Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házimunka, csak a nőé?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házimunka, csak a nőé?

Figyelt kérdés

2éve vagyunk együtt, ebből 1éve élünk együtt.

Az én munkahelyem 5percre van a lakásunktól, neki 50km-re.

Nekem 2két munkahelyem van, neki egy.

Általában egyszerre megyünk el reggel, és egyszerre érünk haza.

Én is fáradt vagyok, ő is fáradt.

De a lakást ettől még rendbe kell rakni.

Nem mindennapos, de amikor összejön, akkor egyedül képtelen vagyok 1-2óra alatt megcsinálni, úgy hogy tiszta ruha is legyen, és vacsora az asztalon.

Segítséget kértem már tőle, válasza: " ne hogy azt higgyem, hogy munkából hazaérve, majd neki áll mosogatni".

Természetesen én sem erre gondoltam, de egy porszívót igazán a kezébe vehet.

Mondtam már azt is, hogy legalább a rendet tartsuk meg, illetve ha üres a mosogató, és bepiszkít egy kávés csészét, mossa már el, mert akkor megint csak gyűlik, és gyűlik.

Én nem hiszem, hogy mindent a nőnek kellene végeznie, pláne, hogy én is dolgozom, nem egy helyen.


Arra hivatkozik, hogy neki komolyabb a munkaköre, és elfárad szellemileg és fizikailag. És hogy vezessek le napi 100km-t. Majd megnéz engem is, hogy lenne-e kedvem takarítani.


Én úgy érzem nem takarózhat mindig emögé, vannak kötelességei az embernek, és nem csak egyedül ő utazgat a munkahelyére.


Összeköltözéskor ő költözött hozzám, emiatt kell neki ingáznia naponta. De mióta ez tart, folyamatosan rosszul érzem magam, mert mindig az orrom alá dörzsöli, még ha nem is mondja ki.


Ettől függetlenül szeretjük egymást, csak ez a házimunka megosztás, ami gond számunkra.


Sajnos az ő családjában az anyukája végzett mindent, kinti-benti munkát. Gondolom onnan van a példa..


Csak nem sokára szeretnénk babát is, de megmondtam neki, amíg nem segítesz a házimunkában, addig ne várja, hogy mosok,főzök,takarítok, és még a gyereket is egyedül nevelem, mert ő annyit dolgozik.


Lehet nekem van rossz felfogásom, de amíg egy nő ugyanúgy dolgozik, és egyenrangú félként tekinti a párját, addig ne legyen az, hogy a nő még otthon kinyalja a lakást, és még meleg ételt is tálaljon a párjának.


Én 27/L vagyok, ő pedig 33/F



2019. ápr. 29. 08:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%
Hasonló korúak vagyunk, én vagyok a férfi a kapcsolatban. Nálunk is én végzem az úgymond komolyabb szellemi munkát és az én munkahelyem van messzebb, plusz hobbi és sport is van munka után. De sosem esik nehezemre elmosogatni, a nap bármelyik szakában ha ráérek. De mi ezt úgy oldjuk meg, hogy sose várjuk meg h sok mosatlan legyen. Ha főzünk, én már elmosogatok mire a kaja elkészül. Ha csak 1 tányért v poharat használok, egyből elmosom. Így sosem gyűlik össze egy halom. Az együtt takarítást egy közös programnak érezzük, így a legnagyobb kupit is megszüntetjük 1 óra alatt (porszívózás, fürdő és konyha takarítás). Sztem se szülj olyannak akivel ez nem alap mert nagyon utálni fogod az életed gyerek mellett. Ne csinálj cselédet magadból
2019. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
A többség nagyon jól leírta. A nők cselédkorszaka lejárt, még ha ezt sok férfi képtelen is elfogadni. A változás lassú de határozottan halad előre. A Te párod még szeretné a 80-as évek beli mintát mert az volt az aranykor, ezt látta, fejlődésre pedig képtelen, esze ágában sincs addig változtatni amíg ezt megteheti. Mindig két ember a hibás aki hagyja az is! Én azt mondom adj ultimátumot, drasztikus lépéseket kell tenni ha az sem vezet eredményre akkor szakítás feltéve ha nem akarod a fentebb vázolt "szép jövőt" gyerekkel mert az kitűnően leírták a többiek. Pontosan így lesz.
2019. ápr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk kb fordított a helyzet. Azzal a különbséggel h mi 5eve vagyunk együtt 1 éve lakunk együtt. Neki is 2allasa van nekem egy a családi vállalkozásainkban -ezert ez kötetlenebb. Bnőm hasonló felfogású mint a te párod..
2019. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%

Javasold neki, hogy akkor te felmondasz a 2 munkahelyeden, ő eltart, és egész nap otthon vagy és rendet csinálsz.

Ellenkező esetben, főleg, hogy a pecó is a tied, KUTYA KÖTELESSÉGE kivenni a részét a házimunkából. Ketten tartjátok fenn a háztartást, ketten koszoltok és ketten is fogtok rendet tenni.

Adj neki ultimátumot, ha mától kezdve nem csinál lóf**zt sem, mint eddig, összepakolhat és mehet amerre akar. Adj neki valamennyi időt, amíg összekaphatja magát, maximum egy hónapot, aztán ha semmi, pakolj össze neki aztán tedd ki a cuccát az ajtó elé. Addig meg ne nyaggasd. Egyszer mondd el neki, aztán ha semmi, akkor erre lehet számítani tőle hosszú távon is.

Gyereket meg eszedbe ne jusson neki szülni!!!

2019. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Lakva ismerni meg a másikat. Ő most elbukott, de szerencsére még idejében kiderült, még gyerek előtt.
2019. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor lesz komoly probléma, amire rámegy minden, ha lesz gyerek.

Akkor te 2-3 évig otthon vagy a babával, amit a kedves párod úgy fog kezelni, hogy pihensz. Tehát ráérsz kiganézni és három fogásos ebéddel várni a "családfenntartót".

Utána mész vissza dolgozni, és azon kapod magad, hogy van két munkahelyed, egyedül vezeted a háztartást, a gyereknevelés 120%-ban téged terhel, és még csak meg se becsüli a párod, hogy a se.gge ki van nyalva, mert neki ez természetes.


Felesleges könyörögni meg ultimátumot adni, egy év alatt nem esett le neki, hogy nem az anyukája vagy, hanem a társa, ő pedig nem gondozásra szoruló kisgyerek, hanem önálló felnőtt. Most még tart a szerelem, a ragaszkodás. De ha leragadsz mellette, pláne ha szülsz is, akkor elcseszed az életed mellette. Aztán te maradsz ott a gyerekkel, mikor nagy duzzogva elköltözik a szeretőjéhez, aki nem fáradt a szexhez, kipihent és szórakoztató, és nem kopott le a körömlakkja a mosogatástól.

2019. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%

"Tele van beteg feminista megkeseredett nővel"


Persze, aki nem akar egy felnőtt férfi után ganézni, az megkeseredett.

Mesélj még!

2019. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Meg kell osztani.
2019. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%

Kivagyok ettől, hogy "a férfi segít a házimunkában". Nem segít, a házimunka közös. Hasonlóképp nem "vigyáz a gyerekre", hanem ő van a gyerekkel, mert az ő feladat is mindkettő.


Nem mondom azt, mint a többség, hogy ez menthetetlen. Ülj le vele, beszéljétek meg. Nyíltan, őszintén. Várj egy hónapot, változik-e. Ha nem, akkor nem érdemes vele tovább szenvedni. Ha csak nem akarsz cseléd maradni.

2019. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
76%
Én ultimátumot adnék, neked is ezt javaslom. Hátha menthető a helyzet. De ha nem változtat akkor a szakítás marad, semmiképp sem a gyerekvállalás. Függetlenül attól kinek a házában vagytok, ketten koszoltok így ketten is csináltok rendet és takarítotok. Főleg úgy hogy nehogy már azt mondja, hogy el mosogatni két tányért annyira nehez lenne csak azért mert ő vezetett aznap! Más ennél többet vezet és dolgozik egy nap mégsem igénytelen. Ülj le és beszéld meg vele, adj ultimátumot, másképp ez nem fog változni, magától nem fog rájönni. Ha meg nem változik akkor sajnos viszlát.
2019. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!