Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Alkoholista a párom nem bírom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista a párom nem bírom már tovább mit tegyek?

Figyelt kérdés
9 hónapja vagyunk egy pár de egyszer már szakítottunk aminek több oka is volt az egyik ilyen az alkoholizmus. A párom ugyanis nagyon szereti a sört és 1 napig nem bírja ki,hogy ne igyon. Mindig azt mondja,hogy neki nem kell italra pénzt költeni mert megkínálják a munkatársai. De attól még nem kell mindig elfogadni most nincs igazam? Ő nem is akarja visszautasítani a sört mert szereti már hozzászokott a szervezete. Én undorító dolognak tartom ha valaki iszik szerintem már napi 1 sör is alkoholizmusnak számít. Nagyon sokat veszekedek vele ez miatt de hiába ő ugyan úgy iszik meg cigizik is annak ellenére is,hogy tudja ki nem állhatom. Nem tudok rá hatni csak a saját feje után megy. Nem bírom már sokáig ez tarthatatlan állapot. Valahogy ki kéne lépnem ebből a kapcsolatból de nagyon nehéz mert társfüggő vagyok. Viszont azt tudom,hogy nem akarom az életem leélni egy alkoholista mellett. Én amúgy sem iszok és nem is dohányzom semmi káros szenvedélyem nincs de a párom mind a kettőt űzi ezért sem illünk össze. Undorító amikor iszik akkor agresszívvá tud válni. Nagyon félek hogy egyszer majd megüt. Eddig még nem volt erre példa de már nagyon félek. Van amikor megtudja állni,hogy ne igyon de az nagyon ritka. Nagyon sokszor megígérte már nekem,hogy leteszi az italt meg a cigit de egyiket se tette le. Mindig hazudik nekem félre akar vezetni. Arról nem is beszélve,hogy csak kizárólag szexre használ engem. Mert ő már nagyon régóta nem szeret engem ebben biztos vagyok. Nem tudom mi tévő legyek hogy tudnék kilépni ebből a kapcsolatból mert ez így nekem nem jó csak szenvedek. Valaki adjon tanácsot de kérlek ne bunkóskodjatok ha lehet. Értelmes válaszokat szeretnék mert nagyon rossz így nekem.
2018. nov. 16. 16:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
25%

"szerintem már napi 1 sör is alkoholizmusnak számít"

Milyen képesítésed van addiktológia területéről? Az alkoholizmus egy komoly diagnózis, amit orvos képes felállítani, nem a barinéni találja ki.


A te függőséged mindenesetre károsabbnak tűnik, mint napi egy sör.

Keress fel pszichológust, kezeltesd magad, és szakíts, ennek így semmi értelme.

2018. nov. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Csak,hogy itt nem napi 1 sörről van szó hanem többről csak ő szokta mondani,hogy egyet ivott meg mert meghívták rá. Volt mikor egy este alatt bevágott 11 doboz sört na akkor szerinted mi ha nem alkoholizmus?????????
2018. nov. 16. 16:17
 3/38 anonim ***** válasza:
31%

Napi egy sör elfogyasztása nem nevezhető alkoholizmusnak!

Akkor is ennyit ivott, amikor megismerkedtetek? Akkor is dohányzott? Akkor miért kötötted vele össze az életed?

Ha ezt nem tudod tolerálni (és látom, hogy nem tudod), akkor menj el tőle, amíg meg nem öregszel mellette. Napi egy sör miatt én nm válnék, de ez én vagyok és nem te. Tedd, ahogy jónak látod, de ha sazkítani akarsz, akkor minél előbb.

2018. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező! Te írtad a napi egy sört, nem mi találtuk ki! Mi a kérdésre válaszoltunk, nem arra, amit le sem írtál (de nekünk kellett volna kitalálni)!
2018. nov. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Már azelőtt is cigizett és ivott,hogy összejöttünk volna csak akkor még ugye nem ismertem igazán. Aztán összeköltöztünk több mint fél évig együtt laktunk. Már a kapcsolatunk elején voltak gondok az alkohollal. Amikor valami bánata volt vagy valami rossz dolog történt a munkahelyén ő azonnal az italhoz nyúlt. Hányszor de hányszor volt olyan alkalom,hogy késő éjszaka jött haza ittas állapotban hozzám. Én akkor se hagytam el mert szerettem. Azt hittem megváltozik ahogy telik múlik az idő de tévedtem. Volt mikor vissza vett az ivászati szokásaiból de újra visszaszokott rá.
2018. nov. 16. 16:21
 6/38 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, elolvastad egyáltalán, amit írtam? Megismétlem, hátha most sikerül felfogni: az alkoholizmus egy komoly diagnózis, amit orvos képes felállítani.

X mennyiségű alkohol elfogyasztása nem jelent feltétlenül alkoholizmust - persze jelentHET, eszemben sincs látatlanban mentegetni a párod, de laikusként értelmetlen diagnosztizálni valakit.


Egy kis segítség, ha ezekből a kérdésekből 3-4-re (vagy többre) is igen a válasz esetében, akkor érdemes lehet orvost felkeresni:

- Előfordult, hogy többet vagy tovább ivott, mint tervezte?

- Előfordult már egynél többször, hogy próbálta mérsékelni vagy abbahagyni az ivást, de nem sikerült?

- Volt olyan, hogy túl sok időt töltött ivással, illetve azzal, hogy a mellékhatásoktól szenvedett?

- Kívánt már annyira egy pohár italt, hogy nem tudott másra gondolni?

- Megesett már, hogy az ivás, vagy az ivás okozta rosszullét miatt nem tudta ellátni az otthoni és családi teendőit, esetleg iskolai vagy munkahelyi problémákat okozott?

- Folytatta az ivást, még akkor is, amikor látta, hogy ez gondokat okoz a családi vagy baráti körben?

- Felhagyott olyan tevékenységekkel, amiket fontosnak vagy érdekesnek tartott, csak hogy ihasson?

- Került már olyan helyzetbe, hogy ivás miatt vagy ivás közben az egészségét vagy az életét kockáztatta? (Gyors példák: ittas vezetés, részegen dolgozás, védekezés nélküli szex.)

- Akkor is folytatta az ivást, ha depressziósnak érezte magát tőle, szorongott, vagy más egészégügyi problémákat, esetleg filmszakadást tapasztalt?

- Volt, hogy sokkal többet kellett innia, hogy elérje a kívánt hatást, illetve tapasztalta, hogy az átlagos mennyiség már meg sem kottyan?

- Észlelt már olyan elvonási tüneteket, mint az álmatlanság, kézremegés, nyugtalanság, hányinger, izzadás, szívdobogás vagy hallucináció?


Látható, kicsit összetettebb a dolog, mint hogy "napi x sör = alkesz az illető".

2018. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
45%

Tehát nem is ismerted, de már összejöttél vele?


Tényleg érdemes lenne szakemberhez fordulnod, ez így nagyon nem jó állapot számodra.

2018. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
60%

De van káros szenvedélyed, ez az önsorsrontás, ami a társüggőséged tünete. Ez ugye jobb, mint az alkoholizmus? Az a baj, hogy nem jobb vagy rosszabb... ez a kategorizálásod pedig gátol abban, hogy érdemben tegyél valamit. Biztosítalak, ugyan olyan undorító az egyik, mint a másik, csak a nézőpont más. Próbálj meg valamit a társüggőséged ellen tenni és lépj ki ebből a kapcsolatból. Ellenkező esetben egy harmadik hathatós közreműködésével fogsz tudni kilépni, ami kétséged ne legyen, ugyan olyan undorító.

32/f

2018. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

A napi egy sör, ha minden nap kell, akkor egyenes út az alkoholizmusig. Apukámnak mondjuk 15 évébe telt, mire eljutott a napi egytől a kemény alkoholizmusig, de a férjem egyik barátjának 3-4 év alatt sikerült. Először csak néha egy-egy munka után, aztán már minden nap, nem egy, és nem csak munka után. Most már alkohollal kezdi a napot, és még nincs 40 éves.


Te meg felismerted, hogy ez a kapcsolat nem jó neked, vegyél erőt magadon, és lépj. Kezdj bele valami újba, ami kizökkent egy kicsit, elvonja a figyelmedet.

2018. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
80%
Őt NEM FOGOD megváltoztatni. Ergo kezeltesd a társfüggésed. Ugye milyen egyszerű? Nem is értem miért jobb egy szar kapcsolatban vergődni mint egyedül lenni??
2018. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!