Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom alkoholista? Mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom alkoholista? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, hogy mettől nevezhetünk valakit alkoholistának, tehát lehet, hogy rossz a megnevezés, de a kérdésem ennek ellénére ugyanaz.

Mindig ha van itthon valamilyen alkohol, az hamar időn belül eltűnik. Múltkor is azt láttam, hogy úgy issza a vodkát, mint más a vizet. Kérlek, segítsetek! Beszéltem vele már nagyon sokat erről, egy időbe még el is dugtam előle (erre később rájöttem, hogy hülye ötlet volt). A lényeg az, hogy sehogy se tudok rá hatni.

Valaki volt/van ilyen helyzetbe? Hogy tudnék rajta segíteni?



2019. febr. 22. 23:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Ha napi szinten iszik akkor bőven nevezhető alkoholistának, max. még csak a kezdeti fázisban tart.


Egy alkoholistán csak egyetlen ember segíthet : önmaga! Amíg ő nem akar változtatni, addig nem fog menni!


Még egy nagyon fontos dolog : egy alkoholistának az alkohol van az első helyen, történjen bármi is. Ezt sose feledd.


(üdv, egy gyógyuló alkoholista)


F/28

2019. febr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Te sajnos semmit nem tudsz tenni. Ezt neki kellene akarni. Leszokni csak az fog aki akar. Hogyha szép szóval nem tudsz rá hatni, akkor vagy bepróbálkozol ilyen gyerekesebb módszerekkel mint az eldugdosás vagy ultimátum, vagy szakítasz. Vagy tolerálod, de ez szerintem nem opció ha valakivel hosszú távra tervezel. Azt tudod egyébként, hogy miért iszik?
2019. febr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél?


Ha ez segít, nekem kisgyerekként pl bőven elég volt ebből az undormányból, ott és akkor megfogadtam, hogy nekem (anyám hibájából tanulva) SOHA nem lesz alkoholista párom.


- Az, hogy alkalomadtán és mértékkel iszik valaki, nekem nem gond. De amit te írsz, az pont azokra az emberekre jellemző, akik éppenséggel ott tartanak.. Jól látod a vörös zászlót.

2019. febr. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Az hogy alkoholista ugyanolyan gyüjtőfogalom mint a dohányos,kávéfüggő,dilibogyós.Tehát eddig még nem derült ki hogy mi az igazi problémád vele kérdező.Rossz hatással van rá az alkohol?Agresszív lesz tőle?Megver téged ha iszik?Túl sok pénz megy el rá?Összeokád mindent a lakásban?Vagy mi a gond?Kérlek írd meg kérdező!
2019. febr. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ebben a helyzetben. Én úgy oldottam meg hogy elhagytam.. Életem legjobb döntése volt..
2019. febr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszát én is írhattam volna. Csak megerősíteni tudom, amit ő mondott.


25/F

2019. febr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves 4. Válaszoló!

Szerencsére nem lesz tőle se agresszív, se nem hánnya össze az egész házat. Nekem a problémám a pénzzel van. Nem mondanám, hpgy nagyon rossz anyagi helyeztben vagyunk, viszont hamarosan belekezdenénk a baba-projektbe és nem szeretném, hogy ezért jusson neki majd kevesebb, mert az apja iszik. Illetve a másik, hogy azt se szeretném, hogy a gyerek előtt inna. (Alkalomadtán nem probléma, csak ilyen szinten ne)

2019. febr. 23. 08:26
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki már ennyire belemerült mint ő, az vagy nem iszik egész életében utána, vagy alkesz marad. Mert nem tud mértéket tartani. Ez már teljesen ugyanaz, mint bármelyik drog, hogy egy függőnek ott se tudod mondani, hogy csak heti egyszer lője magát, ha már egyszer kialakult a függőség. Vagy leteszi örökre, vagy ebbe hal majd bele nagyon lassan.
2019. febr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkoholistával akarsz belekezdeni a babaprojektbe... Talán lehetnél kevésbé önző és gondolhatnál a gyerekre is...


A kérdésedre pedig az a válaszom, hogy először ultimátum, aztán ha nem változtat érdemben (min. 1 évet várnék, hogy tartós-e a változás), akkor elhagynám. Segíteni nem tudsz rajta, ha ő nem akar, az alkoholistáknak kényelmes ez az állapot.


Üdv,

egy alkoholista lánya 34/N

2019. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Komolyan, kérdező, te tényleg ekkora idióta és önző dög vagy? Hogy szülnél egy ilyen tintásnak?


Az ilyen "anyáknak" kívánom, hogy majd a gyerek felnőttként le se szarja nagy ívből és hagyja ott megdögleni a saját szarában.

2019. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!