Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözès, ha a barátnô...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözès, ha a barátnô hozza a macskàját?

Figyelt kérdés

A baràtnömmel összeköltözünk tavasszal ès szeretné hozni az ivartalanított macskáját. Lakásban élek, allergiàs vagyok a macskaszörre, ezèrt nehezen tudom elképzelni, hogy hosszù távon ne legyen valami problémám. A barátnôm alapnak veszi, hogy a macskát hozza. Plussz eddig a macska a barátnôm szüleinek családi hàzànál élt.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? A barátnôm nagyon szereti a macskát, ô neveli 8 éve. Hogyan mondjam meg neki, hogy nem jò ötlet, hogy a macskát is hozza?

Köszönöm a vàlaszokat.


2018. dec. 26. 12:05
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
18%

Egyenesen.

A te lakásod, az jön bele, akit, amit megengedsz.

Nekem alap lenne, hogy ha már beköltözöm a szerelmem lakásába, alkalmazkodom hozzá. Nem tenném ki olyannak, ami rossz neki. Macska maradhat a szülőknél, majd látogatja.

Majd ha saját lakása lesz, oda vigye, ne máséba.

2018. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
90%
Tud az allergiádról?
2018. dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
56%
Pluszban allergiás is vagy a szőrre, és ha azt nem érti meg, nincs miről beszélni.
2018. dec. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudja, hogy allergiás vagy ? Amúgy, ha nem durva, akkor nem lesz bajod tőle, ha az ágyra és kárpitozott bútorokra el tudja érni, hogy ne menjen.

32/f

2018. dec. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
16%
Az allergia nem játék. Nekem is kimutattak gyerekkoromban allergiát állatokra, volt is, ahol nehéz légzésem volt, aztán gyanús volt, hogy nem mindenkinek a kutyájánál, macskájánál jön elő, és ez nem függött össze a szőrhosszal, hanem a rendetlen gazdiknál volt probléma. Szóval nálam nem az állatokra volt allergia, hanem állatokkal összefüggő más allergiám van, méghozzá a szálló por, vagyis ha nem takarítanak az állatok után, akkor a leváló hámréteg és a hulló szőr idővel porlik, és az irritálja a légutakat. Most van saját kutyám is, lakásban tartom, nincs udvar, és nincs baj, meg papagájok vannak évek óta, sose volt baj, de a szálló por problémát megelőzöm. Ha viszont ténylegesen az állattal kapcsolatos az allergia, akkor állat nem nagyon lehetne lakásban, max. folyamatos gyógyszerszedés mellett, ha egyáltalán az elegendő. Na most a kérdezőnél nem tudom, mi van, de ezt az allergia dolgot meg kéne beszélni a barátnővel, az allergia allergiásnál sem okoz problémát, ha az állat nincs állandóan a lakásban, de lakásban tartva más a helyzet, és amíg nem tudnak úgy összeköltözni, hogy nekik is legyen udvar, ahova az állat kijárhat, addig a macsek maradjon ott, ahol eddig volt.
2018. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
88%

Mondd meg neki, hogy te allergiás vagy a macskaszőrre, nem szeretnéd, hogy hozza, ennyi.

Amúgy macskás nőként, aki imádom a cicám, allergiás férfival alapból nem jönnék össze, pontosan emiatt. Ez összeegyeztethetetlen ellentét, amiben mindketten sérültök. Te az egészséged miatt, ő meg azért, mert felelősséget vállalt egy kisállatért, akiről a kedvedért le kéne mondania, ha veled akar lenni. Mondhatod, hogy az csak egy állat és ha téged igazán szeretne, akkor nem lenne gond meghoznia ezt a döntést, de azért a legtöbbeknek a macskája/kutyája a család része, nem tudja olyan egyszerűen hátrahagyni. Szóval mindenképp érdemes megbeszélnetek, hogy ő mennyire tudna macska nélkül élni, lehet, hogy eszébe sem jut a te állapotod, és azért evidens neki a macska, de egyébként úgy lenne vele, hogy nem is gond, ha marad a szülői házban a cica.

2018. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, meg fogom vele beszélni mindenképpen. A szülôi hàzat eladjàk ès a szülei lakàsba fognak költözni. Ezèrt is hoznà a macskájàt. Ha azt mondom, hogy ne hozza, akkor tuti megsèrtôdik, hiszen 8 éve gondoskodik róla. Màsnak nem tudja adni, errôl màr kérdeztem. Az allergiàròl tud, de nem gondolja, hogy sùlyos. Màs javaslat az eddigi hasznos vàlaszok mellett?
2018. dec. 26. 12:42
 8/59 anonim ***** válasza:
48%

Mi az, hogy nem gondolja, hogy súlyos?!

Fordított esetben már cirkuszolna veled meg szakítana, hogy a macska fontosabb....

2018. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
24%

Ha gyógyszer nélkül tünetmentes, akkor nem súlyos. Én is minden szutyokra allergiás vagyok kivéve étel, gyógyszer, fémek. Gyógyszert nem szedek, mert jól vagyok, míg nem érintkezem nyálkahártyával az allergén anyaghoz. Ha te is így vagy vele kérdező, akkor bajod neked sem lesz. Takarítsa, hálóba nem mehet, aztán ennyi. Ha súlyosabb az allergiád, akkor meg az állatot adja örökbe.

32/f

2018. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
9%

Hát, elég felelőtlenül gondolkodik, elhiszem, hogy kötődik a kedvencéhez, de akkor nem biztos, hogy egymáshoz valók vagytok, ha nem hajlandó kompromisszumra.

Egyébként milyen tünetekben nyilvánul meg az allergiád? Mennyire biztos, hogy az állatra vagy allergiás, és nem csak az állattal is összefüggő más allergiád van, mint ahogyan nekem a szálló por? Nekem gyerekkoromban a bőrömön vizsgáltak pöttyökkel, és úgy mutatták ki az állatokat, de gyanús volt, hogy nem mindenhol jelentkeztek tünetek a valóságban, ezért mentem bele a témába jobban.

2018. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!