Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit szólnátok ha összeköltözes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok ha összeköltözes után kiderülne hogy a barátnőtök szeret nyers tojást enni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 23:42
1 2 3
 21/23 niga78 válasza:
valószínűleg öngyilkos lennék. :D
2019. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ha a tojás ellenőrzött forrásból származó tyúktojás, általában meg lehet enni nyersen.

DE fontos tudni, hogy a tojás belül sem steril, és minden baromfinál fokozottan számolni kell a szalmonellaveszéllyel.

A tojás, habár nem a bélrendszerben keletkezik, de végül ugyanott jön ki, mint a széklet, minden esetben szennyeződik a széklettel. A tojás héja nem vízhatlan, hanem porózus, a madár fajtájától függően többé vagy kevésbé. A tyúktojás héja kevéssé porózus, kevéssé jutnak át rajta a bacik. A kacsa és a libatojás héja nagyon porózus, ezeknél gyakorlatilag számolni kell vele, hogy van belül szalmonella, ezekből nem szabad pl. fagylaltot sem főzni.

Fontos tudni, hogy amikor bejut néhány baci a tojásba, azok nem árasztják el rögtön mindenhol. Nagyobb koncentrációban vannak a héj alatt, és többen vannak, ha már idősebb a tojás. Ezért feltörés után, ha nyersen akarjuk felhasználni, soha nem szabad kitörölgetni a héj belsejéből maradékot, mert akkor jó eséllyel baktériumokat is teszünk az ételbe.

Mosás: nem mindig egyértelmű, hogy meg kell-e mosni a tojásokat, és hogyan. Bármennyire is mosod, a felületet nem tudod teljesen mentesíteni a baktériumoktól, viszont a víz elősegíti, hogy könnyebben változtassanak helyet (pl. belecsöppen az ételbe feltörésnél). Azért nem teljesen haszontalan a mosás, mert a legtöbb kórokozónál nem mindegy a koncentráció, hogy hány bacit is ettél meg. Ha meg szeretnéd mosni, akkor a legjobb, ha a tojást megmosod, és gondosan megszárítod utána.


Egyszóval, lehet relatív biztonságosan nyers tojást fogyasztani, csak be kell tartani néhány szabályt.

Én mindig is sok nyers tojást ettem, igaz, azok a nagyszüleim tyúkjaitól származtak, manapság, amikor veszem, jobban meggondolom, és jobban odafigyelek. De eddig még soha nem kaptam szalmonellát.


Egyébként, majonézt főtt tojás sárgájából is lehet készíteni, mert az olaj emulgálásáért felelős lecitin hőstabil, a főtt tojássárgájában is működik. Csak szerintem nyersen finomabb :D

2019. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

20%-os ecetsavval átitatott papír törlőkendővel szoktam áttörölgetni. Benne hagyni, áztatni nem jó, mert az ecet oldja a héjban lévő kalciumot.

Mire megszárad tuti megdöglik, ami csak megdögölhet a héjon. :)

A külső tojáshéj valóban porózus, feladata a mechanikai védelem. Ezért van belül az erős hártya, aminek egyik feladata a biológiai védelem. Nagyon jól kitalálta a természet ezt a konstrukciót. Amúgy én se kaptam soha fertőzést tojástól, de ez is kb. olyan, mint a macskáktól kapható féregfertőzés. Legtöbb ember sose kapja el. Még azok sem, akik egyáltalán nem foglalkoznak higiéniával, állandó kézmosással, stb. Simán esznek macskás kézzel és mégsem. Pedig a macska nyalja magát, a serke ott lehet bármikor a bundáján. Ám a macskáknak csupán töredéke a valóban fertőzött. A fertőzött, (alul-felül férget szóró) macskát meg kevesen szeretik ölelgetni és ha ilyen van a környéken, a tulajok is sokkal óvatosabbak lesznek.

Ennek ellenére minden orvosi könyv tele van elrettentő és igaz esetek sorával és fotóival. Egyszerűen kicsi a valószínűsége az előfordulásnak. Nyilván nem árt az óvatosság, de a ló túloldalára se kell átesni.

Tényleg olyan ez, mint a tetőről fejre eső cserép, olyan ez a logika. Mivel cserép a legtöbb tetőn van, így ne sétáljunk az utcán sem, mert időnként valakinek a fejére esik egy-egy...

2019. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!