenned, hiába vagy te a fiatalabb. Ha nem tartjátok el, és ebben következetesek vagytok, rá fog kényszerülni, hogy igenis tartsa el magát, legyen ennek megfelelő munkája, és ha kell, akkor költözzön is.

Nagyanyámmal kib*tak a munkáltatói (drága Egyházunk papjai, kántorként dolgozott nagyon sokáig), az ő esete eléggé speciális volt emiatt, de addig ment a család, amíg mostanra el nem értük több év után, hogy végre kapjon egy normális összegű nyugdíjat, gyógyszerekre meg kedvezményes ellátást, különben ő is mehetne az utcára, viszont senki nem bútorozott vissza hozzá, és ő sem máshoz (ezt nem is akarná, ragaszkodik ahhoz a faluhoz), tehát segítséget nyilván kapott és kap, ha kell, de a gyerekei igenis külön élnek, van, aki közelebb, van, aki másik országban.

2019. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Tancold el
2019. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt nem bírta elfogadni anyám, hogy másik városba költöztem egyetem miatt és ott is maradtam utána. Neki teljesen evidens volt, hogy egyetem után visszaköltözöm, pedig a testvéremék még otthon laktak és apum is ott lakik. Egyszer elmondtam neki érthetően, hogy nem fogok visszaköltözni, felejtse el akkor felfogta. Persze kapom azóta is a panaszkodást, de már "megbékélt".
2019. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Megy az érzelmi zsarolàs ezerrel. Ezen nincs mit tovàbb ràgni. Elköltöztök és kész. Idővel fel fogja fogni és gondoskodik magàról. Munkàba meg dolgozni jàr az ember nem azért hogy haverkodjon. Ez a beilleszkedős dolog csak kifogàs hogy irànyítani próbàljon.

Az a baj hogy ha nem fogadja el és teljesen becsavarodik, az ilyen még arra is képes, hogy bepereljen szülőtartàsért...

2019. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem. Azért nem volt ő ilyen régebben ... nekem is új, néhány hónapja csinálja ezt így, talán egy éve. De az alatt már megtörtént az is, hogy azt mondta nemsoká meghal és jobban tenném ha még addig szeretném őt, mert utána nem lesz kit... épp alig 50+ ... szeretem én őt, de nem fogok 70-80 éves koráig vele lakni... jó ég... Hál Istennek azért a párom nem vesz le olyan sokat belőle csak ha beszélünk róla.
2019. jan. 15. 15:38
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Na erről beszéltem....érzelmileg zsarol.
2019. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!