Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házimunka, csak a nőé?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házimunka, csak a nőé?

Figyelt kérdés

2éve vagyunk együtt, ebből 1éve élünk együtt.

Az én munkahelyem 5percre van a lakásunktól, neki 50km-re.

Nekem 2két munkahelyem van, neki egy.

Általában egyszerre megyünk el reggel, és egyszerre érünk haza.

Én is fáradt vagyok, ő is fáradt.

De a lakást ettől még rendbe kell rakni.

Nem mindennapos, de amikor összejön, akkor egyedül képtelen vagyok 1-2óra alatt megcsinálni, úgy hogy tiszta ruha is legyen, és vacsora az asztalon.

Segítséget kértem már tőle, válasza: " ne hogy azt higgyem, hogy munkából hazaérve, majd neki áll mosogatni".

Természetesen én sem erre gondoltam, de egy porszívót igazán a kezébe vehet.

Mondtam már azt is, hogy legalább a rendet tartsuk meg, illetve ha üres a mosogató, és bepiszkít egy kávés csészét, mossa már el, mert akkor megint csak gyűlik, és gyűlik.

Én nem hiszem, hogy mindent a nőnek kellene végeznie, pláne, hogy én is dolgozom, nem egy helyen.


Arra hivatkozik, hogy neki komolyabb a munkaköre, és elfárad szellemileg és fizikailag. És hogy vezessek le napi 100km-t. Majd megnéz engem is, hogy lenne-e kedvem takarítani.


Én úgy érzem nem takarózhat mindig emögé, vannak kötelességei az embernek, és nem csak egyedül ő utazgat a munkahelyére.


Összeköltözéskor ő költözött hozzám, emiatt kell neki ingáznia naponta. De mióta ez tart, folyamatosan rosszul érzem magam, mert mindig az orrom alá dörzsöli, még ha nem is mondja ki.


Ettől függetlenül szeretjük egymást, csak ez a házimunka megosztás, ami gond számunkra.


Sajnos az ő családjában az anyukája végzett mindent, kinti-benti munkát. Gondolom onnan van a példa..


Csak nem sokára szeretnénk babát is, de megmondtam neki, amíg nem segítesz a házimunkában, addig ne várja, hogy mosok,főzök,takarítok, és még a gyereket is egyedül nevelem, mert ő annyit dolgozik.


Lehet nekem van rossz felfogásom, de amíg egy nő ugyanúgy dolgozik, és egyenrangú félként tekinti a párját, addig ne legyen az, hogy a nő még otthon kinyalja a lakást, és még meleg ételt is tálaljon a párjának.


Én 27/L vagyok, ő pedig 33/F



2019. ápr. 29. 08:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazából majdnem minden férfi egy gyerek akit az anyja nevel és megcsinál helyette mindent (házimunkára gondolok).

Aztán egy idő után keres egy lány aki átveszi az anya szerepet. Gratulálok a fiadhoz :D


Egy kapcsolatban szerintem fontos a munkamegosztás. A házimunka nem pont női dolgok, amit kifejezetten a nőknek kell csinálni, a férfi is ugyanúgy megtudja ha akarja.

És akkor mi a dolga a férfinak? Dolgozik majd hazaér és ledöglik? A nő meg a munka mellet viszi a háztartást, mellette ha gyerek lesz, sem lesz klönb, csak sajt magadnak csinálsz több feladatot, mert hát ha ilyen a felfogása, akkor a gyereket is a nőnek kell nevelni, pelenkázni, dajkálni, éjjel felkelni ha sír.

Elég kényelmes kapcsolatot szeretne a párod. És hiába vagy kapcsolatban szinte ugyanúgy egyedül vagy, mert csak magadra számíthatsz.

2019. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Sokan írjátok az ultimátumot, de szerintem itt már felesleges.

Több okból is.


A pasi eleve úgy áll hozzá, hogy a barátnője hiába dolgozik két helyen, az "Csak női munka". Szerinte 50 km vezetés fárasztóbb.

Azt hiszi, hogy ő azért takarít, mert neki kedve van hozzá. Szegény pasijának nem marad kedve... elvégre házimunkát a nő élvezetből csinál.

Nem mosogat, mert az alantas női munka. A saját egy szem poharát elmosni is az.

Le is írja a kérdező, hogy ő ebben nőtt fel, otthon a férfi nem csinál semmit. Nem csak az apja, de ő sem.

Ebbe szépen belesimult a kérdező, hisz ha duzzogva is, de egyedül csinál mindent. Akkor is, ha már nem bírja. Mivel az úrnak nincs kedve.

Neki nem érdeke a kényelmes életet felcserélni azzal, hogy munka után takarít. Elégedetlen lesz, és ő fog kilépni.

2019. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem emiatt lett vége a kapcsolatomnak,csak azzal a különbséggel,hogy én laktam nála,ő 3kor végzett, én este 10kor. Mire hazatértem,a reggeli mosás sem volt kiteregetve hiába kértem,ő faradt volt és aludt. Elmosogatva felejtsd el...stb..stb. Sok nyelés után otthagytam,majd mikor visszamentem pár cuccomért kb 1 hét múlva, úgy ahogy az első írta,még a szar is kifolyt a wcből.
2019. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Első hónapban tisztáztuk a dolgokat, ő is otthon el volt kényeztetve. Megmondtam, hogy csicska nem vagyok és vannak neki is feladatai. És tartja magát hozzá! Különben nem is lennénk együtt
2019. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen mentalitással nem tudom hatásos lenne-e az ultimátum. Ő ebben a szellemiségben nőtt fel, hogy a házimunka a nő dolga - az anyukája példáján. Ráadásul a te 2 munkahelyed sem tartja annyira fontosnak mint a sajátját. Nem egyenrangú félként kezel és te ezt 1 évig hagytad. Ha reklamálsz, már csak úgy veszi hogy "megint járatod a szádat" hiszen eddig sem történt rá változás részéről. Ha gyereketek lesz, jól leírták már előttem mi fog történni. Egyébként saját családom beli példát is látok erre, tesóm párja szintén hasonló és ki van akadva ha a napi 4 órás munkája mellett megkérik otthon valamire. 3 éves kisgyerekkel most ment vissza tesóm is dolgozni és munka után megy, bevásárol a gyerekkel, főz másnapra, mos, takarít, füvet nyír, ősszel leveleket szed össze az udvaron, tavasszal fákat gallyaz, stb stb, míg a párja délutáni pihenőt tart vagy a net előtt döglik... nagy ritkán ha kedve van, esetleg kiviszi sétálni a gyereket. Az egész családunk a pasi ellen fordult és iszonyúan haragszunk tesómra is mert ezt eltűri, gyakorlatilag házi cselédet csinált magából. Te ne tegyél így ha jót akarsz magadnak és a leendő gyerekednek mert ő is azt fogja megtanulni, hogy anyának kell otthon mindent megcsinálni.
2019. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
100%
En 2,5 ev egyutteles utan adtam fel (4 eves kapcsolat). Csak mar gyerek is van. Elmondom, mi lesz, ha gyerek lesz: semmit nem fog megcsinalni, mert te csak otthon doglesz (allitasa szerint). A gyerek 100%-ban a te felelosseged lesz. Nem lesz 5 perc szabadidod, konyorogni kell majd, hogy 10 percre atvegye a gyereket, ha el akarsz menni zuhanyozni/WC-re vagy esetleg olyankor, amikor nem lehet a kozeledben a gyerek, pl. vegyszerrel takaritod a furdot. Olyanrol ne is almodj, hogy gyerek nelkul elmehess akarhova, mert azt fogja mondani, hogy o nem bebiszitter. Meg akkor sem, ha mar nem csak anyatejes lesz, hanem meg is tudja etetni. Nem fogsz tudni eljarni edzeni a fent emlitett okok miatt, de majd cseszeget, hogy hiztal (en csak 5 kilot hiztam es magas is vagyok, megis ugy allitott be, mintha egy balna lennek). O persze mehet majd a haverokkal iszogatni, moziba, csinalni a hobbijat, neki ez mind jarni fog. Munkabol hazajove egybol ledoglik a gep/TV ele, te meg majd azon kapod magad, hogy este 11 ora es meg nem teregettel ki, nem mosogattal el, de a gyerek mindjart felebred az elso szoptatasra, a parod pedig vagy filmet nez, vagy mar alszik. Ha megkered, hogy segitsen, akkor a valasz az lesz, hogy ne oszd be az idejet. Ha visszamesz dolgozni, meg rosszabb lesz, mert a parod hozzaszokik, hogy amig te otthon voltal, minden meg volt csinalva es majd kikeri maganak, hogy o dolgozik, ugyan hagyd mar beken es ha evekig el tudtad latni a haztartast, most miert nem megy? Mintha te nem dolgoznal. Es tudod mit? Ha akkor ugy dontesz, hogy elvalsz, ugyanugy a nyakadba szakad a haztartas es a gyerek, DE! Sokkal kisebb lesz a rendetlenseg, mert nem kell utana pakolnod, csak a gyerek es magad utan. Nem fog az agyverzes kerulgetni, hogy amig te takaritasz/fozol/gyereket pesztralsz, addig az urasag a gep elott punnyad, holott ha segitene, 1 ora alatt keszen lennetek mindennel es esetleg kozos csaladi program is lehetne utana. Sokkal, de sokkal kiegyensulyozottabb leszel es akar hiszed, akar nem, sokkal rendezettebb leszel. Nem leszel elcsuszva se a haztartassal, se az ugyintezessel es a gyerekkel is erdemben tudsz foglalkozni. A gyerek is sokkal kiegyensulyozottabb lesz, mert nem egy feszult anyja lesz, hanem egy boldogabb. Mi hiaba nem veszekedtunk, az ideg az utolso honapokban majd' szetvetett, mert nem birtam elviselni, hogy amig en tizfele szakadok, o a szemetet is csak hosszas konyorges utan viszi ki. Es o az osszekoltozesunkkor minta ferfi volt: egyutt fozocskeztunk, takaritottunk es amikor terhes lettem, o boldogan tervezgette, hogy milyen szuper lesz apukanak lenni es mennyi mindent fog csinalni a babaval. Na persze... Ugyhogy meg a gyerek elott tedd lapatra! A gyerek miatt igyekszunk normalis viszonyban maradni, majdnem minden nap skype-ol a gyerekkel (mar amennyire egy 2 evest lekot a skype:-)) es erdekes modon most, hogy egyedul van, meg tud fozni, el tud mosogatni es ki tud takaritani... Szoval az ilyen pasi kuka!
2019. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
88%
Nàlunk én takaritok, főzök, mosok. Jaaaa, de a férjem cégèbe be vagyok jelentve és fizetést is kapok. Valamit valamiért. Amig alkalmazott voltam más cégnèl vagy ő is segitett vagy jött takarítónő.
2019. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
91%

Egy percig sem élnék együtt egy ilyen lusta igénytelen disznóval. A házimunka közös, ha mindkét fél dolgozik.

Az már a te butaságod, hogy beálltál cselédnek, és helyette is mindig mindent te csinálsz.

Nálunk 2 dolog van ami külön-külön megy. A főzés nőként az én oldalam-nekem jobban megy, jobban szeretem, és hamarabb is érek haza munkából, így logikus is, hogy kettőnkre én főzök egyedül. A férjem eljár bevásárolni, postát intézni, és pl drogériába-gyógyszertárba is ő megy amikor szükséges. Nekünk ez így bevált, kényelmes stb. A többi, mint pl felsöprés, felmosás, portalanítás, fürdőszobai dolgok, mosogatás, stb stb mind mind közös. Egész pontosan heti váltásban csináljuk. Igen, ugyanúgy tereget, mosogat és wct pucol ahogyan én.

Nem ajánlom, hogy ezzel a palival gyereket vállalj, mert akkor még egy plusz dolog lesz ami csak a te nyakadba fog szakadni. Jobban járnál, ha keresnél normális pasit aki nem egy dugható házirabszolgának néz, hanem szeret és tisztel....már bocsi.

2019. ápr. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!